Number of items: 312

Kiss Dénes: Ékszeres ékeskedő. Huszonhét vers. Békéscsaba, 1977, Megyei Könyvtár. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. Megjelent 250 számozott példányban, ebből a 203. számú példány. A szerző által Grandpierre K. Endre (1916-2003) író, költő részére DEDIKÁLT példány.
17413.

2 400 HUF
Dr. Pálffy József et al.: Akinek inge vegye magára! A debreceni Dongó-színpad legjobb műsorszámai. Debrecen, 1957, Hajdú-Biharmegyei Napló. Várkonyi Károly illusztrációival. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
17414.

1 000 HUF
Faludy György: Villon balladái -- átköltésében. Szamizdat kiadás. 74 gépelt oldalon cca 1930
17415.

2 000 HUF
Kincs Elek: Ady hatása. Mátészalka, 1933, Szatmár és Bereg Nyomdai és Lapkiadó R.-T. 50p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.
17416.

Kincs Elek: Ady hatása. Mátészalka, 1933, "Szatmár és Bereg" Nyomdai és Lapkiadó R.-T. 50p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.

3 000 HUF
17417.

1 000 HUF
Anatole France: Szent Miklós püspök csodája. Ford.: Pongrácz Árpád. Galantai Könyvtár 10. Bp., 1917., Galantai Gyula, 108+2 p. Kiadói szakadozott, kissé sérült illusztrált papírkötés.
17418.

1 400 HUF
Kilépés a fénybe. Egyiptomi halottaskönyv. Fordította és az előszót írta: Bánfalvi András. H.n. 1994, Farkas Lőrinc Imre kiadó. Kiadói papírkötés.
17419.

3 000 HUF
Cervantes: Don Quijote. Radnóti Miklós átdolgozása. Bukarest, 1971, Kriterion. Kiadói papírkötés.
17420.

1 200 HUF
Berkesi András: Vihar után. Bp.,1959., Zrínyi. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, kissé sérült papír védőborítóban.   A szerző, Berkesi András (1919-1997) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
17421.

1 200 HUF
Sumonyi Zoltán: Vas István. Arcok és vallomások. Bp.,1982,Szépirodalom. Első kiadás. Kiadói papírkötés, egy kis részen a ragasztás meglazult.  A szerző, Sumonyi Zoltán (1942-) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
17422.

1 000 HUF
Hérakleitos múzsái vagy a természetről. Pontos irányítás az élet célja felé. Kövendi Dénes bevezetésével. Hamvas Béla kísérőtanulmányával. A töredékek magyar fordítása a STEMMÁ-ban keletkezett. Az előszó, a hérakleitosi szöveg és fordítás végső alakítása és a hozzá csatlakozó jegyzetek Kerényi Károly munkái. Kétnyelvű Klasszikusok. Bp., 1936, Officina, 92+2 p. Magyar és görög nyelven. Kiadói kopott aranyozott egészvászon-kötés.
17423.

1 800 HUF
13
Tüskés Tibor: kézfogások. Békéscsaba, 1984., Békés Megye, 2 sztl. lev. Kiadói papírkötés. Számozott (42./100), a szerző által DEDIKÁLT példány.
17424.

Tüskés Tibor: "kézfogások." Békéscsaba, 1984., Békés Megye, 2 sztl. lev. Kiadói papírkötés. Számozott (42./100), a szerző által DEDIKÁLT példány.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Current item in the room
Catalogue number: