Florenz, Karl: Dichtergrüsse aus dem Osten. Japanische Dichtungen. Leipzig - Tokyo, s. d., C. F. Amelang's Verlag - Hasegawa. Bán Willy (?-1945) filatéliai szakíró érdekes ajándékozási soraival (1918). Táblanyomatos könyv, krepp-papír lapokkal, kopott karton védőborítókkal, jó állapotban. /
Block book with crepe paper pages, a slightly worn-out hardcover, in good condition.
Florenz, Karl: Japanische Dichtungen. Weissaster. Ein romantisches Epos nebst anderen Gedichten. Leipzig - Tokyo, 1898, C. F. Amelang's Verlag - Hasegawa. Táblanyomatos könyv, krepp-papír lapokkal, karton védőborítókkal, jó állapotban. /
Block book with crepe paper pages, hardcover, in good condition.
Mikszáth Kálmán: Kísértet Lublón és egyéb elbeszélések. Mühlbeck Lajos, Neogrády Antal és Jankó János rajzaival. Bp., én., Légrády. Második kiadás. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói javított gerincű egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, javított kötéssel, kissé foltos lapokkal.
László Endre: Jóholdat, Szíriusz kapitány!. Bp., 1981, Móra. A szerző, László Endre (1900-1987) író által dedikált és dátumozott! Kiadói papírkötés, borító alján kisebb tollas firkával, kissé kopott gerinccel.
Dr. Wiesinger Márton: Állatkerti séta. Az ifjúság számára átdolgozta Fáy Péter. Csergezán Pál rajzaival. Hölzel Gyula fotóival. Bp.,1958,Móra. Kiadói kopott egészvászon-kötés, a hátsó kötéstáblán apró szakadással.
Móricz Zsigmond: A szerelmes levél. Kis regény. Bp., 1918, Légrády testvérek. Az illusztrációkat Boriss László, a borítékot Végh Gusztáv rajzolta. Kiadói kissé sérült karton borítékban, hátoldalán firkált borítékkal. Kiadói kartonált papírkötés, korabeli ajándékozási sorokkal, egyik illusztráción tollas firkával.