Books: Military

Number of items: 90

Schmoll Endre: Haditechnikai alapismeretek. II. köt. Erődítési technika. Utásztechnika. Szállítás vizen. Folyamerők. Bp., 1930., Szerzői, XVI+575 p. Szövegközti ábrákkal. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
22981.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Marjay Frigyes: Hőseink. Összeáll.: Dr. - -. Bp., 1944, Hollóssy János, 180 p. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján. Kiadói papírkötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, kopott, sérült borítóval. Felvágatlan lapokkal.
22982.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 500 HUF
5 500 6 500 7 500
Kriegs-Stammbuch der Stadt Wien. Wien und Leipzig, Buch- und Kunstverlag Gaerlach &amp; Wiedling. Kiadói papírkötés, papír tokban, kopottas állapotban.
22983.

Kriegs-Stammbuch der Stadt Wien. Wien und Leipzig, Buch- und Kunstverlag Gaerlach & Wiedling. Kiadói papírkötés, papír tokban, kopottas állapotban.

Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Richard Totz: Atlas zum Lehrbuche für den Unterricht and den Maschinenschulen der k. u. k. Kriegsmarine. Im Auftrage des k. u. k. Reichs-Kriegs-Ministeriums (Marine-Section.) Pola, 1899, Maschinenschulen, 2 p.+54 t. Vermehrte zweite Auflage. Német nyelven. A kötet az Osztrák?Magyar Monarchia haditengerészete pólai kiképzőbázisának tankönyvéhez készült atlasz. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, névbejegyzéssel.
22984.

Richard Totz: Atlas zum Lehrbuche für den Unterricht and den Maschinenschulen der k. u. k. Kriegsmarine. Im Auftrage des k. u. k. Reichs-Kriegs-Ministeriums (Marine-Section.)
Pola, 1899, Maschinenschulen, 2 p.+54 t. Vermehrte zweite Auflage. Német nyelven.
A kötet az Osztrák?Magyar Monarchia haditengerészete pólai kiképzőbázisának tankönyvéhez készült atlasz. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, névbejegyzéssel.

Available for bidding
20 000 HUF
54,20
62,50
Minimum bid:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
Gespräche im Reiche der Todten, zwischen Dem Königlich Preußischen General-Feld-Marschall, Grafen von Schwerin, und dem Römisch Kaiserlich Königlich Ungarisch- und Böhmischen General- Feldzeugmeister Fursten von Piccolomini. I-X. Stücke. [Das erste bis das zehende Stück.] Welche beyde bey dem fortwährenden Kriege in Böhmen ihr Leben beschlossen. Als eine wahre unpartheyische Beschreibung von den Ursachen, dem Anfange, und den merkwürdigsten Begebenheiten dieses Kriegs. Frankfurt und Lepizig, 1757-1758, nyn.,1 (rézmetszetű csata térképvázlat) t.+1 (Erklärung des Titelkupfers) sztl. lev. + 6+56; +2+[57]-110 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t ; + 2+[111]-172 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t ; +2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t ; +2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t ; +2+54 p.; +2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t.; +2+46 p.; +2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t.;+2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t.; Hozzákötve: [Richter, Christoph Gottlieb (1717-1774)]: Die Geschichte des jetztigen Kriegs zu unpartheyischer Erkenntniß seines Anfangs und Fortgangs in Gesprächen im Reiche der Todten vorgestellt. Erster Band. Frankfurth - Leipzig, 1758, Gabriel Nicolaus Raspe, 1 (rézmetszetű címkép) t. +[18]+52 p. Német nyelven. Átkötött modern félvászon-kötés, néhány kisebb folttal, az utolsó munkában 6 lapon apró lapszéli szakadással, a 6. és 8. részben a csata térképvázlat metszete hiányzik. /  / Gespräche im Reiche der Todten, zwischen Dem Königlich Preußischen General-Feld-Marschall, Grafen von Schwerin, und dem Römisch Kaiserlich Königlich Ungarisch- und Böhmischen General- Feldzeugmeister Fursten von Piccolomini. I-X. Stücke. [Das erste bis das zehende Stück.] Welche beyde bey dem fortwährenden Kriege in Böhmen ihr Leben beschlossen. Als eine wahre unpartheyische Beschreibung von den Ursachen, dem Anfange, und den merkwürdigsten Begebenheiten dieses Kriegs. Frankfurt und Lepizig, 1757-1758, 1 (copper engraving battle plan) t.+1 (Erklärung des Titelkupfers) sztl. lev.+6+56; +2+[57]-110 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t.;+ 2+[111]-172 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t ; +2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan t.;+2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan) ;+2+54 p.;+2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t.+2+46 p.; +2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t.;+2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t.; Attached: [Richter, Christoph Gottlieb (1717-1774)]: Die Geschichte des jetztigen Kriegs zu unpartheyischer Erkenntniß seines Anfangs und Fortgangs in Gesprächen im Reiche der Todten vorgestellt. Erster Band. Frankfurth - Leipzig, 1758, Gabriel Nicolaus Raspe, 1 (copper engraving title page) t. +[18]+52 p. In German language. Half-linen-binding, two engraving battle plan missing, with some little spotties, and with very little damages on six pages in the last part.
22985.

Gespräche im Reiche der Todten, zwischen Dem Königlich Preußischen General-Feld-Marschall, Grafen von Schwerin, und dem Römisch Kaiserlich Königlich Ungarisch- und Böhmischen General- Feldzeugmeister Fursten von Piccolomini. I-X. Stücke. [Das erste bis das zehende Stück.] Welche beyde bey dem fortwährenden Kriege in Böhmen ihr Leben beschlossen. Als eine wahre unpartheyische Beschreibung von den Ursachen, dem Anfange, und den merkwürdigsten Begebenheiten dieses Kriegs. Frankfurt und Lepizig, 1757-1758, nyn.,1 (rézmetszetű csata térképvázlat) t.+1 (Erklärung des Titelkupfers) sztl. lev. + 6+56; +2+[57]-110 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t ; + 2+[111]-172 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t ; +2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t ; +2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t ; +2+54 p.; +2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t.; +2+46 p.; +2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t.;+2+54 p.+1 (színezett rézmetszet csata térképvázlat) t.;
Hozzákötve:
[Richter, Christoph Gottlieb (1717-1774)]: Die Geschichte des jetztigen Kriegs zu unpartheyischer Erkenntniß seines Anfangs und Fortgangs in Gesprächen im Reiche der Todten vorgestellt. Erster Band. Frankfurth - Leipzig, 1758, Gabriel Nicolaus Raspe, 1 (rézmetszetű címkép) t. +[18]+52 p.
Német nyelven. Átkötött modern félvászon-kötés, néhány kisebb folttal, az utolsó munkában 6 lapon apró lapszéli szakadással, a 6. és 8. részben a csata térképvázlat metszete hiányzik. /

/ Gespräche im Reiche der Todten, zwischen Dem Königlich Preußischen General-Feld-Marschall, Grafen von Schwerin, und dem Römisch Kaiserlich Königlich Ungarisch- und Böhmischen General- Feldzeugmeister Fursten von Piccolomini. I-X. Stücke. [Das erste bis das zehende Stück.] Welche beyde bey dem fortwährenden Kriege in Böhmen ihr Leben beschlossen. Als eine wahre unpartheyische Beschreibung von den Ursachen, dem Anfange, und den merkwürdigsten Begebenheiten dieses Kriegs. Frankfurt und Lepizig, 1757-1758,
1 (copper engraving battle plan) t.+1 (Erklärung des Titelkupfers) sztl. lev.+6+56; +2+[57]-110 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t.;+ 2+[111]-172 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t ; +2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan t.;+2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan) ;+2+54 p.;+2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t.+2+46 p.; +2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t.;+2+54 p.+1 (colored copper engraving battle plan) t.;
Attached:
[Richter, Christoph Gottlieb (1717-1774)]: Die Geschichte des jetztigen Kriegs zu unpartheyischer Erkenntniß seines Anfangs und Fortgangs in Gesprächen im Reiche der Todten vorgestellt. Erster Band. Frankfurth - Leipzig, 1758, Gabriel Nicolaus Raspe, 1 (copper engraving title page) t. +[18]+52 p.
In German language. Half-linen-binding, two engraving battle plan missing, with some little spotties, and with very little damages on six pages in the last part.

Available for bidding
40 000 HUF
108,40
125,00
Minimum bid:
40 000 HUF
40 000 48 000 55 000
Brankovics György: A magyar szabadságharc története. Bp., 1909, Franklin. Félvászon kötés, sérült kötéstábla, viseltes állapotban.
22986.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
22987.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
6 db - Ordas István: Damjanich tábornok. + Tolnai tájak, tolnai emberek. + Így élt Mária Terézia + Hadik András + Tomori büszke vezér. DEDIKÁLT! Kötetenként változó kötésben, jó állapotban.
22988.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Horváth Sándor: Túlélés. Fókuszban a biztonság. ALÁÍRT. Kézikönyv békefenntartóknak, segélyszervezeteknek, utazóknak. Bp., 2012., Humanitárius Kft., 206 p. Kiadói papírkötés.
22989.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
1900 Militär-Wochenblatt. 85. Jahrgang. Erster Band. Januar bis Juni. (Német nyelvű katonai folyóirat fél évfolyama, egy kötetben.) Hozzákötve: Militär-Literatur Zeitung. Literarisches Beiblatt zum Militär-Wochenblatt. 81. Jahrgang. Berlin, Ernst Siegfried Mittler und Sohn. Félvászon-kötésben, viseltes borítóval.
22990.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
22991.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
1898 Militär-Wochenblatt. 83. Jahrgang. Erster Band. Januar bis Juni. (Német nyelvű katonai folyóirat fél évfolyama, egy kötetben.) Hozzákötve: Militär-Literatur Zeitung. Literarisches Beiblatt zum Militär-Wochenblatt. 79. Jahrgang. Berlin, Ernst Siegfried Mittler und Sohn. Félvászon-kötésben, viseltes borítóval, sérült gerinccel.
22992.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF