Books: Military

Number of items: 90

A határban a Halál kaszál... Fejezetek Prónay Pál feljegyzéseiből. Bp., 1963, Kossuth. Kiadói kartonált kötés, kissé kopottas állapotban.
22993.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Hajrá honvéd - Erdélyért. Erdélyi vonatkozású dalok gyűjteménye a magyar katonaszellem szolgálatára. Bp., 1940, Vitézi Rend Zrínyi Csoportja, 46 p. 2. kiadás. Kiadói papírkötés, az elülső borító alsó sarkán kis hiánnyal.
22994.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
vitéz Hefty Figyes: Repülők előre. József kir. herceg előszavával. hn., én., nyn., 4+319+1 p. Az eredeti Franklin kiadás modern reprint kiadása. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
22995.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
vitéz Hefty Figyes: Mégis repültünk! ... hn., én., nyn., 313+3 p. Az eredeti Stádium-féle kiadás modern reprint kiadása. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
22996.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Leitfaden der Allgemeinen Kriegsgeschichte. Zum gebrauche an den K. u. K. Militär-akademien und für das Selbststudiums. Wien, 1896, L. W. Seidel &amp; Sohn, XVI+568 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, laza fűzéssel, névbejegyzéssel.
22997.

Leitfaden der Allgemeinen Kriegsgeschichte. Zum gebrauche an den K. u. K. Militär-akademien und für das Selbststudiums. Wien, 1896, L. W. Seidel & Sohn, XVI+568 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, laza fűzéssel, névbejegyzéssel.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Alapkiképzés 2. füzet: Jelek és jelzések. Ideiglenes szabályzat a honvédség összes alakulatai számára. Bp.,[1939.], Stádium, 150 p. Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrált szakmunka a katonai vezénylés, katonai térképészet, tájékozódás és hírközlés témaköréből, a csapattestek, útakadályok, vezénylési mozdulatok, kürtjelzések jelrendszerével, a tengelyhatalmi és szövetséges hatalmi repülőgépek felségjelzéseinek színes ábráival. Kiadói papírkötés, foltos.
22998.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Tomor László: Harcok az orosz égen. A repülő ember I. köt. Bp.,[1942], Magyar Repülő Sajtóvállalat-Stádium, 162 p.+8 (fekete-fehér képtáblával) t. A mű szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült kötéssel (a könyvtest részben elvált a borítótól.
22999.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Maderspach Viktor: Menekülésem Erdélyből. Szeged, 2013, Lazi. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
23000.

Available for bidding
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
1927 Ludovikás Levente, a M. Kir. Honvéd Ludovika Akadémia Leventekörének folyóirata, VI. évf. 1. szám, 1927. június. Szerk.: vitéz Rózsás József. Bp., Wodianer F. és Fiai-ny., 64 p.+ 8 (színes) t.+ 2 t. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel, hirdetésekkel. Kiadói papírkötés, sérült, különvált elülső borítóval, a hátsó borító hiányzik.
23001.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Bognár István: A győzelmes repülés titkai. Szerk.: - -. Rákosi Béla altábornagy a M. Kir. Honv. Légierők parancsnoka előszavával. Bp., 1942.,(Jövő-ny.) 1 (címkép, fekete-fehér fotó rajta Horthy Miklóssal.) t. + 191 p. 12 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói papírkötés, sérült, kopott kiadói illusztrált papír védőborítóban, sérült gerinccel, a könyvtest elvált a borítótól, a kötés sérült, szétvált.
23002.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Zrínyi Miklós hadtudományi munkái. Bp., 1957, Zrínyi Honvéd Kiadó, 494+[2] p.+ 4 t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 5000 példányban.
23003.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Zilahy Ferenc: Kecskeméttől Szarajevoig. Napló az 1878. évi boszniai hadjáratából. 2004, Oskar. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23004.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF