Books: History

Number of items: 36

Czuczor Gergely: Hunyadi János viselt dolgai. Engel és Fesslerből. A honi ifjuságnak ajánlva ~ által. Budán, 1832. Magyar Kir. Egy. 184p. Első kiadás. Javított félvászon kötésben
15090.

Czuczor Gergely: Hunyadi János' viselt dolgai. Engel és Fesslerből. A' honi ifjuságnak ajánlva ~ által. Budán, 1832. Magyar Kir. Egy. 184p. Első kiadás. Javított félvászon kötésben

40 000 HUF
108,11
117,65
Király Pál: Dacia provincia Augusti I-II. köt. Történeti Nép- és Földrajzi Könyvtár XLVII-XLVIII. köt. Nagybecskerek, 1893-1894, Pleitz Fer. Pál, , X+436 p.+ 3 (képtáblák) t.+3 (térképek, közte 1 színes kihajtható) t. ; VI+624 p.+ 4 (közte 3 színessel) t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Előszóval, függelékkel, néhány magyar, latin, német, görög nyelvű lábjegyzettel és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kötetek. Átkötött félvászon-kötés, az I. kötetben a kihajtható térképen szakadással, a II. kötetben egy lapon (1/2.) kis szakadással, néhány foltos lappal és lapszéli foltokkal. Ritka!
15091.

40 000 HUF
108,11
117,65
Ludwig Kosstuh und Ungarns neueste Geschichte I-III. köt. Unter Mitwirkung ungarischer und östreichischer Schriftsteller herausgegeben von Arthur Frey. Mannheim, 1849, J. P. Grohe, 2+260+2 p.+ 4 (Kossuth, Dembinski, Bem, Perczel) t.; + 2+298 p.+2 (Görgey, Kossuth bankó) t.;+XII+208 p.+4 (Aulich, Guyon, L. Batthyany, L. Teleky) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Német nyelven. Zweite Auflage. Egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal.
15092.

40 000 HUF
108,11
117,65
Sebestyén Gyula: Gesta Hungarorum. A magyar hősmondák öt könyve. I-V. köt. I. köt.: Őshiedelmek. (Második ezer.) II. köt.: Ménrót. (Első ezer.) III. köt.: Attila. IV. köt.: Árpád. V. köt.: Emes álma. (Második ezer.) Bp., 1925-1943., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 121 p.; 222 p.; 357 p.; 315 p; 542 p. Kiadói papírkötések, az I. kötet könyvteste elvált a borítótól, fűzése laza, a gerincen egészen kis szakadás; az V. kötet gerincén a borító hiányos, az V. kötet borítója szakadt, az elülső borító, a II. kötet nagyrészt felvágatlan lapokkal, a III-IV-V. kötetek felvágatlan lapokkal. Ritka!
15093.

30 000 HUF
81,08
88,24
Ranke Lipót: Szerbia és Törökország a tizenkilencedik században. Ford.: Mihályffy Gyula. Történeti Nép- és Földrajzi Könyvtár XXVI. köt. Nagy-Becskereken, 1890., Pleitz Fer. Pál, XIV+2+645 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a hátsó szennylapon kis hiánnyal.
15094.

20 000 HUF
54,05
58,82
Thim József: A szerbek története a legrégibb kortól 1848-ig. I-III. köt. [Egybekötve.] I. köt. : Szerbia története 600-1367-ig. Ubranovics Milántól. II. köt.: Szerbia története 1367-1804-ig. III. köt.: 1804-1948-ig. A legujabb kutforrások alapján írta Dr. - - . Történeti Nép- és Földrajzi Könyvtár XXIV. köt. Nagy-Becskereken, 1892., Pleitz Fer. Pál, X+2+159+1;2+179+1;2+116 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, a borítón kopásnyomokkal.
15095.

15 000 HUF
40,54
44,12
[Howard Carter (1874-1939) - Arthur Cruttenden Mace (1874-1928)] Carter, Howard - Mace, A[rthur] C[ruttenden]: The tomb of Tut Ankh Amen. Volume I-II. Volume I. With 104 Illustrations from Photographs by Harry Burton. Volume II. With 153 Illustration from Photographs by Harry Burton. London,1926-1927,Cassel and Company Ltd, 1 t. + XXIII+231 p.+LXXIX t.; 1 t. + XXXIV+277 p.+LXXXVIII t. A Vol. I. second impression, a Vol. II. first published. Angol nyelven. A mű 3 kötetben teljes. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a II. kötetben az elülső előzéklap a kötésénél javított, a II. kötetben néhány ceruzás aláhúzással és bejelöléssel, kissé foltos lapokkal, ex libris-szekkel.
15096.

20 000 HUF
54,05
58,82
B. Eötvös József: Reform. Pest, 1868., Ráth Mór, (Kocsi Sándor-ny.), 6+228 p. Második kiadás. Átkötött modern kartonált papírkötésben, foltos lapokkal.  A szerző Széchenyi és Kossuth vitájában az utóbbi pártjára állt. Amikor a Pesti Hirlap főszerkesztője barátja, Szalay László lett, itt jelentette meg a parlamentáris kormányzás mellett érvelő cikksorozatát. Ezeket foglalta egybe önállóan e kötetben.
15097.

20 000 HUF
54,05
58,82
Takáts Sándor: Rajzok a török világból I-III. köt. Bp., 1915-1917, MTA, VIII+438+1 p.;4+463+1 p.+ 5 t.; 457+1 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, néhány lapon ceruzás bejelöléssel, de alapvetően jó állapotban.
15098.

18 000 HUF
48,65
52,94
Lendvai Miklós: Temes vármegye nemes családai. I. köt. Kiadja a Délmagyarországi történelmi és régészeti muzeum-társulat. Bp., 1896, Budapesti Hírlap, XI+1+165 p. + 2 t. Átkötött félvászon-kötés, a címlap és az első lap javított, néhány bejegyzéssel. Ritka!
15099.

40 000 HUF
108,11
117,65
Orosz Ernő: Heves- és a volt Külső-Szolnok egyesült vármegyék nemes családjai. Irta és Hevesvármegye támogatásával kiadja - - Hevesvármegye levéltárnoka. Eger, 1906. Egri Nyomda. VIII+347 p. Szövegközti leszármazási táblázatokkal. Korabeli átkötött kopott félvászon-kötés, aláhúzásokkal, bejelölésekkel, a címlapon névbejegyzéssel és jákfai Könczöl Antal (1878-1941) esperes - plébános ex libris bélyegzésével.
15100.

24 000 HUF
64,86
70,59
Gerő József: A M. Kir. Belügyminiszter által igazolt nemesek 1867-1937. Szerk. és kiadta: Dr. - - .Bp., 1938.,(Kovács és Szegedi-ny.),406 p. Átkötött egészvászon-kötés, néhány bejelöléssel, Jákfai Könczöl Antal ex libris bélyegzésével.
15101.

20 000 HUF
54,05
58,82

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF