Bálint Gábor keleti levelei. Jelentése Oroszország- és Ázsiában tett utazásairól. Értekezése a mandsuk szertartásos könyvéről. Bevezetővel újra közreadja Kara György. Bp., 1973., Kőrösi Csoma Társaság. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban.
Szentkatolnai Bálint Gábor (1844-1913) nyelvész.
Beöthy László - Puncs 1853-ra. [Első évi folyam.]
Komárom, 1853. Szigler testvérek ny. [2] + 183 + [1] + V + [1] p. Második kiadás. Lapokon sok firkával. Korabeli félvászon kötésben. Szórakoztató történetek, korabeli irodalmi ponyva.
(Richter, Joseph): Kaiser Josephs Gebetbuch
Wien, 1787. Joseph Hraschanzky. 52+(2)p. A fiktív imádságos könyvben a szerző jozefinista szellemben magyarázza az uralkodó egyházi rendelkezéseinek értelmét és jogosságát. Aranyozott egészbőr kötésben.
Pesti Hírlap könyvek sorozat 3 kötete (131., 240., 262.): Kertész Mihály: Kiket az isten is egymásnak teremtett.; Hans Walther Kappler: Tennisz és bumerang. Ford.: Sebestyén Ede.; Jacques Cézembre: Kisértet az óceánon. Ford.: Szekes Kálmán. Bp., 1930- 1932,Pesti Hírlap. Kiadói papírkötés, szakadt, kissé foltos borítókkal.
Egyetemes Magyar Encyclopaedia. III. köt. Szerk.: Török János. Kiadja Szent-István-Társulat. Pest, 1861., Emich Gusztáv. Korabeli kopott félvászon-kötésben, foltos.
Egyetemes Magyar Encyclopaedia. II. köt. Szerk.: Török János. Kiadja Szent-István-Társulat. Pest, 1861., Emich Gusztáv. Korabeli kopott félvászon-kötésben, foltos.
Eötvös József Összes Regényei. (A karthausi I-II. A falu jegyzője I-II. Magyarország 1514-ben I-II. A nővérek I-II.) Voinovich Géza előszavával. Bp., é.n., Révai. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, laza fűzéssel.