Magyar önismeret. Politikai olvasókönyv önmagukat kereső magyarok számára. Összeállította: Halasy-Nagy József. Bp.,é.n., Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon-kötés.
Divald Kornél: Magyarország művészeti emlékei. Bp., 1927, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott, félbőr kötés kopásokkal + hozzá: Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Bp., 1932. KMENY. Félbőr sorozatkötésben,
A Pesti Hírlap Könyvtára: Az ezeréves Magyarország. 1200 oldalon 1031 mélynyomású fényképpel és képpel, két színes térképmelléklettel és 82 szövegközti térképpel. Bp., 1939, A Pesti Hírlap Rt., 1200 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Ladányi Gedeon: A magyar nemzet történetei rövid kivonatban. Debrecen, 1870, Telegdi János, 138 p.
Harmadik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, megviselt állapotban, kopott borítóval, sérült gerinccel, sérült hátsó szennylappal, foltos, az utolsó lap hiányzik.
Árpád-kori legendák és intelmek. Szentek a magyar középkorból I. kötet. Összeállította: Érszegi Géza. Fordította: Csóka J. Gáspár, Érszegi Géza, Kurcz Ágnes, Szabó Flóris. Milleniumi Magyar Történelem. Bp.,2004, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.