8 000 HUF
11
Mocsáry Lajos: Nemzetiség. Pest, 1858, Ráth Mór, 4+204 p. Első kiadás. A szerző az Eötvös-féle nemzetiségi politikával szemben a kisebbségeknek való kollektív jogok megadása mellett érvel. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, "Polner Ödön könyvtára."