Number of items: 312

Három költő. Boda István, Pákolitz István, Petrovácz István versei. Bp., 1954., Szépirodalmi Könyvkiadó. Kissé foltos, kissé szakadt papírkötés. Megjelent 1000 példányban. Az egyik szerző, Pákolitz István (1919-1996) József Attila-díjas költő, író által dedikált példány.
17341.

2 000 HUF
Magyar-szlovák-cseh kézi szótár. A legfontosabb szavak összeválogatásával, iskolai, kereskedelmi és magánhasználatra. I. rész: Magyar-szlovák cseh szótár. Bp.,én,Lingua. Kiadói kissé foltos papírkötés.
17342.

1 000 HUF
Rába György: Nyílttenger. Versek és műfordítások. Bp., 1961, Magvető. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1010 példányban. A szerző által Hegedüs Géza (1912-1999) író, újságíró, költő részére DEDIKÁLT példány.
17343.

2 400 HUF
Végh György: Auguste Corbeille Csudálatos Kalandjai. Budapest, 1942, Antiqua nyomda, 131 p. Kiadói papírkötés. A szerző dedikációjával!
17344.

3 000 HUF
Homérosi himnuszok. Aphroditéhoz, az istenanyákhoz, Hestiához, a naphoz és a holdhoz. A II., V., VI., X., XIII., XIV., XXIV., XXIX., XXX., XXXI., és XXXII. himnusz görögül és magyarul. Ford.: Devecseri Gábor. Kerényi Károly bevezető tanulmányával az eleusisi misztériumokról. Kétnyelvű Klasszikusok. B. Szövegek VI. (Kiadta: Horthy Miklós Tudományegyertem Ókortudományi Intézete.) Bp., 1941., Officina, 149+3 p. Magyar és görög nyelven. Kiadói kissé foltos aranyozott egészvászon-kötés, kiadói javított, kissé sérült illusztrált papír védőborítóban.
17345.

1 800 HUF
Vas István: Nehéz szerelem. Bp., 1964, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, foltos kiadói papír védőborítóban. Megjelent 5000 példányban. A szerző által Szász Imre (1927-2003) író, műfordító és felesége részére DEDIKÁLT példány.
17346.

1 400 HUF
9
Méliusz József: A Horace Cockery-Múzeum. Horace Cockery darabokra tört elégiája. Bukarest, 1983, Kriterion, 457+2 p. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, sérült, kissé hiányos kiadói papír védőborítóban. A szerző által Boldizsár Iván (1912-1988) Kossuth-díjas író részére DEDIKÁLT példány.
17347.

3 000 HUF
Üchtritz-Amade Stefánia grófné: Semiramis. Bp., [1928], Légrády, 335 p. A borítón Byssz Róbert grafikájával. Kiadói papírkötés, sérült, javított, kissé kopott, foltos borítóval.
17348.

1 200 HUF
10
Leleszy Béla: Kamboa titka. Bp., é.n., Légrády, 231 p. Könyvkötői félvászon-kötés, sérült, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
17349.

1 400 HUF
dr. Garamvölgyi László: Hogyan halt meg József Attila. Kiadói kartonált papírkötésben.
17350.

3 000 HUF
Földessy Gyula: Újabb Ady-tanulmányok. Berlin, 1927, Ludwig Voggenreiter Verlag Magyar Osztály. Korabeli félvászon kötésben
17351.

2 000 HUF
Paolo Zappa: Kémek háborúja. Bp., 1942. Révai. Kiadói laza félvászon kötésben
17352.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF