Books: History

Number of items: 48

Dr. Gróf Apponyi Albert: Emlékirataim. Ötven Év. Ifjukorom - Huszonöt év az ellenzékben. Bp.,(1922), Pantheon Irodalmi Intézet Rt.,(Globus-ny.) 257+6 p. Második, átnézett kiadás. Korabeli bibliofil aranyozott gerincű egészbőr-kötés, a borító sarkain kopásnyomok, a gerinc megfakult, rajta kisebb sérülések,
15118.

4 000 HUF
15119.

4 000 HUF
Turcsányi Gyula (szerk.): Kivel mi történt? Riportlexikon a sorsforduló szereplőiről és vértanúiról. Első összefoglaló jelentés: a német megszállástól és felszabadulásig. Bp., Légrády Testvérek. Kiadói papírkötés, Gerincnél szakadt, kissé kopottas állapotban.
15120.

3 600 HUF
9,73
10,59
15121.

3 000 HUF
Magyar legendárium. Eredetiekből fordította: Tormay Cecil , fametszetű képekkel Molnár C. Pál díszítette. Készült a Könyvbarátok Szövetsége számára. Bp., 1931, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, 134 p. 32 szövegközti fametszetű képpel, könyvdísszel. Kiadói, illusztrált, aranyozott félpergamen-kötésben, jó állapotban.
15122.

3 800 HUF
10,27
11,18
15123.

3 000 HUF
Kelemen Sándor: Az erdélyi helyzet. Bp., 1946. A Magyar Parasztszövetség kiadása. 38p. Kiadói papírborítékkal, borítón enyhe hajtásnyom.
15124.

2 800 HUF
7,57
8,24
Sztojanoff, Borisz: Sztalin a vörös cár Fordította Dr.Szakáts Sándor és Ankner Tibor (Bp. 1942.) Szenkó. 317 l. 1 sztl. lev. Ritka! Félvászon kötésben, fűzés egy helyen elvált.
15125.

2 400 HUF
10
Hitler Adolf: Európa győzelme Kivonatok ~ ~ a hadvezér és államférfi 1941 október 3.-i beszédéből H. n. [1941.] ny. n. [32] p. II. világháborús propaganda kiadvány a Szovjetúnió elleni harc kapcsán, gazdag képanyaggal. Kiadói, illusztrált papírborítóban. Kissé hullámos lapokkal, tűzés egy helyen sérült. 24x26 cm
15126.

2 400 HUF
Szeghalmi Szennovitz Gyula: A Vágvidék mondaköre. Gyoma, 1904, Kner Izidor. Félvászon kötésben.
15127.

2 000 HUF
Walter, Friedrich - Steinacker, Harold: Die Nationalitätenfrage im alten Ungarn und die Südostpolitik Wiens. München, 1959, R. Oldebourg. Papírkötésben, jó állapotban.
15128.

2 000 HUF
Pásztor Mihály: Buda és Pest a törökuralom után. Bp., 1935, Budapest székesfőváros házinyomdája (Statisztikai közlemények 73/1.). Néhány helyen ragasztott lapokkal, kicsit laza félvászon kötésben.
15129.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF