Books: History

Number of items: 144

Payr Hugó: József királyi herceg 1914-17. Budapest, szerző kiadása. Félvászon kötésben, címlap nélkül
15654.

1 600 HUF
Az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményei Győr-Sopron megyében. Forráskötet. Győr, 2006., Győr-Moson-Sopron Megye Győri Levéltára. Kiadói papírkötés.
15655.

4 200 HUF
11,35
12,35
15656.

2 800 HUF
7,57
8,24
15657.

3 000 HUF
Szabó Ferenc: Társadalom, művelődés Zsigmond törvényeiben. Kolozsvári-szegedi értekezések a magyar művelődéstörténelem köréből. XIII. sz. Békéscsaba, 1927., Körösvidék, 140+IV p. Kiadói papírkötés, foltos lapélekkel, volt könyvtári példány, laza kötéssel, a gerincen kis sérüléssel.
15658.

Szabó Ferenc: Társadalom, művelődés Zsigmond törvényeiben. Kolozsvári-szegedi értekezések a magyar művelődéstörténelem köréből. XIII. sz. Békéscsaba, 1927., "Körösvidék", 140+IV p. Kiadói papírkötés, foltos lapélekkel, volt könyvtári példány, laza kötéssel, a gerincen kis sérüléssel.

1 800 HUF
Magyarságtudomány és nemzetnevelés. Szerk.: Kiss Árpád, Kovács Máté. Írták : Balogh Béla, Bárczi Géza, Boda István, Hankiss János, Karácsony Sándor, Kiss Árpád, Kovács Máté, Mendöl Tibor, Molnár C. Pál, Molnár József, Némedi Lajos, Váradi Imre. Debrecen, 1944, Debreceni Könyvek. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, intézményi bélyegzővel.
15659.

2 000 HUF
15660.

2 000 HUF
Dr. Bottyán Árpád: Szkíták a magyar alföldön. Régészeti füzetek 1. Kézirat gyanánt. Bp., 1955, Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum. Fekete-fehér képmellékletekkel. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, részben szétvált fűzéssel, a lapok egy része kijár. Megjelent 200 példányban. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus autográf tulajdonosi névbejegyzésével és jegyzeteivel.
15661.

1 400 HUF
11
A nürnbergi per vádbeszédei. Bp., 1955., Szikra. A borító Varsányi Pál grafikáival. Kiadói kopott papírkötés, volt könyvtári példány.
15662.

3 000 HUF
Így történt. 1914-1930 fényképekben. Szerk.: Dormándi László. Tipográfia és montázs: Kner Albert. Ignotus előszavával. Bp., 1931., Magyar Hírlap, (Pantheon-ny.), 284+3 p. Nagyon gazdag fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kopott, foltos, sérült, hiányos borítóval, sérült gerinccel és kötéssel, foltos lapokkal, kissé dohos, rossz állapotban.
15663.

5 000 HUF
Bay Ferenc: Napóleon Magyarországon. A császár és katonái Győr városában. Bp., 1941, Officina. Félvászon kötésben, kiadói sérült papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
15664.

2 000 HUF
11
15665.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF