Number of items: 69

Pásztor János (1881-1945): Magvető. Színesen festett porcelán, apróbb gyári hibákkal. m: 52 cm. Jelzett: Máz alatti zöld, öt templomos védjeggyel, Zsolnay Pécs felirattal. cca: 1910-1920. Gyűjtői darab. Érzelmeket, kötődéseket tudott ábrázolni szobrain, később a megrendelt szobrokon is, nem egyszerűen historizáló szemléletben előadott alkotások a szobrai, amelyből máig oly sok áll tereinken, több annál, az ő szobraival máig szívesen élnek együtt a népek, melegséget, emberséget árasztanak.
11052.

100 000 HUF
270,27
294,12
13
Zsolnay dísztál. Hibátlan, korának megfelelő kopásokkal és mázrepedésekkel. Színesen festett és aranyozott porcelánfajansz. Peremén rokályos és áttört díszítmények, öblében keleties virágdekor. Jelzett: alján1880-1890 körüli, masszába nyomott Zsolnay Pécs Madi in Austria-Hungaria jelzés. d: 39.5cm (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL)
11053.

100 000 HUF
270,27
294,12
Zsolnay dísztál. Hibátlan, korának megfelelő kopásokkal és gyári tűzrepedéssel. Színesen festett és aranyozott porcelánfajansz. Peremén rokályos és áttört díszítmények, öblében keleties virágdekor. Jelzett: alján 1880-1890 körüli, masszába nyomott Zsolnay Pécs Madi in Austria-Hungaria jelzés, benyomott 4026-os formaszám. d: 45 cm (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL)
11054.

120 000 HUF
324,32
352,94
Zsolnay porcelán négy személyes teás készlet kiöntőkkel, cukordobozzal. Historizáló, virágos dekor, 1903 körüli, máz alatti kék jelzéssel. Kézzel festett, jelzett, egyik fedél restaurált.
11055.

120 000 HUF
324,32
352,94
10
11056.

120 000 HUF
324,32
352,94
Zsolnay kínálótál. Porcelánfajansz, kívül- belül színesen festett virágmintás, külső részén duplafalú áttört díszítéssel. Jelzett: máz alatt kékkel, Made is Austria-Hungary és benyomott ZSOLNAY PÉCS. Fazonszám: 1334. (50) 1880 körül. (Restaurált) Méret: 14x19x19 cm
11057.

80 000 HUF
216,22
235,29
Zsolnay fali dísztál. Korának megfelelő kopásokkal, egy apró gyári tűzrepedéssel valamint csorbával. Színesen festett és aranyozott, alap- és kobaltkék mázas porcelánfajansz áttört és szív alakú osztásokkal, illetve festett virágmintás és krizantémos díszítéssel. Jelzett: 1880-1890 körüli, masszába nyomott Zsolnay Pécs, mázalatti kékkel halványan látszódó családi pecsét és Made in Austria-Hungaria jelzés, valamint 3554-es, 36-os és 50-es formaszámok. d: 30 cm. (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL/ONLY PERSONAL COLLECTION)
11058.

50 000 HUF
135,14
147,06
Zsolnay modern tulipán váza, eozin mázas, plasztikus díszítésekkel, jelzett, hibátlan, m:16 cm
11059.

22 000 HUF
59,46
64,71
23
Zsolnay eozin mázas váza, porcelánfajansz. Jelzett. Pécs, 1920 körül. Peremén egy apró hajszálrepedés, korának megfelelő kopásokkal, mázrepedésekkel. m: 27 cm
11060.

30 000 HUF
81,08
88,24
10
Zsolnay dísztányér. Porcelánfajansz, felületén magas tüzű színes mázakkal festett és kontúraranyozott keleties virágdekor. Talpperemén apróbb kopások, peremén egy minimális lepattanás. - Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay, Pécs és 431 (formaszám), valamint máz alatti kékkel festett családi jegy. - Zsolnay, Pécs, 1890 körül. d: 21 cm (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL/ONLY PERSONAL COLLECTION)
11061.

10 000 HUF
27,03
29,41
15
Herendi. Szávoszt Katalin (1941- ): Afrodité. Színesen, kézzel festett porcelán, jelzés nélkül, tűzrepedésekkel, m:29cm Egyedi művész példány! Gyűjtői darab.  Nők kertje címen 1996-tól készítek porcelán plasztikákat. Női figurákat, akik ülnek, állnak, pihennek ágyakon, különböző párnákon. Ez egy női világ mindazokkal a tulajdonságokkal, amelyek szerintem a női lét sajátjai: a természetesség, kedvesség, némi erotika és könnyed szerepjátszás. Ennek a vonulatnak a folytatása a most bemutatott Herendi áttört oszlopon ülő kalapos lány, a szélfútta, hosszú ruhás, távolba néző és láblógató társa, a párnán heverésző, hosszú hajú és a labdán ülő cirkuszi fiatal lány. Mindegyik egy-egy pillanatot őriz, az elengedettség, a merengés pillanatát, ami oly fontos egy nő életében. Ezek a harmónia, a magába feledettség percei, egyben a dolgok kisimításának ideje is. A figurák a megelőző periódushoz képest felöltöztek. Ruhát viselnek, az alkalomhoz illő, örök darabokat. Amikor 1999 elején megkaptam a lehetőséget, hogy a Herendi-masszát kipróbálva figurákat alkossak, mintegy 38 különböző alak készült. Ezekből születtek meg a mostaniak. Sok rajz, dekortery, anyagvázlat előzi meg az eredményt, és főleg sok-sok közös munka kiváló herendi szakemberekkel. A figurák öntéssel készülnek, míg a rájuk kerülő drapéria szabad kézzel. Ezzel a sajátos technikával tudunk eljutni a porcelánanyag vékonyságának és áttetszőségének lehetséges határáig. A szabadkézi technikával egy koreográfián belül ismételhetők a mozgást követő redők, fokozva az egyediséget. A dekornál igyekeztem maximálisan ,,élni hagyni a porcelánt és az anyagredőket. Így a felülethez alkalmazkodni képes rajzos dekorokat terveztem.  Szávoszt Katalin
11062.

Herendi. Szávoszt Katalin (1941- ): Afrodité. Színesen, kézzel festett porcelán, jelzés nélkül, tűzrepedésekkel, m:29cm Egyedi művész példány! Gyűjtői darab. "Nők kertje címen 1996-tól készítek porcelán plasztikákat. Női figurákat, "akik" ülnek, állnak, pihennek ágyakon, különböző párnákon. Ez egy női világ mindazokkal a tulajdonságokkal, amelyek szerintem a női lét sajátjai: a természetesség, kedvesség, némi erotika és könnyed szerepjátszás. Ennek a vonulatnak a folytatása a most bemutatott Herendi áttört oszlopon ülő kalapos lány, a szélfútta, hosszú ruhás, távolba néző és láblógató társa, a párnán heverésző, hosszú hajú és a labdán ülő cirkuszi fiatal lány. Mindegyik egy-egy pillanatot őriz, az elengedettség, a merengés pillanatát, ami oly fontos egy nő életében. Ezek a harmónia, a magába feledettség percei, egyben a dolgok kisimításának ideje is. A figurák a megelőző periódushoz képest felöltöztek. Ruhát viselnek, az alkalomhoz illő, örök darabokat. Amikor 1999 elején megkaptam a lehetőséget, hogy a Herendi-masszát kipróbálva figurákat alkossak, mintegy 38 különböző alak készült. Ezekből születtek meg a mostaniak. Sok rajz, dekortery, anyagvázlat előzi meg az eredményt, és főleg sok-sok közös munka kiváló herendi szakemberekkel. A figurák öntéssel készülnek, míg a rájuk kerülő drapéria szabad kézzel. Ezzel a sajátos technikával tudunk eljutni a porcelánanyag vékonyságának és áttetszőségének lehetséges határáig. A szabadkézi technikával egy koreográfián belül ismételhetők a mozgást követő redők, fokozva az egyediséget. A dekornál igyekeztem maximálisan ,,élni" hagyni a porcelánt és az anyagredőket. Így a felülethez alkalmazkodni képes rajzos dekorokat terveztem." Szávoszt Katalin

85 000 HUF
229,73
250,00
Óherendi Viktória mintás nagy füles kaspó, kézzel festett porcelán, jelzett, hibátlan, apró festék nyomokkal. m: 20,5 cm d: 27 cm
11063.

40 000 HUF
108,11
117,65

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF