Number of items: 369

Szenczi Molnár Albert (1574-1634): Dictionarium Ungarico-Latino-Germanicum. Innumeris Vocibus Ungaricis Formulisque loquendi Latiné redditis, Nunc quarta vice locupletatum. Pars II. Norimbergae [Nürnberg],1758,Martini Endteri [Martin Endter], 4+18-1391 (18-1389 kéthasábos számozással)+780 p. Váci György könyvkötő mester által restaurált egészbőr-kötésben, foltos lapokkal, egy lapon szakadással, hiánnyal, a címlapot követő oldal és az első hasábszámozott lap (18/19.) között hiánnyal.   Váczi György könyvkötő névjegykártyájával, rajta saját kezű kézírásával, aláírásával.
17430.

20 000 HUF
54,05
58,82
Madách Imre: Az ember tragédiája. Drámai költemény. Zichy Mihály húsz rézfénymetszetű képével. Bp.,1898, Athenaeum, 6+231 p.+20 t. Kiadói kaucsuktáblás, aranyozott félbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval.
17431.

15 000 HUF
40,54
44,12
17432.

10 000 HUF
27,03
29,41
17433.

20 000 HUF
54,05
58,82
[Naubert, Benedikte]: Herfourt és Klárika valami az érzékeny szíveknek kedvekért. Németből magyarra fordította Sz* I* [Szüts István]. Második nyomtatás. 1. rész. Posonyban s Pesten, 1809. Füskuti Landerer Mihály. [2] + 286 p. + 1 t. (rézmetszet); Erősen sérült félbőr kötésben
17434.

[Naubert, Benedikte]: Herfourt és Klárika valami az érzékeny szíveknek kedvekért. Németből magyarra fordította Sz* I* [Szüts István]. Második nyomtatás. 1. rész. Pos'onyban 's Pesten, 1809. Füskuti Landerer Mihály. [2] + 286 p. + 1 t. (rézmetszet); Erősen sérült félbőr kötésben

10 000 HUF
27,03
29,41
Kónyi János: Ártatlan múlatság avagy Flórentz és Lion vitézeknek, a mint-is Martzebilla török kis-asszoynak ritka példájú története - - által. Budán, 1825. Landerer Anna bet. 160 p. Rézmetszetű könyvdíszekkel. Borító nélkül, hiányos a 137. oldalig van meg. Ritka!
17435.

Kónyi János: Ártatlan múlatság avagy Flórentz és Lion vitézeknek, a' mint-is Martzebilla török kis-asszoynak ritka példájú története - - által. Budán, 1825. Landerer Anna bet. 160 p. Rézmetszetű könyvdíszekkel. Borító nélkül, hiányos a 137. oldalig van meg. Ritka!

12 000 HUF
32,43
35,29
Csery Péter:Gróf Zrínyi Miklós vagy Sziget várának ostromlása. Hadi nemzeti román - - által. Pesten, 1817. N. Kiss István özvegyénél és Jósef fiánál. 100 p. (77. oldaltól A megszabadúlás napja. Görög román - - által.) Sérült papírborítóban. címlapon kis hiány.
17436.

Csery Péter:Gróf Zrínyi Miklós vagy Sziget' várának ostromlása. Hadi nemzeti román - - által. Pesten, 1817. N. Kiss István' özvegyénél és Jósef fiánál. 100 p. (77. oldaltól A' megszabadúlás napja. Görög román - - által.) Sérült papírborítóban. címlapon kis hiány.

12 000 HUF
32,43
35,29
Madách Imre: Az ember targédiája. Zichy Mihály egészoldalas illusztrációival. Bp., 1958, Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötésben, kis kopásnyomokkal, jó állapotban. Számozott (710./2100), bibliofil példány.
17437.

6 000 HUF
Babits Mihály: Az istenek halnak, az ember él. Versek. Bp.,[1929],Athenaeum, 61+2 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés.  E kötet E kötet váltotta ki József Attila kritikáját, amely kétségbe vonta Babits Mihály tehetségét.
17438.

5 000 HUF
Jókai Mór: A három márvány fej. I-III köt. Regény, kritikával elegy. Bp., 1887, Révai,211+1;+187+1;+236+1 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon díszkötésben, Gottermayer kötés, kopott gerinccel, kissé kopott borítóval.
17439.

4 800 HUF
12,97
14,12
Márai Sándor: Ami a naplóból kimaradt. 6 kötet. Teljes!  (1946-1946,1947, 1948,1949, 1950-1951-1952, 1953-1954-1955.) Toronto,1991-2003, Vörösváry. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Első kiadások! Emigráns kiadás!
17440.

16 000 HUF
43,24
47,06
17441.

16 000 HUF
43,24
47,06

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF