Military

Number of items: 81

1929. Magyar Háborús Emlékérem kardokkal, sisakkal kitüntetés gomblyukjelvény miniatűrje (12,5mm) T:1- / Hungary 1929. Hungarian Commemorative War Medal with swords and a helmet decorations Br miniature buttonhole badge (12,5mm) C:AU
30460.

1929. "Magyar Háborús Emlékérem kardokkal, sisakkal" kitüntetés gomblyukjelvény miniatűrje (12,5mm) T:1- / Hungary 1929. "Hungarian Commemorative War Medal with swords and a helmet" decoration's Br miniature buttonhole badge (12,5mm) C:AU

8 000 HUF
1929. III. osztályú Tiszti Szolgálati Jel aranyozott Br kitüntetés 1929.VIII.18. gravírozással, mellszalagon T:2 kissé kopott aranyozás / Hungary 1929. Officers Distinction for Long Service, 3rd Class decoration with ribbon C:AU slightly worn gilding NMK 352.
30461.

1929. "III. osztályú Tiszti Szolgálati Jel" aranyozott Br kitüntetés "1929.VIII.18." gravírozással, mellszalagon T:2 kissé kopott aranyozás / Hungary 1929. "Officer's Distinction for Long Service, 3rd Class" decoration with ribbon C:AU slightly worn gilding NMK 352.

14 000 HUF
37,84
41,18
1935-1945. A Magyar Érdemkereszt II. osztálya - A Magyar Érdemrend középkeresztje zománcozott kitüntetés zöld nyakszalaggal (40mm-s típus), eredeti tokban T:1-,2 kis zománcsérülés / Hungary 1935-1945. Hungarian Order of Merit, Commanders Cross enamelled decoration with green neck ribbon (40mm type), in original case C:AU,XF small enamell error  NMK 374.
30462.

1935-1945. "A Magyar Érdemkereszt II. osztálya - A Magyar Érdemrend középkeresztje" zománcozott kitüntetés zöld nyakszalaggal (40mm-s típus), eredeti tokban T:1-,2 kis zománcsérülés / Hungary 1935-1945. "Hungarian Order of Merit, Commander's Cross" enamelled decoration with green neck ribbon (40mm type), in original case C:AU,XF small enamell error NMK 374.

280 000 HUF
756,76
823,53
1935-1945. A Magyar Érdemkereszt IV. osztálya - A Magyar Érdemrend lovagkeresztje, késői típus zománcozott Ag kitüntetés, zöld mellszalagon, eredeti, a kardos változat számára készült tokban T:2 apró zománchiba / Hungary 1935-1945. Hungarian Order of Merit, Knights Cross, later type enamelled Ag decoration on green ribbon, in an original case made for the sword version C:XF tiny enamel error NMK 380.
30463.

1935-1945. "A Magyar Érdemkereszt IV. osztálya - A Magyar Érdemrend lovagkeresztje, késői típus" zománcozott Ag kitüntetés, zöld mellszalagon, eredeti, a kardos változat számára készült tokban T:2 apró zománchiba / Hungary 1935-1945. "Hungarian Order of Merit, Knight's Cross, later type" enamelled Ag decoration on green ribbon, in an original case made for the sword version C:XF tiny enamel error NMK 380.

70 000 HUF
189,19
205,88
17
1939. Magyar Kis Ezüst Vitézségi Érem ezüstözött Br kitüntetés sérült mellszalaggal, fémjel nélkül. Szign.: BERÁN L. T:2,2- ph., patina / Hungary 1939. Small Hungarian Silver Gallantry Medal silver plated Br decoration with damaged ribbon, without hallmark. Sign.: BERÁN L. C:XF,VF edge error, patina NMK 436.
30464.

1939. "Magyar Kis Ezüst Vitézségi Érem" ezüstözött Br kitüntetés sérült mellszalaggal, fémjel nélkül. Szign.: BERÁN L. T:2,2- ph., patina / Hungary 1939. "Small Hungarian Silver Gallantry Medal" silver plated Br decoration with damaged ribbon, without hallmark. Sign.: BERÁN L. C:XF,VF edge error, patina NMK 436.

20 000 HUF
54,05
58,82
~1940. Csapattiszti jelvény zománcozott kitüntető jelvény WALTHER E BUDAPEST gyártói jelzéssel (53x43mm) T:2 / Hungary ~1940. Company Officers Badge enamelled badge with makers mark WALTHER E BUDAPEST (53x43mm) C:XF Sallay 1/a.
30465.

~1940. "Csapattiszti jelvény" zománcozott kitüntető jelvény "WALTHER E BUDAPEST" gyártói jelzéssel (53x43mm) T:2 / Hungary ~1940. "Company Officer's Badge" enamelled badge with makers mark "WALTHER E BUDAPEST" (53x43mm) C:XF Sallay 1/a.

30 000 HUF
81,08
88,24
1944. Bronz Polgári Honvédelmi Érdemkereszt Br kitüntetés mellszalagon, eredeti, kissé sérült tokban T:1- / Hungary 1944. Bronze Civil Home Defence Cross Br decoration with ribbon, in orignal, slightly damaged case C:AU NMK 478.
30466.

1944. "Bronz Polgári Honvédelmi Érdemkereszt" Br kitüntetés mellszalagon, eredeti, kissé sérült tokban T:1- / Hungary 1944. "Bronze Civil Home Defence Cross" Br decoration with ribbon, in orignal, slightly damaged case C:AU NMK 478.

40 000 HUF
108,11
117,65
1946. Magyar Köztársasági Érdemérem bronz fokozata Br kitüntetés modern mellszalagon, adományozói tokban T:1,1- kis oxidáció / Hungary 1946. Merit Medal of the Hungarian Republic, Bronze Grade Br decoration on modern ribbon, in awarding case C:UNC,AU small oxidation NMK 495.
30467.

1946. "Magyar Köztársasági Érdemérem bronz fokozata" Br kitüntetés modern mellszalagon, adományozói tokban T:1,1- kis oxidáció / Hungary 1946. "Merit Medal of the Hungarian Republic, Bronze Grade" Br decoration on modern ribbon, in awarding case C:UNC,AU small oxidation NMK 495.

36 000 HUF
97,30
105,88
1943. A Magyar Szent Korona-rend lovagkeresztje hadidíszítménnyel és kardokkal aranyozott, zománcozott Ag kitüntetés, hátoldalán az eredetileg tervezett alapítási év 1942, eredeti mellszalagon T:1 / Hungary 1943. Order of the Hungarian Holy Crown, Knights Cross with war decoration and swords enamelled gold plated Ag decoration, with the planned original founding year 1942 on the back of the medallion, with original ribbon C:UNC  NMK 466.
30468.

1943. "A Magyar Szent Korona-rend lovagkeresztje hadidíszítménnyel és kardokkal" aranyozott, zománcozott Ag kitüntetés, hátoldalán az eredetileg tervezett alapítási év "1942", eredeti mellszalagon T:1 / Hungary 1943. "Order of the Hungarian Holy Crown, Knight's Cross with war decoration and swords" enamelled gold plated Ag decoration, with the planned original founding year "1942" on the back of the medallion, with original ribbon C:UNC NMK 466.

340 000 HUF
918,92
1 000,00
1943. Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetés névre szóló adományozói okirata, szárazpecséttel, Vitéz Nagy Vilmos honvédelmi miniszter kézírásos aláírásával. Restaurált, több szakadás nyomával / Hungary 1943. Hungarian Golden Cross of Merit award document with bearers name and handwritten signature of Vitéz Vilmos Nagy Minister of Defence. Restored with marks of large-size tears
30469.

1943. "Magyar Arany Érdemkereszt" kitüntetés névre szóló adományozói okirata, szárazpecséttel, Vitéz Nagy Vilmos honvédelmi miniszter kézírásos aláírásával. Restaurált, több szakadás nyomával / Hungary 1943. "Hungarian Golden Cross of Merit" award document with bearer's name and handwritten signature of Vitéz Vilmos Nagy Minister of Defence. Restored with marks of large-size tears

80 000 HUF
216,22
235,29
1942. Magyar Érdemrend Középkeresztje hadiszalagon kitüntetés adományozó levelének Légrády Sándor (1906-1987) autográf aláírással ellátott egyedi akvarell terve (28x41cm) /  Hungary 1942. Unique akvarel plan of the Hungarian Order of Merit, Commanderss Cross with a war ribbon decorations awarding document, with autograph signature of Sándor Légrády (1906-1987) (28x41cm)
30470.

1942. "Magyar Érdemrend Középkeresztje hadiszalagon" kitüntetés adományozó levelének Légrády Sándor (1906-1987) autográf aláírással ellátott egyedi akvarell terve (28x41cm) / Hungary 1942. Unique akvarel plan of the "Hungarian Order of Merit, Commanders's Cross with a war ribbon" decoration's awarding document, with autograph signature of Sándor Légrády (1906-1987) (28x41cm)

10 000 HUF
27,03
29,41
19
1942. Magyar Érdemrend Középkeresztje hadiszalagon, kardokkal kitüntetés adományozó levelének Légrády Sándor (1906-1987) autográf aláírással ellátott egyedi akvarell terve (28x41cm) /  Hungary 1942. Unique akvarel plan of the Hungarian Order of Merit, Commanderss Cross on a war ribbon with swords decorations awarding document, with autograph signature of Sándor Légrády (1906-1987) (28x41cm)
30471.

1942. "Magyar Érdemrend Középkeresztje hadiszalagon, kardokkal" kitüntetés adományozó levelének Légrády Sándor (1906-1987) autográf aláírással ellátott egyedi akvarell terve (28x41cm) / Hungary 1942. Unique akvarel plan of the "Hungarian Order of Merit, Commanders's Cross on a war ribbon with swords" decoration's awarding document, with autograph signature of Sándor Légrády (1906-1987) (28x41cm)

10 000 HUF
27,03
29,41
11

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF