Number of items: 312

Fekete István: Köd. Bp., 1967, Móra. A borító illusztráció Urai Erika munkája. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói szakadt, sérült, részben hiányos papír védőborítóban, de belül jó állapotban.  Benne halász-vadásztörténetek füzérével.
17329.

800 HUF
Fekete István: Tarka rét. Elbeszélések és versek. Válogatta és szerk.: Fekete Istvánné. A borító és a fedélterv Würtz Ádám (1927-1994) munkája. Bp., 1973, Móra. 328 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foltos lapélekkel, kissé sérült, hiányos kiadói papír védőborítóban.
17330.

800 HUF
[Wohl Janka] Egy nagyvilági hölgy: A női szépség fentartásának, ápolásának és növelésének titkai. Bp.,1887,Athenaeum, 288 p. Második, javított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
17331.

3 000 HUF
26
A[dolf] Meschendörfer: Corona. I. kötet. (Fordította: Kós Károly, a szövegközti verseket Dsida Jenő fordította. Kolozsvár, 1933., Erdélyi Szépmíves Céh, 194+2+IV p. Kiadói félbőr-kötés, kopott borítóval, a gerincen sérüléssel, az elülső kötéstáblán kis ütődéssel. 178. számú számozott példány.
17332.

3 000 HUF
Dixon, Franklin W.: Az óceánrepülő. Ford.: Radványi Kálmán. Márton Lajos rajzaival. Bp., é.n., Révai. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal. A fordító, Radványi Kálmán (1887-1943) által Pintér Jenő (1881-1940) irodalomtörténész, a budapesti tankerület főigazgatója részére DEDIKÁLT példány.
17333.

2 000 HUF
11
Kaposi Edit-Maácz László: Magyar népi táncok. Táncos népszokások. Bp., 1958. Bibliotheca. Kiadói, kissé kopott félvászon kötésben.
17334.

2 000 HUF
Homerosi békaegérharc. Fordította: Juhász László. Bp., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17335.

3 000 HUF
Tokaji Oláh Béla: Hajdúföldön - puszták szerén. Elbeszélések. Oradea (Nagyvárad), 1935, Szigligeti Társaság, 130+1 p. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos gerinccel, kissé sérült borítóval és címlappal, laza fűzéssel, néhány a kötéstől részben elvált lappal. A szerző által DEDIKÁLT példány.
17336.

2 000 HUF
Török Imre: Indul nagy utára... Élmények, történetek, esetek, ötletek, dictumok és factumok az ekklézsiális élet köréből,- komolyan és vidámságosak (100 anekdóta is!), versben és prozában. Bp., [1937], a szerző kiadása (Sylvester-ny.), 128 p. A borító Haranghy Jenő munkája. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
17337.

2 800 HUF
7,57
8,24
Mózsi Ferenc: Maxiómák. Morvay László illusztrációival. Bp., 1994, Belvárosi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által dedikált. Morvay László (1947-2004) grafikus autográf ajándékozási soraival és aláírásával, DEDIKÁLT példány.
17338.

3 000 HUF
Margócsy József: Egy régi udvarház utolsó gazdái. Szöveggyűjtemény az anarcsi Czóbel család levéltári hagyatékából. A Szabolcs-Szatmár Megyei Levéltár Kiadványai II. Közlemények 4. Nyíregyháza, 1988, Szabolcs-Szatmár Megyei Tanács, 352 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel. Megjelent 300 példányban. A szerző Hegedüs Géza (1912-1999) író, költő részére írt üdvözletével, rajta autográf aláírásával.
17339.

3 000 HUF
Majthényi György: A kéz beszél. A gyakorlati chiromantia kézikönyve. (jóslás) Bp., é. n., Stádium, 244 p. Harmadik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
17340.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF