https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Sculptures, statuettes, plaques

Number of items: 114

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Johannes Gotz (1865-1934): Női akt. Bronz, márvány talapzaton, jelzés nélkül, m: 20 cm
1
14211.

Johannes Gotz (1865-1934): Női akt. Bronz, márvány talapzaton, jelzés nélkül, m: 20 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
24 000 HUF
65,04
EUR
,
75,00
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
24 000 HUF
24 000 28 000 32 000
Horetzky (1969-): Antropomorf akasztó Széth fejjel. Patinázott bronz, cca 2000, jelzés nélkül, 17x10 cm. Proveniencia: az alkotó tulajdonából. /// Horetzky (b. 1969): Anthropomorphic wall hook with Seth head. Patinated bronze, c. 2000, unsigned, 17 × 10 cm. Provenance: from the artists own collection.
1
14212.

Horetzky (1969-): Antropomorf akasztó Széth fejjel. Patinázott bronz, cca 2000, jelzés nélkül, 17x10 cm. Proveniencia: az alkotó tulajdonából. /// Horetzky (b. 1969): Anthropomorphic wall hook with Seth head. Patinated bronze, c. 2000, unsigned, 17 × 10 cm. Provenance: from the artists own collection.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
26 000 HUF
70,46
EUR
,
81,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
26 000 HUF
26 000 30 000 36 000
Petrovits István (1945): Sütő András. Bronz kisplasztika. Jelzett 23x23 cm
1
14213.

Petrovits István (1945): Sütő András. Bronz kisplasztika. Jelzett 23x23 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
40 000 HUF
108,40
EUR
,
125,00
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
40 000 HUF
40 000 48 000 55 000
Hunyadi László (1933): Tamási Áron. Bronz kisplasztika. Jelzett 26x20 cm
1
14214.

Hunyadi László (1933): Tamási Áron. Bronz kisplasztika. Jelzett 26x20 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
40 000 HUF
108,40
EUR
,
125,00
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
40 000 HUF
40 000 48 000 55 000
Horetzky (1969-): Sárkány. Patinázott bronz, cca 2000, jelzés nélkül, 15,5x11 cm. Proveniencia: az alkotó tulajdonából. /// Horetzky (1969-): Dragon. Patinated bronze, c. 2000, unsigned, 15,5x11 cm. Provenance: from the artist's own collection.
1
14215.

Horetzky (1969-): Sárkány. Patinázott bronz, cca 2000, jelzés nélkül, 15,5x11 cm. Proveniencia: az alkotó tulajdonából. /// Horetzky (1969-): Dragon. Patinated bronze, c. 2000, unsigned, 15,5x11 cm. Provenance: from the artist's own collection.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
65 000 HUF
176,15
EUR
,
203,13
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
65 000 HUF
65 000 75 000 90 000
Kissi kőfaragás. Kétalakos sírfigura, korának megfelelő állapotban, Guinea, 16-19. század ?. m: 28,5 cm.  A nyugat-afrikai Sierra Leonéban élő Kissi törzs tagjai általában úgy tartják, hogy egy ősi szellemet, az élők és az istenek közötti közvetítőt jelképez. Egy másik felfogás szerint egy termést irányító szellemet ábrázol, egy szentélyben elhelyezett képmást, amely a jó termést hivatott biztosítani. Egy másik felfogás szerint a gonosz szellemek távoltartására használták. Lehetetlen pontosan megmondani, hogy miért is készültek ezek a szobrok. Évszázadokkal ezelőtt az ősök imádata gyakori volt a Kissi nép körében, a szobrokat a falu vezetői rendszeresen felajánlásokkal ajándékozták meg, és mindenféle eszközt használtak a boszorkányság és a rosszindulatú szellemek elhárítására. /  It?s generally believed to represent an ancestral spirit, a mediator between the living and the divine. Another school of thought suggests it represents a spirit governing crops, an effigy placed in a shrine to insure a good harvest. Still another suggests it was used to keep evil spirits away. It?s impossible to say exactly why this statue was created. Centuries ago ancestor worship was common among the Kissi, statues were regularly presented with offerings by village headmen, and all sorts of devices were used to ward off witchcraft and counteract malevolent spirits.
1
14216.

Kissi kőfaragás. Kétalakos sírfigura, korának megfelelő állapotban, Guinea, 16-19. század ?. m: 28,5 cm. A nyugat-afrikai Sierra Leonéban élő Kissi törzs tagjai általában úgy tartják, hogy egy ősi szellemet, az élők és az istenek közötti közvetítőt jelképez. Egy másik felfogás szerint egy termést irányító szellemet ábrázol, egy szentélyben elhelyezett képmást, amely a jó termést hivatott biztosítani. Egy másik felfogás szerint a gonosz szellemek távoltartására használták. Lehetetlen pontosan megmondani, hogy miért is készültek ezek a szobrok. Évszázadokkal ezelőtt az ősök imádata gyakori volt a Kissi nép körében, a szobrokat a falu vezetői rendszeresen felajánlásokkal ajándékozták meg, és mindenféle eszközt használtak a boszorkányság és a rosszindulatú szellemek elhárítására. / It?s generally believed to represent an ancestral spirit, a mediator between the living and the divine. Another school of thought suggests it represents a spirit governing crops, an effigy placed in a shrine to insure a good harvest. Still another suggests it was used to keep evil spirits away. It?s impossible to say exactly why this statue was created. Centuries ago ancestor worship was common among the Kissi, statues were regularly presented with offerings by village headmen, and all sorts of devices were used to ward off witchcraft and counteract malevolent spirits.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
48 000 HUF
130,08
EUR
,
150,00
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
48 000 HUF
48 000 55 000 65 000
Veronese Design Sárkányölő Szent György. Bronz bevonatú gyanta, jelzett, m: 26,5 cm
1
14217.

Veronese Design Sárkányölő Szent György. Bronz bevonatú gyanta, jelzett, m: 26,5 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
14 000 HUF
37,94
EUR
,
43,75
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
14 000 HUF
14 000 16 000 19 000
Kótai József (1940-): IV. László Sopron kapujában. 2003, patinázott bronz, egyedi munka, 8x8 cm /// Proveniencia: az alkotó validálta.
1
14218.

Kótai József (1940-): IV. László Sopron kapujában. 2003, patinázott bronz, egyedi munka, 8x8 cm /// Proveniencia: az alkotó validálta.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
180 000 HUF
487,80
EUR
,
562,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
180 000 HUF
180 000 200 000 240 000
Dante mellszobra, márvány talapzaton, m: 19 cm
1
14219.

Dante mellszobra, márvány talapzaton, m: 19 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
15 000 HUF
40,65
EUR
,
46,88
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
Rápolthy Lajos (1880 -1954): Halárus. 1925. Festett gipsz, jelzett, kis sérüléssel, m: 33 cm
1
14220.

Rápolthy Lajos (1880 -1954): Halárus. 1925. Festett gipsz, jelzett, kis sérüléssel, m: 33 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
22 000 HUF
59,62
EUR
,
68,75
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
22 000 HUF
22 000 26 000 30 000
Tarasz Sevcsenko szobra, műanyag, talapzatától elvált, cca 30x23 cm
1
14221.

Tarasz Sevcsenko szobra, műanyag, talapzatától elvált, cca 30x23 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 600 HUF
7,05
EUR
,
8,13
USD
Number of bids:
6
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Borozó - faragott fa szobor, m: 22,5 cm
1
14222.

Borozó - faragott fa szobor, m: 22,5 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment