https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: History

Number of items: 166

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Szokoly Viktor: A zsarnokok titkai I-IV. Krisztus születésétől a legújabb korig. Pest, 1871, Pfeifer Ferdinánd, (Hornyánszky Viktor-ny.), 172+190+2+249+261 p. Kiadói papírkötés, a II. kötet hátsó borítója foltos, az I. és a III. kötet elülső borítóján ceruzás firka, egyébként jó állapotban. Első kiadás.   Szokoly Viktor (1835-1913) birtokos, író, hírlapíró, szerkesztő (pl.: Bolond Miksa...stb.) műve.
15312.

Szokoly Viktor: A zsarnokok titkai I-IV. Krisztus születésétől a legújabb korig. Pest, 1871, Pfeifer Ferdinánd, (Hornyánszky Viktor-ny.), 172+190+2+249+261 p. Kiadói papírkötés, a II. kötet hátsó borítója foltos, az I. és a III. kötet elülső borítóján ceruzás firka, egyébként jó állapotban. Első kiadás. Szokoly Viktor (1835-1913) birtokos, író, hírlapíró, szerkesztő (pl.: Bolond Miksa...stb.) műve.

 
The item is not available
Starting price:
12 000 HUF
32,43
EUR
,
35,29
USD
Number of bids:
0
Francesco Nitti három műve:  Európa hanyatlása. Az újjáépítés útjai. Bp.,1923, Pallas Irodalmi és Nyomdai kötés, 1 t.+227 p. Első kiadás.   Nincs béke Európában. Bp.,1923, Pallas Irodalmi és Nyomdai kötés, 1 t.+215 p. Második, javított és bővített kiadás.  A béke. Bp.,[1925], Pallas Irodalmi és Nyomdai kötés, 1 t.+162+2 p. Első kiadás.   Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, szép állapotban.
15313.

Francesco Nitti három műve: Európa hanyatlása. Az újjáépítés útjai. Bp.,1923, Pallas Irodalmi és Nyomdai kötés, 1 t.+227 p. Első kiadás. Nincs béke Európában. Bp.,1923, Pallas Irodalmi és Nyomdai kötés, 1 t.+215 p. Második, javított és bővített kiadás. A béke. Bp.,[1925], Pallas Irodalmi és Nyomdai kötés, 1 t.+162+2 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, szép állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
16 000 HUF
43,24
EUR
,
47,06
USD
Number of bids:
0
Eutropius, (Flavius): Római történetek rövid tartalma. A tanúlok és történetek olvasását kedvellőkért hasznos tárgyakkal bővítve. Magyarúl kiadta Irmesi Homonnai Imre. Buda, 1832, Landerer Anna, XXIV+205+11 p. Aranyozott félbőr-kötésben, kopott borítóval, kopott, sérült gerinccel, a hátsó szennylap és a kötéstábla belseje foltos, volt könyvtári példány.   Eutropius római történetíró. Megírta az egész római történetet Róma alapításától Julianus Apostata haláláig. Rövidsége, használható volta miatt az iskolákban szerte olvasták.
15314.

Eutropius, (Flavius): Római történetek' rövid tartalma. A tanúlok és történetek' olvasását kedvellőkért hasznos tárgyakkal bővítve. Magyarúl kiadta Irmesi Homonnai Imre. Buda, 1832, Landerer Anna, XXIV+205+11 p. Aranyozott félbőr-kötésben, kopott borítóval, kopott, sérült gerinccel, a hátsó szennylap és a kötéstábla belseje foltos, volt könyvtári példány. Eutropius római történetíró. Megírta az egész római történetet Róma alapításától Julianus Apostata haláláig. Rövidsége, használható volta miatt az iskolákban szerte olvasták.

 
The item is not available
Starting price:
12 000 HUF
32,43
EUR
,
35,29
USD
Number of bids:
0
[Horváth Mihály: Gróf Nádasdy Tamás élete, némi tekintettel korára.] Buda, 1838. A M. Kir. Egyetem betüivel, 148 p. Átkötött modern papírkötés, a címlap és azt követő lap, valamint az utolsó oldal (sajtóhibák jegyzéke) hiányzik, egy lap kijár (51/52), néhány lapon folttal.
15315.

[Horváth Mihály: Gróf Nádasdy Tamás élete, némi tekintettel korára.] Buda, 1838. A M. Kir. Egyetem betüivel, 148 p. Átkötött modern papírkötés, a címlap és azt követő lap, valamint az utolsó oldal (sajtóhibák jegyzéke) hiányzik, egy lap kijár (51/52), néhány lapon folttal.

 
The item is not available
Starting price:
10 000 HUF
27,03
EUR
,
29,41
USD
Number of bids:
0
Dr. Légrády Ottó: Giustizia allUngheria! Gli Spaventevoli Errori del Trattato del Trianon (Igazságot Magyarországnak!) Bp., é. n., Pesti Hírlap. Olasz nyelven, aranyozott egészvászon kötéseben, jó állapotban. / In Italian, linen binding, in good condition
15316.

Dr. Légrády Ottó: Giustizia all'Ungheria! Gli Spaventevoli Errori del Trattato del Trianon (Igazságot Magyarországnak!) Bp., é. n., Pesti Hírlap. Olasz nyelven, aranyozott egészvászon kötéseben, jó állapotban. / In Italian, linen binding, in good condition

 
The item is not available
Starting price:
10 000 HUF
27,03
EUR
,
29,41
USD
Number of bids:
0
Andrić Sándor: A Montenegroi fejedelemség története a legrégibb időtől fogva az 1852-es évig. Szerb okmányok, segédművek, és népénekek után kidolgozta --, fordította Kunos Gyula. Nagybecskerek, 1890. Pleitz Fer. Pál. XII + 153 + [3] p. Aranyozott gerincű félvászon kötésben. Jó állapotban
15317.

Andrić Sándor: A Montenegroi fejedelemség története a legrégibb időtől fogva az 1852-es évig. Szerb okmányok, segédművek, és népénekek után kidolgozta --, fordította Kunos Gyula. Nagybecskerek, 1890. Pleitz Fer. Pál. XII + 153 + [3] p. Aranyozott gerincű félvászon kötésben. Jó állapotban

 
The item is not available
Starting price:
12 000 HUF
32,43
EUR
,
35,29
USD
Number of bids:
0
Dr. Zádori Ev. János: A római katakombák. Pest, 1868, Emich Gusztáv, 185+3 p.+9 fametszetű t. (1 kihajtható.) Aranyozott gerincű egészvászon-kötés, foltos címlappal, rajta névbejegyzéssel.
15318.

Dr. Zádori Ev. János: A római katakombák. Pest, 1868, Emich Gusztáv, 185+3 p.+9 fametszetű t. (1 kihajtható.) Aranyozott gerincű egészvászon-kötés, foltos címlappal, rajta névbejegyzéssel.

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
0
Bartucz Lajos: Fajkérdés, fajkutatás. Bp., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 58 fekete-fehér ábrával és 43 fotóval illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben
15319.

Bartucz Lajos: Fajkérdés, fajkutatás. Bp., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 58 fekete-fehér ábrával és 43 fotóval illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben

 
The item is not available
Starting price:
6 500 HUF
17,57
EUR
,
19,12
USD
Number of bids:
0
Hentaller Lajos: Kossuth és kora. Kossuth Lajos rézmetszetű arcképével. Bp., 1894, Athenaeum,1 t.(címkép, heliogravűr)+VIII+350+2 p. Kossuth Lajos rézmetszetű képével. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, kissé kopott aranyozással, kissé foltos címképpel, jó állapotban. Egyetlen kiadás.
15320.

Hentaller Lajos: Kossuth és kora. Kossuth Lajos rézmetszetű arcképével. Bp., 1894, Athenaeum,1 t.(címkép, heliogravűr)+VIII+350+2 p. Kossuth Lajos rézmetszetű képével. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, kissé kopott aranyozással, kissé foltos címképpel, jó állapotban. Egyetlen kiadás.

 
The item is not available
Starting price:
4 600 HUF
12,43
EUR
,
13,53
USD
Number of bids:
0
Salamon Ferenc: Magyarország a török hódítás korában. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, 2+XVI+431+7 p. Első kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, gerinccel, a szennylap részben-, a címlap kijár, foltos lapokkal, korabeli névbejegyzéssel.
15321.

Salamon Ferenc: Magyarország a török hódítás korában. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, 2+XVI+431+7 p. Első kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, gerinccel, a szennylap részben-, a címlap kijár, foltos lapokkal, korabeli névbejegyzéssel.

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
16,22
EUR
,
17,65
USD
Number of bids:
0
Hatvani Mihály: Rajzok a magyar történelemből. Pest, 1859, Lauffer és Stolp,4+588 p. Kiadói egészvászon-kötés, aranyozott gerinccel, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, magánkönyvtári bélyegzővel.
15322.

Hatvani Mihály: Rajzok a magyar történelemből. Pest, 1859, Lauffer és Stolp,4+588 p. Kiadói egészvászon-kötés, aranyozott gerinccel, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, magánkönyvtári bélyegzővel.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
0
II. Rákóczy Ferenc fejedelem emlékiratai a magyar háborúról, 1703-tól végéig. (1711.) Közli Thaly Kálmán. Bp.,(1872), Ráth Mór, VIII+9-335+1 p. Ötödik, javított, történelmi jegyzetekkel kísért, Rákóczy végrendeletével és a bujdosók sírfelirataival bővített kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az elülső szennylap és két lap (VII/VIII., 9-10.) kijár.
15323.

II. Rákóczy Ferenc fejedelem emlékiratai a magyar háborúról, 1703-tól végéig. (1711.) Közli Thaly Kálmán. Bp.,(1872), Ráth Mór, VIII+9-335+1 p. Ötödik, javított, történelmi jegyzetekkel kísért, Rákóczy végrendeletével és a bujdosók sírfelirataival bővített kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az elülső szennylap és két lap (VII/VIII., 9-10.) kijár.

 
The item is not available
Starting price:
4 800 HUF
12,97
EUR
,
14,12
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment