Books: History

Number of items: 151

Holló József: Moszkva 1936. A szovjetbirodalom fővárosának mai élete. Bp, 1936, Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság. Kissé kopott és megviselt félvászon kötésben. (betiltott)
15663.

2 800 HUF
7,57
8,24
(Ifj.) Andrássy Gyula, gróf (1860-1929): A magyarság és németség érdekszolidaritása. Bp. 1916, Franklin, 82 p. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval, az elülső borítón kis hiánnyal, a kötés szétvált és elvált a könyvtesttől. Ritka!
15664.

1 000 HUF
Karl von Rotteck: Rotteck, Karl von: Allgemeine Geschichte vom Anfang der historischen Kenntniß bis auf unsere Zeit. IV. köt. Freiburg, 1824, Herdersche Kunst- und Buchhandlung, 1 (acélmetszet) t.+IX+498 p. + 1 (kihajtható tábla) t. Német nyelven. Korabeli kopott kartonált papírkötésben.
15665.

Karl von Rotteck: Rotteck, Karl von: Allgemeine Geschichte vom Anfang der historischen Kenntniß bis auf unsere Zeit. IV. köt. Freiburg, 1824, Herder'sche Kunst- und Buchhandlung, 1 (acélmetszet) t.+IX+498 p. + 1 (kihajtható tábla) t. Német nyelven. Korabeli kopott kartonált papírkötésben.

1 600 HUF
Diplomáciai iratok Magyarország külpolitikájához 1936-1945. I-V. kötet. Szerk.: Zsigmond László. Budapest, 1962-1982, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
15666.

5 000 HUF
Halmosy Dénes: Nemzetközi szerződések 1918-1945. Bp, 1966, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó + Nemzetközi szerződések 1945-1982. Bp, 1985, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó/Gondolat Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötésben, szakadt papír védőborítóval. Jó állapotban. Megjelent 1600 példányban.
15667.

3 000 HUF
Gerő László: Magyar várak. Bp, 1968, Műszaki Könyvkiadó. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrálva. Egészvászon kötésben, szakadozott papír védőborítóban, ajándékozási sorokkal. Megjelent 2900 példányban.
15668.

2 000 HUF
Beke Margit: A prímási levéltár nemesi és címeres emlékei. Esztergom, 1995, a Prímási Levéltár és a Kultsár István Társadalomtudományi és Kiadói Alapítvány kiadása. Kiadói kartonált papírkötésben, szép állapotban. Megjelent 1000 példányban.
15669.

3 000 HUF
Ballagi Géza: A nemzeti államalkotás kora. 1815-1847. A magyar nemzet története. IX. kötet. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1897, Athenaeum, 1 t.+724 p.+31 t. Nagy gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal, képmellékletekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, 4 hiányzó táblával. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus feljegyzéseivel egy lapon.
15670.

4 000 HUF
Heckenast Gusztáv: A magyarországi vaskohászat története a korai középkorban. Bp., 1991. Akadémiai. Kiadói kartonált papírkötés. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzeteivel egy papírlapon, és gépelt levelével és Révész László (1960-) régész részére, rajta Dienes István saját kezű aláírásával.
15672.

3 000 HUF
Katona Jenő: Magyar hitleristák. Bp., 1936. Cserépfalvi. 99 p. Kiadói, kissé sérült papírkötésben.
15673.

2 200 HUF
5,95
6,47
21
Fehér Adorján: Római régiségek. Szent István Könyvek. 33. sz. Bp., 1926, Szent István-Társulat, 221 p. Kiadói papírkötések.
15674.

2 000 HUF
Magyarország 1944 I-II. kötet: Német megszállás. Szerk.: Vargyai Gyula, Almási János; Üldöztetés-embermentés. Szerk.: Szita Szabolcs. Budapest, 1994, Nemzeti Tankönyvkiadó Rt. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
15675.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF