Books: History

Number of items: 48

Bonfini(us), Antoni(us): Ungerische Chronica. Das ist Ein gründtliche beschreibung dess aller mächtigsten und gewaltigsten Königreichs Ungern... Franckfurt am Mayn, 1581. S. Feyerabendts (Schmidt ny.) [12] p. + 382 lev. [14] p. Több helyütt téves, de helyreálló lapszámozással A magyar történetírás egyik legjelentősebb alkotása, német nyelven először 1545-ben látott napvilágot. Jost Amman (1539-1591) 45 szövegközti fametszetével illusztrálva. A címlap és egy másik oldalon XIX. sz . i restaurálás nyomaival. XX. sz. eleji, aranyozott félvászon kötésben. / In later half linen binding.
15082.

200 000 HUF
540,54
588,24
Felséges első Ferdinánd austriai császár, Magyar- és Csehország e néven ötödik koronás királytól szabad királyi Pozsony Városában 1843.-dik évi május 14-kén rendeltetett Magyar-Országgyülésen a méltóságos fő-rendeknél tartott országos ülések naplója. I-VII. (Négy kötetben.) A második könyv végén: Névsora az 1843/1844-ik évi magyar országgyülés tagjainak. Pozsony, 1843-1844, Országgyűlési Irományok Kiadó Hivatala, (Pest, Landerer-Heckenast-ny.), 405+391+396+492+XVII+368+2+397+402+394+338 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, a lapéleken folttal, de belül jó állapotban.
15083.

Felséges első Ferdinánd austriai császár, Magyar- és Csehország e' néven ötödik koronás királytól szabad királyi Pozsony Városában 1843.-dik évi május 14-kén rendeltetett Magyar-Országgyülésen a méltóságos fő-rendeknél tartott országos ülések naplója. I-VII. (Négy kötetben.) A második könyv végén: Névsora az 1843/1844-ik évi magyar országgyülés tagjainak. Pozsony, 1843-1844, Országgyűlési Irományok Kiadó Hivatala, (Pest, Landerer-Heckenast-ny.), 405+391+396+492+XVII+368+2+397+402+394+338 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, a lapéleken folttal, de belül jó állapotban.

22 000 HUF
59,46
64,71
Szilágyi Sándor: Görgei és fegyverletétele. Egy honvédtiszt naplójából. Kiadja Szilágyi Sándor. (Egy képpel). Pest, 1850. Heckenast Gusztáv. 1 t. (kihajtható fametszet: A világosi fegyverletétel.) 63 l. Korabeli félvászon kötésben, a címlapon néhány folt és tulajdonosi bejegyzés. Jó állapotban.
15084.

24 000 HUF
64,86
70,59
15085.

16 000 HUF
43,24
47,06
Kolligátum történelmi munkákból, 3 db:   Szalay László: Adalékok magyar nemzet történetéhez a XVI-dik században. Pest, 1859, Ráth Mór, 8+255+1 p.  Szalay László: A magyar történelemhez. I. kötet. Erdély és a Porta 1567-1578. Pest, 1861, Lauffer és Stolp, II+373+2 p. Unicus! II. kötet nem jelent meg. Ritka! Első kiadás.  Történelmi kalászok 1603-1711. A vargyasi Daniel-család irattárában levő legnagyobbrészt eredeti kéziratok után kiadá Dániel Gábor. Szerk.: Thaly Kálmán. Pest, 1862, Lauffer és Stolp, XII+4+273 p.+5 melléklet.   Átkötött félvászon-kötés, mind a három eredeti papírborítót (elülső, hátsó) bekötötték, foltos lapszélekkel.
15086.

20 000 HUF
54,05
58,82
Deák Farkas: Forgách Zsuzsánna. 1582-1632+Fraknói Vilmos: Pázmány Péter. 1570-1637 +Szabó Károly: Kun László. 1272-1290. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1885-1886, Franklin-Társulat,  4+108 p.+4 t.+1 mell.+4+344+15 t.+10 mell. +4+192 p.+4 t.+2 mell. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopásokkal a borító felső sarkain, jó állapotban.
15087.

16 000 HUF
43,24
47,06
15088.

16 000 HUF
43,24
47,06
Kővári László: A magyar családi s közéleti viseletek és szokások a nemzeti fejedelmek korából. Pest, 1860, Ráth Mór, 4+184 p. Átkötött modern félvászon-kötés, a hátsó borítóját az átkötéskor bekötötték, a bekötött hátsó borító javított, az 1. oldal kissé foltos, egyébként jó állapotban. Ritka!
15089.

12 000 HUF
32,43
35,29
15090.

12 000 HUF
32,43
35,29
15091.

12 000 HUF
32,43
35,29
Nádasdy Béla: Az utolsó kísérlet. 1918. Tisza István gróf utolsó politikai missziója. Bp. 1938. (Csaba és Társa ny.) 304 l. 3 egészoldalas térképmelléklettel. Javított kiadói papírkötésben.
15092.

10 000 HUF
27,03
29,41
11
Turul. A Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság Közlönye. Az igazgató-választmány megbízásából szerkesztik báró Nyáry Albert és Fejérpataky László. 3-4. kötet, egybekötve. 1885-, 1886-dik évi folyam. Bp., 1885-86. Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság. (4)+192 p. + 6 tábla (4 színes, 1 beragasztott) ; (4)+200 p. + 4 tábla (színes, egy kétoldalas). Korabeli félvászon kötésben, gerinc sérült
15093.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF