Books: History

Number of items: 151

15651.

48 000 HUF
129,73
141,18
Kossuth Lajos: Irataim az emigráczióból. I-III. kötet. + Kossuth Lajos iratai. IV-VIII. kötet. Bp, 1880-1900, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel. Helyenként kissé foltos lapokkal, egyébként jó állapotban.
15652.

24 000 HUF
64,86
70,59
Szilágyi Sándor: A magyar forradalom férfiai 1848/49-ből. Második átdolgozott és bővített kiadás, két autograph-melléklettel. Pest, 1850, Heckenast Gusztáv. Aranyozott félvászon kötésben, a borítón kisebb szakadásokkal, kissé foltos lapokkal, egyébként jó állapotban. A forradalom neves alakjainak (Kossuth, Batthyány, Széchenyi, stb.) facsimile aláírásaival.
15653.

6 000 HUF
Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi Kölcsey-Egyesület megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Bp.,(1902), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.(díszcímlap)+297+3 p.+7 (hasonmás)+1 t. Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott, vaknyomásos egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, a gerincnél kis sérüléssel, az elülső szennylap szakadt, sérült, a címlapon hiánnyal.
15654.

3 000 HUF
15655.

8 000 HUF
15656.

7 000 HUF
18,92
20,59
Latkóczy Mihály: Korona és koronázás. Ünnepi emlék 1892. junius 8-ára. Bp és Eperjes, 1892, Divald Károly fiai kiadása. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Papírkötésben, az előlapi borító félig leszakadt. Tulajdonosi bélyegzővel.
15657.

6 000 HUF
15658.

4 000 HUF
Vaday József: Rákóczi és a kurucvilág. Történeti képekben. Nagyvárad, 1905, a szerző kiadása. Réthy Lajos rajzaival illusztrálva. Aranyozott, kopott egészvászon kötésben, kissé sérült gerinccel, meglazult kötéssel és ceruzával írt sorokkal.
15659.

3 400 HUF
9,19
10,00
Vajda Emil, Dr.: Kossuth Lajos. Élet és jellemrajz. Bp. 1892. Franklin. Aranyozott egészvászon kötésben. 48 képpel illusztrálva. Kissé kopott, foltos borítóval, de egyébként jó állapotban.
15660.

3 000 HUF
Kossuth Emlékalbum. Kossuth Lajos halála, temetése és mauzoleumának felavatása. Szerkesztette Dr. Kovács Dénes. Budapest, 1910, Wodianer F. és Fiai, 231 p. Fekete-fehér képekkel, fotókkal, valamint három színes műmelléklettel. Kiadói kopottas aranyozott, dombornyomásos egészvászon-kötésben. Intézményi bélyegzővel.
15661.

2 800 HUF
7,57
8,24
Szerényi Simon (szerk.): Népbiztosok futása a frontról és még sok szenzációs leleplezés a kommün napjaiból. Bp., [1919.], Kátai Albert. 64 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos borítóval és lapokkal, címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel, címlapon és azt követő lapon szöveget nem érintő hiánnyal, több lapon szakadással.
15662.

3 000 HUF
32

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF