Bárány Nándor: Optikai műszerek elmélete, és gyakorlata I. Bp., 1953, Országos Magyar Természettudományi Múzeum, XVI+723 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
Megjelent 1000 példányban.
Ludwig Dietz: Ventilations- und Heizungs-Anlagen. Oldenbourgs Technische Handbibliothek. Mit Einschluss der wichtigsten Untersuchungs-Methoden. Ein Lehrbuch für Ingenieure, Architekten, Studierende, Besitzer von Ventilations- und Heizungsanlagen. München-Berlin, 1909, R. Oldebourg. Szövegközti ábrákkal, német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel./ Linen-binding, in German language.
Berget, Alphonse: Une nouvelle conquete de l'homme: l'air. Párizs, 1927, Libraire Larousse. Érdekes repüléstörténeti ismeretterjesztő könyv, rengeteg fekete-fehér, illetve színes illusztrációval. Díszes, aranyozott félbőr kötésben, jó állapotban.
3 db mérnöki német nyelvű könyv: Deutscher Kalender für Elektrotechniker, 1923,652 p + W.E. Schulze. Kleine Baustatik. Leipzig, 1952, Teubner. + Hütte." Des Ingenieurs Taschnebuch II. köt. Szerk.: "Hütte." Berlin, 1908, Wilhelm Ernst&Sohn. 20. kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, kopott borítóval. Mindegyik könyv intézményi bélyegzővel és/vagy tulajdonosi névbejegyzéssel.
Morva Rezső: Motorok és traktorok javítása, illetve azok üzemzavarainak elhárítása. H.n., é.n. (1937), magánkiadás. Kiadói tűzött papírkötés. Több korabeli hirdetéssel. Tulajdonosi névbejegyzéssel, enyhén sérült borítóval. 60 p