Books: History

Number of items: 48

Bonfini(us), Antoni(us): Ungerische Chronica. Das ist Ein gründtliche beschreibung dess aller mächtigsten und gewaltigsten Königreichs Ungern... Franckfurt am Mayn, 1581. S. Feyerabendts (Schmidt ny.) [12] p. + 382 lev. [14] p. Több helyütt téves, de helyreálló lapszámozással A magyar történetírás egyik legjelentősebb alkotása, német nyelven először 1545-ben látott napvilágot. Jost Amman (1539-1591) 45 szövegközti fametszetével illusztrálva. A címlap és egy másik oldalon XIX. sz . i restaurálás nyomaival. XX. sz. eleji, aranyozott félvászon kötésben. / In later half linen binding.
15082.

200 000 HUF
641,03
732,60
Felséges első Ferdinánd austriai császár, Magyar- és Csehország e néven ötödik koronás királytól szabad királyi Pozsony Városában 1843.-dik évi május 14-kén rendeltetett Magyar-Országgyülésen a méltóságos fő-rendeknél tartott országos ülések naplója. I-VII. (Négy kötetben.) A második könyv végén: Névsora az 1843/1844-ik évi magyar országgyülés tagjainak. Pozsony, 1843-1844, Országgyűlési Irományok Kiadó Hivatala, (Pest, Landerer-Heckenast-ny.), 405+391+396+492+XVII+368+2+397+402+394+338 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, a lapéleken folttal, de belül jó állapotban.
15083.

Felséges első Ferdinánd austriai császár, Magyar- és Csehország e' néven ötödik koronás királytól szabad királyi Pozsony Városában 1843.-dik évi május 14-kén rendeltetett Magyar-Országgyülésen a méltóságos fő-rendeknél tartott országos ülések naplója. I-VII. (Négy kötetben.) A második könyv végén: Névsora az 1843/1844-ik évi magyar országgyülés tagjainak. Pozsony, 1843-1844, Országgyűlési Irományok Kiadó Hivatala, (Pest, Landerer-Heckenast-ny.), 405+391+396+492+XVII+368+2+397+402+394+338 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, a lapéleken folttal, de belül jó állapotban.

22 000 HUF
70,51
80,59
Szilágyi Sándor: Görgei és fegyverletétele. Egy honvédtiszt naplójából. Kiadja Szilágyi Sándor. (Egy képpel). Pest, 1850. Heckenast Gusztáv. 1 t. (kihajtható fametszet: A világosi fegyverletétel.) 63 l. Korabeli félvászon kötésben, a címlapon néhány folt és tulajdonosi bejegyzés. Jó állapotban.
15084.

24 000 HUF
76,92
87,91
15085.

16 000 HUF
51,28
58,61
Kolligátum történelmi munkákból, 3 db:   Szalay László: Adalékok magyar nemzet történetéhez a XVI-dik században. Pest, 1859, Ráth Mór, 8+255+1 p.  Szalay László: A magyar történelemhez. I. kötet. Erdély és a Porta 1567-1578. Pest, 1861, Lauffer és Stolp, II+373+2 p. Unicus! II. kötet nem jelent meg. Ritka! Első kiadás.  Történelmi kalászok 1603-1711. A vargyasi Daniel-család irattárában levő legnagyobbrészt eredeti kéziratok után kiadá Dániel Gábor. Szerk.: Thaly Kálmán. Pest, 1862, Lauffer és Stolp, XII+4+273 p.+5 melléklet.   Átkötött félvászon-kötés, mind a három eredeti papírborítót (elülső, hátsó) bekötötték, foltos lapszélekkel.
15086.

20 000 HUF
64,10
73,26
Deák Farkas: Forgách Zsuzsánna. 1582-1632+Fraknói Vilmos: Pázmány Péter. 1570-1637 +Szabó Károly: Kun László. 1272-1290. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1885-1886, Franklin-Társulat,  4+108 p.+4 t.+1 mell.+4+344+15 t.+10 mell. +4+192 p.+4 t.+2 mell. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopásokkal a borító felső sarkain, jó állapotban.
15087.

16 000 HUF
51,28
58,61

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

327. Auction:
Payment deadline is August 17.

328. Auction:
From  7 to 16 August
Payment deadline is 31 August

Seeing: From 13 to 16 August

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.