1942. "Magyar Érdemrend Tisztikeresztje hadidíszítménnyel" kitüntetés adományozó levelének Légrády Sándor (1906-1987) autográf aláírással ellátott egyedi akvarell terve (28x41cm) /
Hungary 1942. Unique akvarel plan of the "Hungarian Order of Merit, Officer's Cross with a war decoration" decoration's awarding document, with autograph signature of Sándor Légrády (1906-1987) (28x41cm)
1942. "Magyar Érdemrend Lovagkeresztje hadiszalagon, kardokkal" kitüntetés adományozó levelének Légrády Sándor (1906-1987) autográf aláírással ellátott egyedi akvarell terve (28x41cm) /
Hungary 1942. Unique akvarel plan of the "Hungarian Order of Merit, Knight's Cross with a war ribbon with swords" decoration's awarding document, with autograph signature of Sándor Légrády (1906-1987) (28x41cm)
Ausztria 1790. "Osztrák-németalföldi Ezüst Katonai Kiváló Szolgálati Érem" Ag kitüntetés, mellszalag nélkül T:2 / Austria 1790. "Silver Military Medal of Merit for Soldiers in the Netherlands" Ag decoration without ribbon C:XF
Ausztria 1824. Bécsi katonai sebészakadémia (Collegium-Medico-Chirurgicum-Josephinum) nagyezüst kitüntető érme, jelzetlen Ag, "FRANCISCVS I AVGVSTVS - IOSEPHVS II AVGVSTVS / BENE MERENTIBVS - ACADEMIA MEDICO CHIRVRG - FVND MDCCLXXXC - REST MDCCCXXIV". Szign.: I.D. Boehm (88,62g/57mm) T:1,1- / Austria 1824. 1st class Award medallion of the Military Surgeon Academy of Vienna (Collegium-Medico-Chirurgicum-Josephinum), Ag medallion without hallmark, "FRANCISCVS I AVGVSTVS - IOSEPHVS II AVGVSTVS / BENE MERENTIBVS - ACADEMIA MEDICO CHIRVRG - FVND MDCCLXXXC - REST MDCCCXXIV", Sign.: I.D. Boehm (88,62g/57mm) C:UNC,AU
Ausztria 1896. "DEN KAMERADEN ZUR ERINNERUNG AN DAS 200 JAHRIGE JUBILAUM DES REGIMENTS / K.U.K. HOCH U. DEUTSCHMEISTER INFT. REG. No 4. 1696-1896" a 4. Gyalogezred fennállásának 200. évfordulójára kiadott sárgaréz emlékérem mellszalaggal (37mm) T:2- több ph., karc / Austria 1896. "DEN KAMERADEN ZUR ERINNERUNG AN DAS 200 JAHRIGE JUBILAUM DES REGIMENTS / K.U.K. HOCH U. DEUTSCHMEISTER INFT. REG. No 4. 1696-1896" commemorative Brass medallion for 200th Anniversary of the 4th Infantry Regiment with ribbon (38mm) C:VF multiple edge errors, scratch
Montenegró ~1900. "Danilo herceg rend II./III. osztálya" jelzett, zománcozott Ag kitüntetés szalag nélkül. Jelzés a koronát tartó karikán és a fülön is, az eredeti hajlított nyakszalagtartó karikával , valamint "VM (Vinc Mayer)" gyártói jelzés. (50x78mm) T:2 kis zománchiba /
Montenegro ~1900. Order of Prince Danilo 2nd/3rd class" hallmarked, enamelled Ag decoration without ribbon. Marked on crown suspension ring and the ear of the cross, with the original bent neckribbon holder ring, also with "VM (Vinc Mayer)" makers mark. (50x78mm) C:XF small enamell error
Német Harmadik Birodalom 1939. "Német Védőfal Érdemérem" Zn kitüntetés mellszalag nélkül T:2 / German Third Reich 1939. "Deutsches Schutzwall-Ehrenzeichen" Zn decoration without ribbon C:XF
Német Harmadik Birodalom 1940-1945. "Feldgendarmerie" Tábori csendőr szolgálati jelvény lánccal, préselt acéllemezből, minden eleme különállóan szerelt az alaplemezre. A gombok, a címer és a "Feldgendarmerie" felirat fluoreszkáló anyaggal bevonva! (~168x107mm) T:2 a fluoreszkáló bevonat helyenként megkopott R! / German Third Reich 1940-1945. "Feldgendarmerie" Military Police service badge gorget, made from pressed sheet steel, all features are seperately assembled on the base plate. The buttons, coat of arms and "Feldgendarmerie" inscription treated with fluorescent material! (~168x107mm) C:XF the fluorescent coating is worn at places R!
Német Harmadik Birodalom 1943. "Sebesülési jelvény fekete fokozata" préselt acéllemez kitüntetés, gyártói jelzés nélkül, adományozói okirattal T:2 kopás / German Third Reich 1943. "Wound badge, black" steel plate decoration without maker's mark, with award document C:XF worn
Oszmán Birodalom ~1900. "Medzsid Rend IV. osztályának csillaga" zománcozott, jelzetlen Ag csillag, medalion hátoldalán gyártói jelzés, mellszalag és félhold felfüggesztés nélkül (58mm) T:XF,VF k., patina /
Ottoman Empire ~1900. "Order of Medjidie, Star of 4th Class" enamelled, unmarked Ag star, Turkish makers mark on back of the medalion, without ribbon and crescent moon suspension (58mm) C:XF,VF scratch,patina
Osztrák-Magyar Monarchia 1907 előtt "Osztrák-Magyar Monarchia Tengerész Altiszti sapkajelvénye" zománcfestett Cu sapkajelvény (58x36mm) T:2 zománchiba
Austro-Hungarian Monarchy Pre-1907 "Astro-Hungarian Monarchy Chief Petty Officer's Cap Badge" enamel painted Cu cap badge (58x36mm) C:XF enamel error