Military

Number of items: 81

~1910. Koronás Vöröskereszt aranyozott, zománcozott jelvény hátlapon MORZSÁNYIJ. BUDAPEST gyártói jelzéssel (48x37mm) T:1- apró zománchiba / Hungary ~1910. Red Cross with Crown gilt, enamelled badge, with MORZSÁNYIJ. BUDAPEST makers mark on the badge (48x37mm) C:AU tiny enamel error
30484.

~1910. "Koronás Vöröskereszt" aranyozott, zománcozott jelvény hátlapon "MORZSÁNYIJ. BUDAPEST" gyártói jelzéssel (48x37mm) T:1- apró zománchiba / Hungary ~1910. "Red Cross with Crown" gilt, enamelled badge, with "MORZSÁNYIJ. BUDAPEST" makers mark on the badge (48x37mm) C:AU tiny enamel error

12 000 HUF
32,43
35,29
1911. A Felsőmagyarországi Sztropkó - Felsővízköz melletti Királyhadgyakorlatok Emlékeül aranyozott Br medál füllel (12,78g/29mm) T:2 kopott aranyozás, fo. / Hungary 1911. In memory of the military exercises held near Sztropkó - Felsővízköz in Upper Hungary gilt Br medal (29mm) C:XF worn gold plating, spotted
30485.

1911. "A Felsőmagyarországi Sztropkó - Felsővízköz melletti Királyhadgyakorlatok Emlékeül" aranyozott Br medál füllel (12,78g/29mm) T:2 kopott aranyozás, fo. / Hungary 1911. "In memory of the military exercises held near Sztropkó - Felsővízköz in Upper Hungary" gilt Br medal (29mm) C:XF worn gold plating, spotted

5 000 HUF
17
Osztrák-Magyar Monarchia 1914-1918. Fel fel vitézek a csatára - 307. Honvéd Gyalogezred jelzett Ag kitűző (br.: 2,46g/0.750/17x11mm) T:2 kissé hajlott tű, patina / Austro-Hungarian Monarchy 1914-1918. 307th Honved Infantry Regiment hallmarked Ag pin (br.: 2,46g/0.750/17x11mm) C:XF slightly bent pin, patina
30486.

Osztrák-Magyar Monarchia 1914-1918. "Fel fel vitézek a csatára - 307. Honvéd Gyalogezred" jelzett Ag kitűző (br.: 2,46g/0.750/17x11mm) T:2 kissé hajlott tű, patina / Austro-Hungarian Monarchy 1914-1918. "307th Honved Infantry Regiment" hallmarked Ag pin (br.: 2,46g/0.750/17x11mm) C:XF slightly bent pin, patina

8 000 HUF
~1914-1918. A Magyar Nők Korona Alapja aranyozott, zománcozott fém jelvény (21x31mm), eredeti karton díszlapon T:2 zománchiba / Hungary ~1914-1918. Crown Fund of the Hungarian Womens gilt and enamelled metal badge (21x31mm), on original cardboard C:XF enamel error
30487.

~1914-1918. "A Magyar Nők Korona Alapja" aranyozott, zománcozott fém jelvény (21x31mm), eredeti karton díszlapon T:2 zománchiba / Hungary ~1914-1918. "Crown Fund of the Hungarian Women's" gilt and enamelled metal badge (21x31mm), on original cardboard C:XF enamel error

3 000 HUF
23
Osztrák-Magyar Monarchia ~1914-1916. I. Ferenc József - M. K. Hadsegélyező Hivatal kiadványa patrióta jelvény (33x40mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy ~1914-1916. I. Ferenc József - M. K. Hadsegélyező Hivatal kiadványa (Franz Joseph I - Issued by the Hungarian Royal War Aid Department) patriotic badge (33x40mm) C:XF
30488.

Osztrák-Magyar Monarchia ~1914-1916. "I. Ferenc József - M. K. Hadsegélyező Hivatal kiadványa" patrióta jelvény (33x40mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy ~1914-1916. "I. Ferenc József - M. K. Hadsegélyező Hivatal kiadványa (Franz Joseph I - Issued by the Hungarian Royal War Aid Department)" patriotic badge (33x40mm) C:XF

5 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia 1915. 3. ARMEE 1914-1915 - KARPATHEN DURCHHALTEN (3. Hadsereg Kárpátok átkelése 1914-1915) fém sapkajelvény Entw.F.Swoboda, Bildh.Gurschner Wien VII/2 gyártói jelzéssel (40,5x29mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy 1915. KARPATHEN DURCHHALTEN 3. ARMEE 1941-1915 bronze plated tombac cap badge with makers mark Entw.F.Swoboda, Bildh.Gurschner Wien VII/2 (40,5x29mm) C:XF
30489.

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "3. ARMEE 1914-1915 - KARPATHEN DURCHHALTEN (3. Hadsereg Kárpátok átkelése 1914-1915)" fém sapkajelvény "Entw.F.Swoboda, Bildh.Gurschner Wien VII/2" gyártói jelzéssel (40,5x29mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy 1915. "KARPATHEN DURCHHALTEN 3. ARMEE 1941-1915" bronze plated tombac cap badge with makers mark "Entw.F.Swoboda, Bildh.Gurschner Wien VII/2" (40,5x29mm) C:XF

8 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia 1915. WINTERFELDZUG 1914-1915 IN DEN KARPATHEN - 2. ARMEE - VIRIBUS UNITIS (Téli hadjárat a Kárpátokban - 2. Hadsereg 1914-15) Br sapkajelvény BILDH. GURSCHNER WIEN VII/2 gyártói jelzéssel (40x23mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy 1915. WINTERFELDZUG 1914-1915 IN DEN KARPATHEN - 2. ARMEE - VIRIBUS UNITIS (Winter Expedition of the 2nd Army in the Carpathians) Br cap badge with makers mark BILDH. GURSCHNER WIEN VII/2 (40x23mm) C:XF
30490.

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "WINTERFELDZUG 1914-1915 IN DEN KARPATHEN - 2. ARMEE - VIRIBUS UNITIS (Téli hadjárat a Kárpátokban - 2. Hadsereg 1914-15)" Br sapkajelvény "BILDH. GURSCHNER WIEN VII/2" gyártói jelzéssel (40x23mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy 1915. "WINTERFELDZUG 1914-1915 IN DEN KARPATHEN - 2. ARMEE - VIRIBUS UNITIS (Winter Expedition of the 2nd Army in the Carpathians)" Br cap badge with maker's mark "BILDH. GURSCHNER WIEN VII/2" (40x23mm) C:XF

8 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia 1915. HSZ koronás, szíves festett porcelán jelvény (25,5x21,5mm) T:1- apró repedés / Austro-Hungarian Monarchy 1915. HSZ painted porcelain badge with Crown and Heart (25,5x21,5mm) C:AU tiny cracks
30491.

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "HSZ" koronás, szíves festett porcelán jelvény (25,5x21,5mm) T:1- apró repedés / Austro-Hungarian Monarchy 1915. "HSZ" painted porcelain badge with Crown and Heart (25,5x21,5mm) C:AU tiny cracks

3 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia 1915. FM. EHG. FRIEDRICH (Frigyes Főherceg Tábornagy) Br sapkajelvény. Szign.: Marschall (32x43mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy 1915. FM. EHG. FRIEDRICH (Feldmarschall Archduke Friedrich) Br badge. Sign.: Marschall (32x43mm) C:XF
30492.

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "FM. EHG. FRIEDRICH (Frigyes Főherceg Tábornagy)" Br sapkajelvény. Szign.: Marschall (32x43mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy 1915. "FM. EHG. FRIEDRICH (Feldmarschall Archduke Friedrich) " Br badge. Sign.: Marschall (32x43mm) C:XF

5 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia 1916. IV. Károly az uralkodó megkoronázásának emlékérem készült ovális Zn jelvény (45x31mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy 1916. IV. Károly Zn badge commemorating the coronation of Charles IV (45x31mm) C:XF
30493.

Osztrák-Magyar Monarchia 1916. "IV. Károly" az uralkodó megkoronázásának emlékérem készült ovális Zn jelvény (45x31mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy 1916. "IV. Károly" Zn badge commemorating the coronation of Charles IV (45x31mm) C:XF

8 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia 1916. 3. Karácsony a harcmezőn Zn sapkajelvény hátoldalon K.U.K. KRIEGSFÜRSORGEAMT felirattal és WINTER & ADLER A G WIEN gyártói jelzéssel (25x39mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy 1916. 3. Weihnachten im Felde (3rd Christmas on the Battlefield) Zn cap badge with K.U.K. KRIEGSFÜRSORGEAMT inscription and makers mark WINTER & ADLER A G WIEN on the reverse (25x39mm) C:XF
30494.

Osztrák-Magyar Monarchia 1916. "3. Karácsony a harcmezőn" Zn sapkajelvény hátoldalon "K.U.K. KRIEGSFÜRSORGEAMT" felirattal és "WINTER & ADLER A G WIEN" gyártói jelzéssel (25x39mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy 1916. "3. Weihnachten im Felde (3rd Christmas on the Battlefield)" Zn cap badge with "K.U.K. KRIEGSFÜRSORGEAMT" inscription and maker's mark "WINTER & ADLER A G WIEN" on the reverse (25x39mm) C:XF

8 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia 1916. Erdély őre Zn sapkajelvény (39x26mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy 1916. Erdély őre (Guard of Transylvania) Zn badge (39x26mm) C:XF
30495.

Osztrák-Magyar Monarchia 1916. "Erdély őre" Zn sapkajelvény (39x26mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy 1916. "Erdély őre (Guard of Transylvania)" Zn badge (39x26mm) C:XF

8 000 HUF
11

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF