https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Engravings

Number of items: 84

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
XX. század "Warhafftige Contrafactur der fürtrefflichen und weitberumten Sestat Dantzig in Preussen wie dieselbe vom Bischofsberge eigentlich anzusehen ist da zugleich unten an alle Kirchen und fürnembste Gebewe mit sonderlichen Buchstaben verzeichnet und genennet werden", Danzig / Gdańsk balti-tengeri porosz város (jelenleg Lengyelország) látképe, régi metszet modern reprodukciója, sérült üvegezett fakeretben, 17x108 cm, keret: 20,5x111,5 cm.
1
18416.

XX. század "Warhafftige Contrafactur der fürtrefflichen und weitberumten Sestat Dantzig in Preussen wie dieselbe vom Bischofsberge eigentlich anzusehen ist da zugleich unten an alle Kirchen und fürnembste Gebewe mit sonderlichen Buchstaben verzeichnet und genennet werden", Danzig / Gdańsk balti-tengeri porosz város (jelenleg Lengyelország) látképe, régi metszet modern reprodukciója, sérült üvegezett fakeretben, 17x108 cm, keret: 20,5x111,5 cm.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
[Metszet] Le Salon. Kézzel színezett acélmetszet a "Moniteur des Modes Parisiennes" francia divatlapból (1861 körül). Paris, [1861. Nyomda nélkül]. Kézzel színezett acélmetszet, mérete: 210x160 mm egy 290x205 mm méretű lapon. Divatképünk a gombamód szaporodó párizsi divatlapok egyikének, a "Moniteur des Modes Parisinnes" című periodikának melléklete. Acélmetszetű illusztrációnk két modellje az Eugénia francia császárné által az 1850-es években divatba hozott krinolinszoknyás, fényes atlaszszövetből és selyemből készült ruhakölteményt viseli, a rajzoló leleménye szerint üvegházi környezetben. Divatlapunk jobb alsó sarkán foltosság és kisebb elszíneződés. Enyhén sérült, korának megfelelő állapotú lap.
1
18417.

[Metszet] Le Salon. Kézzel színezett acélmetszet a "Moniteur des Modes Parisiennes" francia divatlapból (1861 körül).
Paris, [1861. Nyomda nélkül]. Kézzel színezett acélmetszet, mérete: 210x160 mm egy 290x205 mm méretű lapon.
Divatképünk a gombamód szaporodó párizsi divatlapok egyikének, a "Moniteur des Modes Parisinnes" című periodikának melléklete. Acélmetszetű illusztrációnk két modellje az Eugénia francia császárné által az 1850-es években divatba hozott krinolinszoknyás, fényes atlaszszövetből és selyemből készült ruhakölteményt viseli, a rajzoló leleménye szerint üvegházi környezetben.
Divatlapunk jobb alsó sarkán foltosság és kisebb elszíneződés.
Enyhén sérült, korának megfelelő állapotú lap.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
[Metszet] Kézzel színezett, acélmetszetű divatkép a bécsi "Elegante Wiener und Pariser-Moden" című divatlapból. Pospischil osztrák grafikus műve. (1861). Wien, 1861. Druck von Soukup. Kézzel színezett acélmetszet, mérete: 260x190 mm egy 290x210 mm méretű lapon. Divatképünk a legújabb párizsi és bécsi divatot bemutató osztrák divatlap kézzel színezett melléklete. Acélmetszetű illusztrációnk két női modellje az Eugénia francia császárné által az 1850-es években divatba hozott krinolinszoknyás, fényes atlaszszövetből és selyemből készült ruhakölteményt viseli, mely az 1860-as évek végéig divatban volt. A legfrissebb tavaszi utcai divat főkötő, terjedelmes nyakcsokor viselését is megkívánta, a súlyos, földig éri kosztüm fölött még súlyosabb köpeny viselendő grafikánk sugalmazása szerint. A háttérben parkrészlet. Az illusztráció alatt az összeállítás kesztyű-, kalap- és köpeny-beszállítójának feltüntetése. Divatképünk lapszélein kisebb foltosság, apró sérülések. Enyhén sérült, korának megfelelő állapotú lap.
1
18418.

[Metszet] Kézzel színezett, acélmetszetű divatkép a bécsi "Elegante Wiener und Pariser-Moden" című divatlapból. Pospischil osztrák grafikus műve. (1861).
Wien, 1861. Druck von Soukup. Kézzel színezett acélmetszet, mérete: 260x190 mm egy 290x210 mm méretű lapon.
Divatképünk a legújabb párizsi és bécsi divatot bemutató osztrák divatlap kézzel színezett melléklete. Acélmetszetű illusztrációnk két női modellje az Eugénia francia császárné által az 1850-es években divatba hozott krinolinszoknyás, fényes atlaszszövetből és selyemből készült ruhakölteményt viseli, mely az 1860-as évek végéig divatban volt. A legfrissebb tavaszi utcai divat főkötő, terjedelmes nyakcsokor viselését is megkívánta, a súlyos, földig éri kosztüm fölött még súlyosabb köpeny viselendő grafikánk sugalmazása szerint. A háttérben parkrészlet. Az illusztráció alatt az összeállítás kesztyű-, kalap- és köpeny-beszállítójának feltüntetése.
Divatképünk lapszélein kisebb foltosság, apró sérülések.
Enyhén sérült, korának megfelelő állapotú lap.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
1782 Pierre-Antoine Baudouin (1723-1769) után Pierre-Philippe Choffard (1730-1809) metszése: Marchez tout doux, parlez tout bas (erotikus jelenet). Színezett rézmetszet, papír, kissé sérült, üvegezett fakeretben, 40x28,5 cm, keret: 55x39,5 cm
1
18419.

1782 Pierre-Antoine Baudouin (1723-1769) után Pierre-Philippe Choffard (1730-1809) metszése: Marchez tout doux, parlez tout bas (erotikus jelenet). Színezett rézmetszet, papír, kissé sérült, üvegezett fakeretben, 40x28,5 cm, keret: 55x39,5 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
8 000 HUF
21,68
EUR
,
25,00
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Jacques de Seve után Robert Bénard metszése: Historie Naturelle, Botanique. Színezett rézmetszet, papír, cca. XVIII. sz. második fele, paszpartuban, üvegezett fakeretben, 12,5x17,5 cm, keret: 26,5x31 cm
1
18420.

Jacques de Seve után Robert Bénard metszése: Historie Naturelle, Botanique. Színezett rézmetszet, papír, cca. XVIII. sz. második fele, paszpartuban, üvegezett fakeretben, 12,5x17,5 cm, keret: 26,5x31 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Tadeusz_Kościuszko (1746-1817) hadmérnök, lengyel és amerikai tábornok acélmetszetű portréja. 9x12 cm
1
18421.

Tadeusz_Kościuszko (1746-1817) hadmérnök, lengyel és amerikai tábornok acélmetszetű portréja. 9x12 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
5 000 HUF
13,55
EUR
,
15,63
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
cca 1860 4 db régi ruhadísz, sújtás, magyar otthonka litografált tervei, szabásmintái. 80x54 cm
1
18422.

cca 1860 4 db régi ruhadísz, sújtás, magyar otthonka litografált tervei, szabásmintái. 80x54 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Vegyes metszet tétel, 4 db, közte Siennai Szent Katalin, az egyik foltos, kettő hajtott, 46x29 cm és 26x32 cm közötti méretben + Régi nyomat, paszpartuban, üvegezett keretben, 12x13 cm, keret: 23x26 cm
1
18423.

Vegyes metszet tétel, 4 db, közte Siennai Szent Katalin, az egyik foltos, kettő hajtott, 46x29 cm és 26x32 cm közötti méretben + Régi nyomat, paszpartuban, üvegezett keretben, 12x13 cm, keret: 23x26 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
XIX. sz. eleje/közepe Maria Malibran (1808-1836) spanyol operaénekes portréja, kézzel színezett acélmetszet, paszpartuban, foltos, hajtásnyommal, 16x12 cm
1
18424.

XIX. sz. eleje/közepe Maria Malibran (1808-1836) spanyol operaénekes portréja, kézzel színezett acélmetszet, paszpartuban, foltos, hajtásnyommal, 16x12 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
XIX. sz. közepe Yorck von Wartenberg [Johann David Ludwig Graf Yorck von Wartenburg] (1759-1830) porosz tábornokot ábrázoló metszet, paszpartuban, foltos, 18x11 cm
1
18425.

XIX. sz. közepe Yorck von Wartenberg [Johann David Ludwig Graf Yorck von Wartenburg] (1759-1830) porosz tábornokot ábrázoló metszet, paszpartuban, foltos, 18x11 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
ca 1820 2 db rézmetszet Wandelaar: Mózes, 9x16 cm, Brússzeli városháza 16x23 cm
1
18426.

ca 1820 2 db rézmetszet Wandelaar: Mózes, 9x16 cm, Brússzeli városháza 16x23 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Flavius és Probus diptichon részlete, rézmetszet, Ruphoruus. 10x17 cm
1
18427.

Flavius és Probus diptichon részlete, rézmetszet, Ruphoruus. 10x17 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

News

Auction 518:
From 27 January to 5 February


End of bidding: 19:00 5 February

Viewing: 2 to 5 February
Item pick up from 9 February on Andrássy Avenue
Payment deadline is 13 February
Pay-off from 25 February


 

  Events

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment