Military

Number of items: 81

Osztrák-Magyar Monarchia 1917. K. U. K. 145. J. BRIG. / WEIHNACHETN IM FELDE 1917 (Császári és Királyi 145. Gyalogdandár / Karácsony a harcmezőn 1917) ezüstözött Br sapkajelvény BRUDER SCHNEIDER WIEN gyártói jelzéssel (31x61mm) T:2 kopott ezüstözés, patina / Austro-Hungarian Monarchy 1917. K. U. K. 145. J. BRIG. / WEIHNACHTEN IM FELDE 1917 (Imperial and Royal 145th Infantry Brigade / Christmas on the Battlefield) silver plated Br cap badge with makers mark BRUDER SCHNEIDER WIEN on the back (31x61mm) C:XF worn silver plating, patina
30496.

Osztrák-Magyar Monarchia 1917. "K. U. K. 145. J. BRIG. / WEIHNACHETN IM FELDE 1917 (Császári és Királyi 145. Gyalogdandár / Karácsony a harcmezőn 1917) ezüstözött Br sapkajelvény "BRUDER SCHNEIDER WIEN" gyártói jelzéssel (31x61mm) T:2 kopott ezüstözés, patina / Austro-Hungarian Monarchy 1917. "K. U. K. 145. J. BRIG. / WEIHNACHTEN IM FELDE 1917 (Imperial and Royal 145th Infantry Brigade / Christmas on the Battlefield) silver plated Br cap badge with makers mark "BRUDER SCHNEIDER WIEN" on the back (31x61mm) C:XF worn silver plating, patina

8 000 HUF
33
Osztrák-Magyar Monarchia 1917. SEMPER UBIQUE FIDELIS - MARIA ANNA 1885 - 1914-1917 (76. Freiherr v. Salis-Soglio Gyalogezred) jelzett, zománcozott Ag érem füllel. Szign.: BŐDY (4,58g/0.900/22mm) T:2,2- zománchiba, ph. / Austro-Hungarian Monarchy 1917. SEMPER UBIQUE FIDELIS - MARIA ANNA 1885 - 1914-1917 (76. Freiherr v. Salis-Soglio Infantry Regiment) hallmarked, enamelled Ag medal with ear. Sign.: BŐDY (4,58g/0.900/22mm) C:XF,VF enamel and edge error
30497.

Osztrák-Magyar Monarchia 1917. "SEMPER UBIQUE FIDELIS - MARIA ANNA 1885 - 1914-1917 (76. Freiherr v. Salis-Soglio Gyalogezred)" jelzett, zománcozott Ag érem füllel. Szign.: BŐDY (4,58g/0.900/22mm) T:2,2- zománchiba, ph. / Austro-Hungarian Monarchy 1917. "SEMPER UBIQUE FIDELIS - MARIA ANNA 1885 - 1914-1917 (76. Freiherr v. Salis-Soglio Infantry Regiment)" hallmarked, enamelled Ag medal with ear. Sign.: BŐDY (4,58g/0.900/22mm) C:XF,VF enamel and edge error

8 000 HUF
17
1918. Hadi iparunk a világháboruban 1914-1918 Zn sapkajelvény függőleges Cu tűvel a hátlapon (44x33mm) T:1- / Hungary 1918. Our military industry in World War 1914-1918 Zn cap badge with vertical Cu pin on the back (44x33mm) C:AU
30498.

1918. "Hadi iparunk a világháboruban 1914-1918" Zn sapkajelvény függőleges Cu tűvel a hátlapon (44x33mm) T:1- / Hungary 1918. "Our military industry in World War 1914-1918" Zn cap badge with vertical Cu pin on the back (44x33mm) C:AU

12 000 HUF
32,43
35,29
~1930. Országos Frontharcos Szövetség Bajtársi Szolgálatért fém kitüntető jelvény, hátoldalán BERÁN N BPEST DÖBRENTEI U. 2. gyártói jelzéssel (50x38mm) T:2 patina / National Front Fighter Association for Camaraderie Service metal badge, with BERÁN N BPEST DÖBRENTEI U. 2. makers mark on the back (50x38mm) C:XF patina
30500.

~1930. "Országos Frontharcos Szövetség Bajtársi Szolgálatért" fém kitüntető jelvény, hátoldalán "BERÁN N BPEST DÖBRENTEI U. 2." gyártói jelzéssel (50x38mm) T:2 patina / National Front Fighter Association for Camaraderie Service" metal badge, with "BERÁN N BPEST DÖBRENTEI U. 2." makers mark on the back (50x38mm) C:XF patina

5 000 HUF
26
~1940. Levente zománcozott rézötvözet gomblyukjelvény (16x14mm) T:2,2- kis zománchiba, patina / Hungary ~1940. Levente enamelled copper alloy button badge (16x14mm) C:XF,VF small enamel error, patina
30501.

6 000 HUF
~1940. I. osztályú levente díszjelvény ezüstözött, zománcozott Cu jelvény (59x45mm) T:2 zománchiba / Hungary ~1940. Levente Badge of Honour, 1st Class silver plated, enamelled Cu badge (59x45mm) C:XF enamel error Sallay 200/a.var
30502.

~1940. "I. osztályú levente díszjelvény" ezüstözött, zománcozott Cu jelvény (59x45mm) T:2 zománchiba / Hungary ~1940. "Levente Badge of Honour, 1st Class" silver plated, enamelled Cu badge (59x45mm) C:XF enamel error Sallay 200/a.var

100 000 HUF
270,27
294,12
~1940-1945. Légoltalomért egyoldalas nagyalakú Zn kitüntető jelvény (60x60mm) T:1-,2 bal oldali keresztszáron ph. / Hungary ~1940-1945. Légoltalomér (For Anti-Air Protection) one-sided, large size Zn award badge (60x60mm) C:AU,XF
30503.

~1940-1945. "Légoltalomért" egyoldalas nagyalakú Zn kitüntető jelvény (60x60mm) T:1-,2 bal oldali keresztszáron ph. / Hungary ~1940-1945. "Légoltalomér (For Anti-Air Protection)" one-sided, large size Zn award badge (60x60mm) C:AU,XF

80 000 HUF
216,22
235,29
1942. Csapatcsendőr préselt, aranyozott, zománcozott vaslemez (46mm) T:2 / Hungary 1942. Csapatcsendőr (Military Police) metal badge (46mm) C:XF  Sallay 70/a.
30504.

1942. "Csapatcsendőr" préselt, aranyozott, zománcozott vaslemez (46mm) T:2 / Hungary 1942. "Csapatcsendőr (Military Police)" metal badge (46mm) C:XF Sallay 70/a.

40 000 HUF
108,11
117,65
1943. 1. PÁNCÉLOS HO. 1943. TELÉN (1. Páncélos Hadosztály 1943. telén zománcozott Br jelvény (41x33mm) T:1-,2 / Hungary 1943. 1. PÁNCÉLOS HO. 1943. TELÉN (1st Armored Division in the winter of 1943) enamelled Br badge (41x33mm) C:AU,XF Sallay 101/a.
30505.

1943. "1. PÁNCÉLOS HO. 1943. TELÉN (1. Páncélos Hadosztály 1943. telén" zománcozott Br jelvény (41x33mm) T:1-,2 / Hungary 1943. "1. PÁNCÉLOS HO. 1943. TELÉN (1st Armored Division in the winter of 1943)" enamelled Br badge (41x33mm) C:AU,XF Sallay 101/a.

80 000 HUF
216,22
235,29
1944. Szent László Hadosztály Al csapatjelvény (63,5x44mm) T:2 / Hungary 1944. Szent László Hadosztály (Saint Ladislaus Division) Al division badge (63,5x44mm) C:XF  Sallay 99.
30506.

1944. "Szent László Hadosztály" Al csapatjelvény (63,5x44mm) T:2 / Hungary 1944. "Szent László Hadosztály (Saint Ladislaus Division)" Al division badge (63,5x44mm) C:XF Sallay 99.

60 000 HUF
162,16
176,47
~1950-1960. Kiváló légi megfigyelő / fényképész zománcozott fém jelvény (42mm) T:2 kis zománchiba / ~1950-1960. Excellent aerial observer / photographer enamelled metal badge (42mm) C:XF small enamel errors
30507.

~1950-1960. "Kiváló légi megfigyelő / fényképész" zománcozott fém jelvény (42mm) T:2 kis zománchiba / ~1950-1960. "Excellent aerial observer / photographer" enamelled metal badge (42mm) C:XF small enamel errors

20 000 HUF
54,05
58,82
1908. A veszprémi hadgyakorlat emlékére aranyozott Br emlékérem. FERENCZ JÓZSEF I. / EMLÉKÜL Ő FELSÉGE A CSÁSZÁR ÉS KIRÁLY JELENLÉTE ALKALMÁBÓL A VESZPRÉMI NAGY HADGYAKORLATOKNÁL 1908. SEPTEMBER HAVÁBAN (11,68g/29mm) T:2 kopott aranyozás / Hungary 1908. Military Exercise with the presence of Franz Joseph gilt Br commemorative medallion (11,68g/29mm) C:XF worn gold plating
30508.

1908. "A veszprémi hadgyakorlat emlékére" aranyozott Br emlékérem. "FERENCZ JÓZSEF I. / EMLÉKÜL Ő FELSÉGE A CSÁSZÁR ÉS KIRÁLY JELENLÉTE ALKALMÁBÓL A VESZPRÉMI NAGY HADGYAKORLATOKNÁL 1908. SEPTEMBER HAVÁBAN" (11,68g/29mm) T:2 kopott aranyozás / Hungary 1908. "Military Exercise with the presence of Franz Joseph" gilt Br commemorative medallion (11,68g/29mm) C:XF worn gold plating

5 000 HUF
15

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF