Books: History

Number of items: 36

15114.

10 000 HUF
27,03
29,41
Kemper, Josephus: De Ungarorum ex Lebedia et Atelcuzu demigratione primisque Francos inter et illos foederibus et bellis. Dissertatio inauguralis... Publice defendet Josephus Kemper billerbecensis. Monasterii [Münster], 1857., Ex typographia Friderici Cazin, IV+51 p. Latin nyelven. Kiadói papírkötés, foltos, szakadt borítóval.
15115.

8 000 HUF
Nemeskéri-Kiss Sándor: Figyeltem. Emberek, állatok, gyerekek, asszonyok. Bp., 1942., Dr. Vajna - Bokor, (Athenaeum-ny.), 284+4 p. A borító és a szövegközti rajzok Keglevich Jenke grófnő munkái. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, restaurált papírborítóval.   A szerző, Nemeskéri-Kiss Sándor (1884-1958) császári és királyi kamarás, vadász, utazó, diplomata által a kiadónak, Bokor Dezsőnek (1894-1963) a Vajna és Bokor kiadó vezetőjének DEDIKÁLT példány.
15116.

8 000 HUF
Mocsáry Lajos: Nemzetiség. Pest, 1858, Ráth Mór, 4+204 p. Első kiadás. A szerző az Eötvös-féle nemzetiségi politikával szemben a kisebbségeknek való kollektív jogok megadása mellett érvel. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, Polner Ödön könyvtára.
15117.

Mocsáry Lajos: Nemzetiség. Pest, 1858, Ráth Mór, 4+204 p. Első kiadás. A szerző az Eötvös-féle nemzetiségi politikával szemben a kisebbségeknek való kollektív jogok megadása mellett érvel. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, "Polner Ödön könyvtára."

8 000 HUF
11
Beniczky Lajos: Kálmán király és Jósef császár. Pest, 1858, Müller Emil, 195+1 p. Egyetlen kiadás. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal, a hátsó szennylapon szakadással.   A címlapon Cserneki és tarkeői gróf Dessewffy Kálmán (?) névbejegyzésével és Cserneki és tarkeői gróf Dessewffy Arisztid (1854-1922) képviselőházi háznagyi titkár, politikai író ex libris-szével.
15118.

8 000 HUF
15119.

8 000 HUF
1944 Gulyás Károly: Az ismeretlen gróf Teleki Sámuel. Bp., 1944, Magyar Könyvtárosok és Levéltárosok Egyesülete. 19p. Magyar nyelven, francia ny. összefoglalóval. Különlenyomat a Magyar Könyvtárosok és Levéltárosok Egyesületének évkönyve IV. kötetéből. Kiadói papírkötés.DEDIKÁLT Haranghy Jenő festőművész részére
15120.

6 000 HUF
Gyalui Farkas: Letűnt világ. Ujfalvy Sándor életének regénye. Kolozsvár, 1940., Minerva, 140 p. Szövegközti és egészoldalas képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a gerincen kis szakadással, a hátsó borító alsó sarkán hiánnyal. Ritka!  Ujfalvy Sándor (1792-1866) erdélyi magyar emlékiratíró, vadász, vadászati szakíró, mecénás. Kőrösi Csoma Sándor diáktársa volt a nagyenyedi Bethlen kollégiumban. Wesselényi Miklós, Kisfaludy Sándor és Deák Ferenc barátja volt, ismert szereplője az erdélyi közéletnek.
15121.

6 000 HUF
15
Matthias Vuchetich: De origine civitatis. Cassoviae, 1802, Typis et sumptibus Francisci Landerer de Füskút, 6+48 p. Latin és magyar nyelven. Korabeli papírkötésben.
15122.

6 000 HUF
9
Emil Kumlik: Pozsony und der Freiheitskampf 1848/49. Pozsony. 1903. Stampfel. 150 p. +5 t. Kiadói, javított papírkötésben. Ritka! / In sligthly damaged paper binding. R!
15123.

6 000 HUF
Kozma György: A leveldi Kozma-család története. DEDIKÁLT! Bp., 1940, Szerző. 62. sorszámozott példány. Egészvászon kötés, kötéstábla foltos.
15124.

6 000 HUF
A. Czerwinska: Od niewoli do wolnosci. Historja zjednoczenia Wloch. Varsó, 1918, Sklad glowny w Kisiegarni Ludowej J. Sikorskiej. Lengyel nyelven. 34+2 p. Fekete-fehér képekkel. térképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, gerinc alján és tetején apró sérüléssel, címlap alján cerzusá bejegyzéssel, máskülönben jó állapotban. / in Polish language. Paperbinding, with very minor damages on the top and the bottom of the spine, otherwise in good condition.
15125.

A. Czerwinska: Od niewoli do wolnosci. Historja zjednoczenia Wloch. Varsó, 1918, Sklad glowny w "Kisiegarni Ludowej" J. Sikorskiej. Lengyel nyelven. 34+2 p. Fekete-fehér képekkel. térképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, gerinc alján és tetején apró sérüléssel, címlap alján cerzusá bejegyzéssel, máskülönben jó állapotban. / in Polish language. Paperbinding, with very minor damages on the top and the bottom of the spine, otherwise in good condition.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF