Holló József: Moszkva 1936. A szovjetbirodalom fővárosának mai élete. Bp, 1936, Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság. Kissé kopott és megviselt félvászon kötésben. (betiltott)
(Ifj.) Andrássy Gyula, gróf (1860-1929): A magyarság és németség érdekszolidaritása. Bp. 1916, Franklin, 82 p. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval, az elülső borítón kis hiánnyal, a kötés szétvált és elvált a könyvtesttől. Ritka!
Karl von Rotteck: Rotteck, Karl von: Allgemeine Geschichte vom Anfang der historischen Kenntniß bis auf unsere Zeit. IV. köt. Freiburg, 1824, Herder'sche Kunst- und Buchhandlung, 1 (acélmetszet) t.+IX+498 p. + 1 (kihajtható tábla) t. Német nyelven. Korabeli kopott kartonált papírkötésben.
Diplomáciai iratok Magyarország külpolitikájához 1936-1945. I-V. kötet. Szerk.: Zsigmond László. Budapest, 1962-1982, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Halmosy Dénes: Nemzetközi szerződések 1918-1945. Bp, 1966, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó + Nemzetközi szerződések 1945-1982. Bp, 1985, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó/Gondolat Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötésben, szakadt papír védőborítóval. Jó állapotban. Megjelent 1600 példányban.
Beke Margit: A prímási levéltár nemesi és címeres emlékei. Esztergom, 1995, a Prímási Levéltár és a Kultsár István Társadalomtudományi és Kiadói Alapítvány kiadása. Kiadói kartonált papírkötésben, szép állapotban. Megjelent 1000 példányban.
Ballagi Géza: A nemzeti államalkotás kora. 1815-1847. A magyar nemzet története. IX. kötet. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1897, Athenaeum, 1 t.+724 p.+31 t. Nagy gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal, képmellékletekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, 4 hiányzó táblával. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus feljegyzéseivel egy lapon.
Heckenast Gusztáv: A magyarországi vaskohászat története a korai középkorban. Bp., 1991. Akadémiai. Kiadói kartonált papírkötés. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzeteivel egy papírlapon, és gépelt levelével és Révész László (1960-) régész részére, rajta Dienes István saját kezű aláírásával.
Magyarország 1944 I-II. kötet: Német megszállás. Szerk.: Vargyai Gyula, Almási János; Üldöztetés-embermentés. Szerk.: Szita Szabolcs. Budapest, 1994, Nemzeti Tankönyvkiadó Rt. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.