Jack London: Tüzes napsugár. Kalandregény. Ford.: Kelen Ferenc. Jack London Összes Munkái XIII. Bp.,[1928],Athenaeum. Második kiadás. Kiadói kissé szakadt illusztrált papírkötés.
Euripides: A phoeniciai nők. Ford.: Szentirmay Gyula. Előszóval és bevezetéssel ellátta: Szentirmay Gizella. Bp., 1910, Győző Andor. Kiadói papírkötés, a borító egyik sarkán hiánnyal, a gerincen sérülésnyommal, az alsó részén kis hiánnyal.
A bevezetés írójának, Szentirmay Gizella műfordító, tanár testvérének, Szentirmay Ödön (1876-1953) kúriai bíró, közgazdásznak az ajándékozási soraival Bródy Ernő (1873-1961) ügyvéd, politikus, országgyűlési képviselő, Bródy Sándor író unokaöccsének, a két háború közötti zsidóság prominens alakja részére. Bródy Ernő névbélyegzőjével.
Palotai Boris: Hosszú éjszaka. Bp.,1982, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban
A szerző, Palotai Boris (1904-1983) József Attila-díjas író, költő által Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építész részére dedikált példány.
Demény Ottó: Közhír. Válogatott versek. Bp.,1973,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban
A szerző, Demény Ottó 1928-1975) költő által Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építész részére dedikált példány.