Books: Technics

Number of items: 93

VEB Filmfabrik AGFA Wolfen. Veröffentlichungen der Wissenschaftlichen Photo-Laboratorien AGFA. Band VIII. Leipzig, 1954, S. Hirzel, VII+[1]+301+[1] p.+ 4 t. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
24184.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Fekete Iván - Menyhárt József: A légtechnika elméleti alapjai. Bp., 1975, Műszaki Könyvkiadó, 217+[3] p.+ 3 melléklet. Kiadói nyl-kötés, kissé sérült gerinccel, helyenként lapszéli ázásnyomokkal. Megjelent 3000 példányban.
24185.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
3 db elektroncsövekről szóló, német nyelvű könyv: Barkhausen, [Heinrich]: Elektronen-Röhren. 1-2. Band. Leipzig, 1924-1925, S. Hirzel, VI+140 p.; VI+118 p. Kiadói papírkötés, a 2. kötet kissé sérült borítóval. + Möller, Hans Georg: Die Elektronenröhren und ihre technischen Anwendungen. Sammlung Vieweg Heft 49. Braunschweig, 1922, Friedr. Vieweg &amp; Sohn, XV+[1]+200 p. Kiadói papírkötés, sérült, az elülső borító és az első 8 lap különvált a fűzéstől.
24186.

3 db elektroncsövekről szóló, német nyelvű könyv: Barkhausen, [Heinrich]: Elektronen-Röhren. 1-2. Band. Leipzig, 1924-1925, S. Hirzel, VI+140 p.; VI+118 p. Kiadói papírkötés, a 2. kötet kissé sérült borítóval. + Möller, Hans Georg: Die Elektronenröhren und ihre technischen Anwendungen. Sammlung Vieweg Heft 49. Braunschweig, 1922, Friedr. Vieweg & Sohn, XV+[1]+200 p. Kiadói papírkötés, sérült, az elülső borító és az első 8 lap különvált a fűzéstől.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Arnold Roth: Hochspannungstechnik. Berlin, 1927, Julius Springer, VIII+534+2 p.+ 3 t. Fekete-fehér egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált.  Karsa Béla (1891-1982) későbbi villamos, gépészmérnök, egyetemi tanár névbejegyzésével. Korabeli aranyozott egészvászon-kötésben.
24187.

Arnold Roth: Hochspannungstechnik. Berlin, 1927, Julius Springer, VIII+534+2 p.+ 3 t. Fekete-fehér egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált.
Karsa Béla (1891-1982) későbbi villamos, gépészmérnök, egyetemi tanár névbejegyzésével. Korabeli aranyozott egészvászon-kötésben.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Csáki Frigyes (1921-1977) villamosmérnök, egyetemi tanár 2 db dedikált különnyomata: Influence of Series Capacitors on the Operation of Synchronous Machines.; Influence of Series Capacitors on the Operation of Synchronous Machines (Continued). Synchronizing and Damping Torques. Acta Technica. A Magyar Tudományos Akadémia Műszaki Tudományok Osztályának közleményei. Bp., 1955-1956, MTA, [49]-84 p.; [457]-476 p. Kiadói papírkötés.
24188.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Linker, P. B. Arthur: Praktische Elektrizitätslehre. Auf der Grundlage der Elektronentheorie dargestellt von - - . A szerző által dedikált példány! Hagen, 1921, Otto Hammerschmidt, XII+199+[1] p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos gerinccel.
24189.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
K. Hartmann - J. O. Knoke: Die Pumpen. Berechnung und Ausführung der für die Förderung von Flüssigkeiten gebräuchlichen Maschinen. Von - - und - -. Dritte, neu bearbeitete Auflage. von H. Berg. Berlin, 1906., Julius Springer, XI+1+636 p.+2 t. + XIV t. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal.  Karsa Béla (1891-1982) későbbi villamos, gépészmérnök, egyetemi tanár névbejegyzésével, dátumozva. Korabeli aranyozott egészvászon-kötésben.
24190.

K. Hartmann - J. O. Knoke: Die Pumpen. Berechnung und Ausführung der für die Förderung von Flüssigkeiten gebräuchlichen Maschinen. Von - - und - -. Dritte, neu bearbeitete Auflage. von H. Berg. Berlin, 1906., Julius Springer, XI+1+636 p.+2 t. + XIV t. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal.
Karsa Béla (1891-1982) későbbi villamos, gépészmérnök, egyetemi tanár névbejegyzésével, dátumozva. Korabeli aranyozott egészvászon-kötésben.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Dr. Vidéky Emil: Gépipari ábrázoló mértan. Bp., 1923, Németh József Technikai Könyvkiadó. Újrakötött félvászon kötés
24191.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Laklia Tibor: A nárciszmező kincse. A Görgeteg-Babócsa földgázmező első ötven évének története 1954-2004. Magyar Olajipari Múzeum Közleményei 34. A szerző, Laklia Tibor (1928-2019) vegyészmérnök által Zsengellér István (1931-2022) vegyészmérnök, 1975 és 1980 között nehézipari miniszter-helyettes, az Országos Kőolaj- és Gázipari Tröszt vezérigazgatója részére dedikált példány! Babócsa-Bp.-Zalaegerszeg, 2008, Magyar Olajipari Múzeum, 144 p. Kiadói papírkötés.
24192.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Bucksath, W.: Elektrische Stoßprüfung von Porzellan-Isolatoren. Mitteilungen der Porzellanfabrik Ph. Rosenthal &amp; Co. A.-G. Heft 2. Berlin, 1924, Julius Springer, [2]+86 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
24193.

Bucksath, W.: Elektrische Stoßprüfung von Porzellan-Isolatoren. Mitteilungen der Porzellanfabrik Ph. Rosenthal & Co. A.-G. Heft 2. Berlin, 1924, Julius Springer, [2]+86 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Langbein, [Rudolf] - Werkmeister, G.: Elektrische Messgeräte. Genauigkeit und Einflussgrössen. Technisch-physikalische Monographien Band 2. Leipzig, 1943, Akademische Verlagsgesellschaft Becker &amp; Erler, XII+226+[2] p. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, sérült, hiányos gerinccel.
24194.

Langbein, [Rudolf] - Werkmeister, G.: Elektrische Messgeräte. Genauigkeit und Einflussgrössen. Technisch-physikalische Monographien Band 2. Leipzig, 1943, Akademische Verlagsgesellschaft Becker & Erler, XII+226+[2] p. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, sérült, hiányos gerinccel.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Freytag, [Friedrich]: Hilfsbuch für den Maschinenbau. Für Maschinentechniker sowie für den Unterricht an technischen Lehranstalten. Berlin, 1912, Julius Springer, XVI+1236 p.+ 10 (kihajtható) t. Szövegközti és egészoldalas ábrákkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, egy kissé sérült, kijáró lappal.
24195.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF