Books: Travelling, Local History

Number of items: 159

15000.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
40 000 HUF
125,00
137,93
Minimum bid:
40 000 HUF
Refresh
Bilder aus Elsaß-Lothringen. Orginial-Zeichnungen von Robert Aßmus. Schilderungen von Karl Stieler. Initialen von Julius Schnorr. Stuttgart,(1876),Paul Neff, 1 t. (fametszetű címkép)+1(fametszetű címlap)+(1 fametszetű ajánlás)+4+274 p.+45 (fametszetű illusztrációk) t. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, foltos lapokkal, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel.
15001.

Available for bidding
8 000 HUF
27,59
Minimum bid:
8 500 HUF
Refresh
1900 Die Pariser Weltausstellung in Worth und Bild. Szerk.: Dr. Geoerg Malkowsky. Berlin, 1900., Kirchhoff & C., XVI+512 p. Német nyelven. Nagyon gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói kopott aranyozott, festett egészvászon-kötés, foltos lapokkal és borítóval.
15002.

Available for bidding
6 000 HUF
20,69
Minimum bid:
6 000 HUF
Refresh
Stein Aurél: Romvárosok Ázsiai sivatagjaiban. Fordította: Halász Gyula. Természettudományi Könyvkiadó Vállalat LXXXVIII. kötete. Bp.,1913, M. Kir. Természettudományi Társulat,(Pátria-ny.), IX+2+667 p.+ 16 t. + 1 különálló térképmelléklet a végénél beillesztve (Khinai-Turkesztán és Kanszu térképének részlete Stein Aurél, és indiai kísérői R: B. Lál Szinh és R. Sz. Rám Szinh útvonalaival, 1906-08, 1:3000,000,41x83 cm). Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, az elülső szennylap kijár, a borítón és a gerincen kis kopásnyomokkal, a gerincen kis foltokkal, ex libris-szel.
15003.

Stein Aurél: Romvárosok Ázsiai sivatagjaiban. Fordította: Halász Gyula. Természettudományi Könyvkiadó Vállalat LXXXVIII. kötete. Bp.,1913, M. Kir. Természettudományi Társulat,("Pátria"-ny.), IX+2+667 p.+ 16 t. + 1 különálló térképmelléklet a végénél beillesztve (Khinai-Turkesztán és Kanszu térképének részlete Stein Aurél, és indiai kísérői R: B. Lál Szinh és R. Sz. Rám Szinh útvonalaival, 1906-08, 1:3000,000,41x83 cm). Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, az elülső szennylap kijár, a borítón és a gerincen kis kopásnyomokkal, a gerincen kis foltokkal, ex libris-szel.

Available for bidding
5 000 HUF
17,24
Minimum bid:
5 000 HUF
Refresh
[Johann Hübner] Hübner János: Mostani és régi nemzeteket, országokat, tartományokat, városokat, emlékezetre méltó mezővárosokat, helységeket, folyókat, tavakat, tengereket, öblöket, fokokat.szigeteket, hegyeket, erdőket, barlangokat, pénzeket, mértékeket, s t. e. f. esmértető Lexikon, mellyet szerzett Hübner János, jobbított, alkalmasztatott Sperl Xav. Ferencz, a Magyar és Erdély országi geographiával tökélletesített; a régi esmértetésével bővített; a tartományoknak bécsi gyülés, és párisi békülés szerént elhatároztatásával tellesített Fejér György. Második darab. D-I. Pest,1816., Trattner János Tamás, IV+3-564 p. Egyetlen kiadás. Korabeli kopott kartonált papírkötésben, kissé foltos lapokkal.
15004.

[Johann Hübner] Hübner János: Mostani és régi nemzeteket, országokat, tartományokat, városokat, emlékezetre méltó mezővárosokat, helységeket, folyókat, tavakat, tengereket, öblöket, fokokat.szigeteket, hegyeket, erdőket, barlangokat, pénzeket, mértékeket, 's t. e. f. esmértető Lexikon, mellyet szerzett Hübner János, jobbított, alkalmasztatott Sperl Xav. Ferencz, a' Magyar és Erdély országi geographiával tökélletesített; a' régi esmértetésével bővített; a' tartományoknak bécsi gyülés, és párisi békülés szerént elhatároztatásával tellesített Fejér György. Második darab. D-I. Pest,1816., Trattner János Tamás, IV+3-564 p. Egyetlen kiadás. Korabeli kopott kartonált papírkötésben, kissé foltos lapokkal.

Available for bidding
5 000 HUF
17,24
Minimum bid:
17 000 HUF
Refresh
15005.

Available for bidding
3 200 HUF
10,00
11,03
Minimum bid:
3 200 HUF
Refresh
Le Panorama Paris Instantané. Versailles, Chantilly, Fontainebleau, ... etc. Szerk.: L.-Henry May, Ludovic Baschet. Paris, én. (cca 1900), L. Baschet. Fekete-fehér album a századforduló Párizsáról. Átkötött modern kemény-kötés, az eredeti elülső borítót az átkötéskor felhasználták, az utolsó lap javított.
15006.

Available for bidding
5 000 HUF
17,24
Minimum bid:
5 000 HUF
Refresh
15007.

Available for bidding
2 800 HUF
9,66
Minimum bid:
2 800 HUF
Refresh
Dr. Kubassek János: A Szahara büvöletében. Az Angol beteg igaz története. Almásy László hiteles életrajza. Bp.,1999, Panoráma. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.  A szerző, Dr. Kubassek János (1957-) geográfus, múzeumigazgató által dedikált./With black-and-white photographs. Paperbinding. Signed by the author.
15008.

Available for bidding
3 600 HUF
11,25
12,41
Minimum bid:
3 800 HUF
Refresh
Wildner Ödön: Buda és Pest közigazgatásának története az 1849-1865. évi abszolutizmus és provizórium alatt. 1-2 kötet Bp. (1937.) Szfv. háziny. Kiadói sorozatkartonálásban.
15009.

Available for bidding
5 000 HUF
17,24
Minimum bid:
5 000 HUF
Refresh
cca 1900-1910 Eduard Seis: Der Sommer- und Winterkurort Lovrana an der oesterreichischen Riviera. hn.,én., Verlag der Ortsgruppe Lovrana,(Fiume, Emidio Mohovich-ny.), 63 p. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötésben.
15010.

Available for bidding
3 000 HUF
10,34
Minimum bid:
3 000 HUF
Refresh
1858 J. Schäber: Beschreibung der berühmten Adelsberger Grotte in Krain. Adelsberg, 1858, Mäx Schäber, 28 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés. +  1879 Dr. Gust. v. Kottowitz: Neuester Führer im Kurorte Ischl Oesterreich (Salzkammergut.) Wien, 1879., Dr. G. v. Kottowitz in Ischl, 42 p. Német nyelven. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
15011.

Available for bidding
1 000 HUF
3,45
Minimum bid:
2 200 HUF
Refresh

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

366. Auction:
From 10 to 19 March
Payment deadline is 3 April
Viewing: From 16 to 19 March

367. Auction:
From 24 March to 2 April
Payment deadline is 17 April
Viewing: From 30 March to 2 April

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.