Books: History

Number of items: 48

Turul. A Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság Közlönye. Az igazgató-választmány megbízásából szerkesztik báró Nyáry Albert és Fejérpataky László. 3-4. kötet, egybekötve. 1889-, 1890-dik évi folyam. Bp., 1889-90. Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság. 114 l 7 litho t.; 224 l. 3 litho t. 4 tábla (színes, egy kétoldalas). Korabeli félvászon kötésben
15094.

5 000 HUF
Turul. A Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság Közlönye. Az igazgató-választmány megbízásából szerkesztik báró Nyáry Albert és Fejérpataky László. 3-4. kötet, egybekötve. 1891-, 1892-dik évi folyam. Bp., 1891-92. Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság. sztl. lev. 208 l. 5 t.; (4)+200 p. + 4 tábla Korabeli félvászon kötésben
15095.

5 000 HUF
Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság,(Budapesti Hírlap-ny.), 8+402 p.+ 2 t. (térkép-mellékletek.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az egyik térképen kis szakadásokkal, jó állapotban.
15096.

10 000 HUF
27,03
29,41
15097.

10 000 HUF
27,03
29,41
Fenyvessy Adolf : A Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület ötvenéves története 1840-1889. Bp., 1890,[Franklin-Társulat-ny.],VIII+397 p. Kiadói festett, díszesen aranyozott, vaknyomásos egészvászon díszkötésben, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal a gerincen, jó állapotban.  Lapszámozáson belül 229-397. oldalak között XXX melléklettel. Benne: Takarékoskodj, mert... Ki mint vet úgy arat! Okt. 31. Takarékossági nap. könyvjelzővel, a hátoldalán Takarékossági tízparancsolattal. Bp., Klösz Gy. és Fia.
15098.

Fenyvessy Adolf : A Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület ötvenéves története 1840-1889. Bp., 1890,[Franklin-Társulat-ny.],VIII+397 p. Kiadói festett, díszesen aranyozott, vaknyomásos egészvászon díszkötésben, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal a gerincen, jó állapotban. Lapszámozáson belül 229-397. oldalak között XXX melléklettel. Benne: "Takarékoskodj, mert... Ki mint vet úgy arat! Okt. 31. Takarékossági nap." könyvjelzővel, a hátoldalán "Takarékossági tízparancsolattal". Bp., Klösz Gy. és Fia.

8 000 HUF
Fenyvessy Adolf - Menczel Lajos: A Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület százéves története. I-II. kötet. I. kötet: 1839-1889. II. kötet: 1890-1939. Bp.,1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda, VIII+16+253 p.+Lapszámozáson belül I-XXX melléklettel+12+377+3 p.+Lapszámozáson belül 289-308. oldalak között mellékletekkel. Valamint a lapszámozáson belül I-XVI. oldal között táblázatokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Jó állapotban.  A Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület Igazgatósága, tisztelete jeléül átnyújtja az intézet 100 éves történetét tárgyazó munkát. Budapest, 1940. augusztus havában. kártyával,(Bp. vitéz Szénásy.)
15099.

Fenyvessy Adolf - Menczel Lajos: A Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület százéves története. I-II. kötet. I. kötet: 1839-1889. II. kötet: 1890-1939. Bp.,1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda, VIII+16+253 p.+Lapszámozáson belül I-XXX melléklettel+12+377+3 p.+Lapszámozáson belül 289-308. oldalak között mellékletekkel. Valamint a lapszámozáson belül I-XVI. oldal között táblázatokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Jó állapotban. "A Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület Igazgatósága, tisztelete jeléül átnyújtja az intézet 100 éves történetét tárgyazó munkát. Budapest, 1940. augusztus havában." kártyával,(Bp. vitéz Szénásy.)

5 000 HUF
15100.

8 000 HUF
Szoloview Szergiusz: Oroszország története. Fordította: Ernői János. [Ungvár, 1895, Lévai Mór.] 521+11 p.+ 1 kihajtható melléklet (leszármazási tábla. Átkötött félvászon-kötésben, laza, sérült fűzéssel, hiányos címlappal, kissé szakadt melléklettel. Ritka!
15101.

6 000 HUF
1889 Történelmi és régészeti értesítő. A Délmagyarországi Történelmi és Régészeti Múzeum-Társulat közlönye. V. évf. I.-IV. füzet. Teljes. Szerk.: Patzner István. Temesvár, 1889, Csanád-egyházmegyei Könyvsajtó, 4+203+1 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, szép állapotban.
15102.

5 000 HUF
Dr. Georg Ludwig Jerrer: Die Weltgeschichte für kinder. I-II. rész. Nürnberg, 1840, Friedrich Campe, XIV+514 p.+12 t.(acélmetszetek) + XIV+670 p.+ 12 t.(acélmetszetek) Német nyelven. Korabeli félbőr-kötés, kopottas borítóval, kopottas, sérült gerinccel, a két címképen kis hiány, a lapok foltosak./ Contemporary half-leather-binding, with worn cover, with worn and damaged spine, the title images damaged, spotty pages, in German language.
15103.

8 000 HUF
14
Machiavelli, Nicolo, Cittadino & Secretario Fiorentino: Il Principe, La Vita Di Castruccio Castracani III, kötet. 364p. Korabeli, ázott pergamen kötésben / In sogged pergamin binding.
15104.

9 000 HUF
24,32
26,47
View of Trianons Hungary. Bp., 1928. Turul. Kiadói, enyhén foltos aranyozott egészvászon kötésben. 495p. Gazdag képanyaggal / In full linen binding with many pictures. In English.
15105.

View of Trianon's Hungary. Bp., 1928. Turul. Kiadói, enyhén foltos aranyozott egészvászon kötésben. 495p. Gazdag képanyaggal / In full linen binding with many pictures. In English.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF