May, Karl: Schloss Rodriganda. Karl May's Gesammelte Werke Band 51. Radebeul, 1924, Karl-May-Verlag. 1 t. + 540+3 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, ex libris-szel.
May, Karl: Professor Vitzliputzli und andere Erzählungen. Herausgegeben von Dr. E. A. Schmid. Karl May's Gesammelte Werke Band 47. Radebeul, 1927, Karl-May-Verlag, 518+2 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, helyenként kissé foltos lapokkal.
Feledy Gyula: Rajzok verssorokra. Miskolc, 1997, II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár és a Miskolci Galéria. DEDIKÁLT! Megjelent 400 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Talbot, H. Fox : A természet irónja. Bp., 1994, HOGyF Editio. Reprint kiadás! Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, műanyag védőborítóban, kissé sérült kiadói kartontokban. "The Pencil of Nature by H. Fox Talbot" kísérőfüzettel (benne az eredeti kiadvány szövegével). Megjelent a "The Pencil of Nature", a világ első, fényképekkel illusztrált nyomdaterméke megjelenésének 150 éves évfordulóján, 1000 számozott példányban, ebből a 721. számú példány.
11 db erdélyi néprajzi, művészettörténeti, a Kriterion kiadónál megjelent könyv: Moldvai csángó népművészet. + Tájak, falvak, hagyományok. + Banner Zoltán: Csillagfaragók. + Kalotaszegi magyar népviselet. + Szilágysági magyar népzene. + Néprajzi és nyelvjárási tanulmányok. + Kelemen Lajos: Művészettörténeti tanulmányok. + Dr. Kós Károly. Eszköz, munka, hagyomány. + Gazda Klára:Gyermekvilág Esztelneken. + Barcasági magyar népköltészet és népszokások + Dr. Kós Károly-Szentimrei Judit-Dr. Nagy Jenő: Kis-Küküllő vidéki magyar népművészet. Különböző kiadások, vegyes állapotban.
Fekete István: Csi. Történetek állatokról és emberekről. Győry Miklós rajzaival. Bp., 1944., Uj Idők. Harmadik kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, javított gerinccel, a hátsó kötéstáblán sérülésnyommal.
Fekete István: Ballagó idő. Würtz Ádám rajzaival. Bp., 1970, Móra Ferenc. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóval, jó állapotban.