Books: History

Number of items: 144

Horánszky Lajos: Tisza István és kora I-II. kötet. Sajtó alá rendezte: Horánszky Nándor. Bp.,1994, Tellér. Kiadói kartonált papírkötés.
15642.

4 000 HUF
Rákóczi album. II. Rákóczi Ferenc és kurucai. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp.,é.n.,Hornyánszky. Számos illusztrációval. Kiadói dombornyomott, aranyozott egészvászon kötés, sérült gerinccel, kopott borítóval, sérült fűzéssel, két lap sérült és kijár. Belső kötéstáblán, címlapon és két további lapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
15643.

4 000 HUF
Hóman Bálint-Szekfű Gyula: Magyar történet. I-VIII. köt. Teljes! Bp., é.n., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötés, kopott borítóval, a gerinceken kis sérülésekkel, az I. és a III. kötet gerincén kis hiánnyal, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
15644.

16 000 HUF
43,24
47,06
Gyomlay Gyula: Bölcs Leo taktikája, mint magyar történeti kútforrás. Bp., 1902., MTA, 69+3 p. Darkó Jenő: Bölcs Leo taktikájának hitelessége magyar történeti szempontból. (Székfoglaló.). Bp., 1902., MTA, 121+3 p. Átkötött modern kartonált papírkötés.
15645.

5 000 HUF
Kristóf Ildikó: Ördögi mesterséget nem cselekedtem.A boszorkányüldözés társadalmi és kulturális háttere a kora újkori Debrecenben és Bihar vármegyében. Debrecenben, 1998., Ethnica. Kihajtható térképpel. Kiadói papírkötés.
15646.

Kristóf Ildikó: "Ördögi mesterséget nem cselekedtem."A boszorkányüldözés társadalmi és kulturális háttere a kora újkori Debrecenben és Bihar vármegyében. Debrecenben, 1998., Ethnica. Kihajtható térképpel. Kiadói papírkötés.

5 000 HUF
Magyarországi boszorkány perek. 1529-1768. I. köt. Közreadja: Schram Ferenc. Kiadó. Bp., 1970, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban
15647.

3 600 HUF
9,73
10,59
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. Bp., 1925, Enciklopédia Rt., VIII+324+4 p. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, foltos, kissé kopott borítóval, foltos lapélekkel.
15648.

2 400 HUF
15649.

6 000 HUF
A magyarság néprajza. I-IV. kötet. Szerk.: Czakó Elemér.  I-II. kötet: Bátky Zsigmond,Győrffy István,Viski Károly: A magyarság tárgyi néprajza. III-IV. kötet: Berze-Nagy János,Kodály Zoltán, Lajtha László, Szendrey Zsigmond, Viski Károly és mások: A magyarság szellemi néprajza.  Bp.,én. Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott félbőr kötés, kopott borítóval és kissé sérült, kopott gerinccel, volt könyvtári példány.
15650.

5 000 HUF
13
Diessenbach und Vogt: Illustrierte Weltgeschichte für das Volk III.-VII. kötetek. Leipzig, 1881-1883. Otto Spamer. Korabeli, kissé sérült egészvászon kötésben, / In slightly damaged full linen binding.
15651.

4 000 HUF
Taine Hippolit Adolf: Az angol irodalom története I-V. kötet. Fordította Csiky Gergely. Bp., 1881-1885, MTA. Kiadói egészvászon-kötésben, Hirháger-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítókkal, az V. kötet gerince sérült, névbejegyzésekkel.
15652.

3 000 HUF
Padányi Viktor: Történelmi tanulmányok. München, 1959, Mikes Kelemen Kör. Emigráns kiadás. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
15653.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF