[Metszet] Le Salon. Kézzel színezett acélmetszet a "Moniteur des Modes Parisiennes" francia divatlapból (1861 körül). Paris, [1861. Nyomda nélkül]. Kézzel színezett acélmetszet, mérete: 210x160 mm egy 290x205 mm méretű lapon. Divatképünk a gombamód szaporodó párizsi divatlapok egyikének, a "Moniteur des Modes Parisinnes" című periodikának melléklete. Acélmetszetű illusztrációnk két modellje az Eugénia francia császárné által az 1850-es években divatba hozott krinolinszoknyás, fényes atlaszszövetből és selyemből készült ruhakölteményt viseli, a rajzoló leleménye szerint üvegházi környezetben. Divatlapunk jobb alsó sarkán foltosság és kisebb elszíneződés. Enyhén sérült, korának megfelelő állapotú lap.
[Metszet] Kézzel színezett, acélmetszetű divatkép a bécsi "Elegante Wiener und Pariser-Moden" című divatlapból. Pospischil osztrák grafikus műve. (1861). Wien, 1861. Druck von Soukup. Kézzel színezett acélmetszet, mérete: 260x190 mm egy 290x210 mm méretű lapon. Divatképünk a legújabb párizsi és bécsi divatot bemutató osztrák divatlap kézzel színezett melléklete. Acélmetszetű illusztrációnk két női modellje az Eugénia francia császárné által az 1850-es években divatba hozott krinolinszoknyás, fényes atlaszszövetből és selyemből készült ruhakölteményt viseli, mely az 1860-as évek végéig divatban volt. A legfrissebb tavaszi utcai divat főkötő, terjedelmes nyakcsokor viselését is megkívánta, a súlyos, földig éri kosztüm fölött még súlyosabb köpeny viselendő grafikánk sugalmazása szerint. A háttérben parkrészlet. Az illusztráció alatt az összeállítás kesztyű-, kalap- és köpeny-beszállítójának feltüntetése. Divatképünk lapszélein kisebb foltosság, apró sérülések. Enyhén sérült, korának megfelelő állapotú lap.
Vegyes metszet tétel, 4 db, közte Siennai Szent Katalin, az egyik foltos, kettő hajtott, 46x29 cm és 26x32 cm közötti méretben + Régi nyomat, paszpartuban, üvegezett keretben, 12x13 cm, keret: 23x26 cm
XIX. sz. eleje/közepe Maria Malibran (1808-1836) spanyol operaénekes portréja, kézzel színezett acélmetszet, paszpartuban, foltos, hajtásnyommal, 16x12 cm
XIX. sz. közepe Yorck von Wartenberg [Johann David Ludwig Graf Yorck von Wartenburg] (1759-1830) porosz tábornokot ábrázoló metszet, paszpartuban, foltos, 18x11 cm