Books: History

Number of items: 36

Stammbuch der Familie Posewitz I-II. köt. Késmárk,1906, Vogt - Sauer Pál, 46 p.; 27 p. Német nyelven. Kiadói papírkötések, az I. kötet borítója foltos, a gerince javított, a II. kötet borítója és 1 lap (27.) leszakadt, számos bejegyzéssel, szakadásokkal. Ritka!
15102.

15 000 HUF
40,54
44,12
cca 1900 Stammbuch der Familie Prihradny. Késmárk, én., Sauer Pál-ny., 4 p.+5 t. Német nyelven. Kiadói papírkötés, az elülső borító leszakadt, ceruzás bejegyzésekkel.
15103.

5 000 HUF
Fernand Braudel: A Földközi-tenger és a mediterrán világ II. Fülöp korában. I-III. köt. Ford.: R. Szilágyi Éva. Bp., 1996, Osiris - Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés, bontatlan zsugorfóliában.
15104.

24 000 HUF
64,86
70,59
Básthy József: Magyarok emléke, a velek rokon s azon egy kormány alatti nemzetekével, 1526. óta. Kiadta --. Első kötet. [Unicus] Buda, 1836. A kir. Tud. Egyetem betüivel. 2 lith. címkép + VIII + 402 + [5] p (A törzsszöveg utáni 5 lap hiányzik). Korhű kartonált papírkötésben
15105.

16 000 HUF
43,24
47,06
Mester Kálmán: A felvidéki szabadságharc története. Vitéz dr. Endre László előszavával. A rajzokat Peczkó Gábor volt felkelő, iparművész rajzolta. Több mint száz eredeti fényképpel, térképpel és vázlattal. Bp.,1940.,Szerzői, (Centrum-ny.), 1 (címkép) t. +355 p.+35 (fekete-fehér képtáblák) t. + 5 (kihajtható térképek) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban
15106.

16 000 HUF
43,24
47,06
Kővári László: A magyar családi s közéleti viseletek és szokások a nemzet fejedelmek korából. Pest, 1860, Ráth Mór, (Kolozsvártt, Stein János-ny.), 8+184 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel, foltos lapokkal.
15107.

16 000 HUF
43,24
47,06
Gyűjteménye a Magyarország számára kibocsátott Legfelsőbb Manifestumok és Szózatoknak, valamint a cs. kir. hadsereg főparancsnokai által Magyarországban kiadott Hirdetményeknek. Hivatalos kiadás. Első füzet. Budán, 1849. Egyetemi Nyomda. XVI l. 127 l. 1 sztl. lev. 27p. (81-82 oldal üres lappal pótolt) Modern félvászon kötésben, Címlap restaurált. A szabadságharc osztrák szemszögből.
15108.

Gyűjteménye a' Magyarország számára kibocsátott Legfelsőbb Manifestumok és Szózatoknak, valamint a' cs. kir. hadsereg főparancsnokai által Magyarországban kiadott Hirdetményeknek. Hivatalos kiadás. Első füzet. Budán, 1849. Egyetemi Nyomda. XVI l. 127 l. 1 sztl. lev. 27p. (81-82 oldal üres lappal pótolt) Modern félvászon kötésben, Címlap restaurált. A szabadságharc osztrák szemszögből.

16 000 HUF
43,24
47,06
Horváth Mihály: Huszonöt év Magyarország történelméből 1823-1848. I-III. kötet. Horváth Mihály: Magyaroszág történeleme IX-X. köt. Bp.,1886,Ráth Mór, XVI+461; VII+466; VII+508 p. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, az I. kötet hátsó borítóján kis hiánnyal, szép állapotban.
15109.

12 000 HUF
32,43
35,29
Horváth István: A szlavinokról, az az: kérkedőkről, a trójai háborutól első Justiniánus tsászárig. Értekezik - - , a Széchényi Országos Könyvtár őre a Magyar Nemzeti Muzeum mellett. Tartalma: Alázonok, aucháták, achéták, echáták, alubok, chalubok. Pest, 1844., Petrózai Trattner J. M. és Károlyi István, 1 sztl. lev. + 204+4 p.+ 2 (kihajtható tábla) t. Átkötött modern kartonált papírkötés, az elülső papírborítót bekötötték, a két táblán szakadás.
15110.

Horváth István: A' szlavinokról, az az: kérkedőkről, a' trójai háborutól első Justiniánus tsászárig. Értekezik - - , a Széchényi Országos Könyvtár őre a' Magyar Nemzeti Muzeum mellett. Tartalma: Alázonok, aucháták, achéták, echáták, alubok, chalubok. Pest, 1844., Petrózai Trattner J. M. és Károlyi István, 1 sztl. lev. + 204+4 p.+ 2 (kihajtható tábla) t. Átkötött modern kartonált papírkötés, az elülső papírborítót bekötötték, a két táblán szakadás.

12 000 HUF
32,43
35,29
Hunfalvy János: Az osztrák birodalom statisztikája. Az osztrák birodalom rövid statisztikája, különös tekintettel a magyar államra. Pest, 1867, Emich Gusztáv, 8+215 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, a címlap utáni két lap foltos, a címlap utáni lap javított, részben pótolt, kissé foxing foltos lapokkal. Nagyon ritka!
15111.

12 000 HUF
32,43
35,29
Deák Ferencz: A f. év (1861) julius 21-én kelt l. f. leirata a képviselőház által augustus 8-án Deák Ferencz inditványára egyhangulag elfogadott fölirás. Pest, 1861., Engel és Mandellon, 47 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
15112.

12 000 HUF
32,43
35,29
Dr. Lázár Béla: Mányoki Ádám (1673-1757) élete és művészete. Bp.,1933,Légrády,1 t.+144 p.+14 t.+2 melléklet.+LXXVI t. Fekete-fehér képtáblákkal, és 2 hasonmással illusztrált. Első kiadás. Félpergamen védőkötésben, eredeti karton borító bekötve
15113.

10 000 HUF
27,03
29,41
10

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF