https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Tales

Number of items: 35

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Z. Tábori Piroska: Amit a szél úrfi mesél. Bp., Dante. Újrakötött kartonált kötés, jó állapotban.
1
24214.

Z. Tábori Piroska: Amit a szél úrfi mesél. Bp., Dante. Újrakötött kartonált kötés, jó állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Dante szonettjei. Rónai Mihály András fordításában. Bp., 1943, Szöllősy-Könyvkiadó. 110p. Kiadói félvászon kötés, belül papírborító, Első előzéklap kijár. Fery Antal könyvdíszeivel.
1
24215.

Dante szonettjei. Rónai Mihály András fordításában. Bp., 1943, Szöllősy-Könyvkiadó. 110p. Kiadói félvászon kötés, belül papírborító, Első előzéklap kijár. Fery Antal könyvdíszeivel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
France, Anatole: Jacques Tournebroche vagyis Nyársforgató Jakab meséi. Hincz Gyula színes rajzaival. Bp., 1958, Európa. Kiadói egészvászon kötés, sérült papírborítóval.
1
24216.

France, Anatole: Jacques Tournebroche vagyis Nyársforgató Jakab meséi. Hincz Gyula színes rajzaival. Bp., 1958, Európa. Kiadói egészvászon kötés, sérült papírborítóval.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Srećko Pospišil: Once upon a time... (English Fairy Tale) Moszkva, 1975, Progress Publishers. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír-védőborítóban
1
24217.

Srećko Pospišil: Once upon a time... (English Fairy Tale) Moszkva, 1975,
Progress Publishers. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír-védőborítóban

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Dumas, (Alexandre) Sándor Pamfil kapitány Átdolgozta Rozsnyói Olga Fáy Dezső rajzaival (Bp.) é.n. Athenaeum. 111 l. Ifjúsági kiadás. Kiadói, színes, illusztrált félvászon kötésben, kissé foltos hátsó borítóval
1
24218.

Dumas, (Alexandre) Sándor Pamfil kapitány Átdolgozta Rozsnyói Olga Fáy Dezső rajzaival (Bp.) é.n. Athenaeum. 111 l. Ifjúsági kiadás. Kiadói, színes, illusztrált félvászon kötésben, kissé foltos hátsó borítóval

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Bocs Bálint (Sas Ede): Tányértalpú koma, a sportbajnok. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., [1924], Singer és Wolfner, 155+(5) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, a hátsó kötéstáblán törésnyomokkal.
1
24219.

Bocs Bálint (Sas Ede): Tányértalpú koma, a sportbajnok. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., [1924], Singer és Wolfner, 155+(5) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, a hátsó kötéstáblán törésnyomokkal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Number of bids:
1
Minimum bid:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
Barna Jónás:  A szabadságharc hősregéi. Több képpel. Budapest, [1908 körül]. Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap- és Könyvkiadóvállalat (Globus Műintézet). 120 + [8] p. Barna Jónás (1851-1909) polgári iskolai tanár, tankönyvíró, szerkesztő, ifjúsági író. Pedagógiai cikkeit a Népnevelők Lapja és az Izraelita Tanügyi Értesítő jelentette meg. Szövegközti rajzokkal illusztrált, hazafias szellemben írt történelmi ismeretterjesztő kötete döntően a szabadságharc időszakát idézi meg; kiegészítően a Rákóczi-szabadságharcot is méltatja. A rövid szövegek között Krúdy- és Farkas Emőd-novellák is feltűnnek. Kötetünk fűzése meglazult, hat levélen kivágás, hat levélen kisebb sérülés, első előzéke sérült. Példányunk az elbeszélés-kötet második kiadásából származik. Kiadási évét a kötet végi sajtóhirdetések alapján becsültük meg (a hirdetések közlik a Pósa Lajos-féle folyóirat, az Én Ujságom című periodika 1906. évi teljes évfolyamának fogyasztói árát is). Sérült, hiányos gerincű, színes, illusztrált, kissé kopott, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben, a kötéstáblák sarkain kisebb hiánnyal.
1
24220.

Barna Jónás: A szabadságharc hősregéi. Több képpel.
Budapest, [1908 körül]. Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap- és Könyvkiadóvállalat (Globus Műintézet). 120 + [8] p.
Barna Jónás (1851-1909) polgári iskolai tanár, tankönyvíró, szerkesztő, ifjúsági író. Pedagógiai cikkeit a Népnevelők Lapja és az Izraelita Tanügyi Értesítő jelentette meg. Szövegközti rajzokkal illusztrált, hazafias szellemben írt történelmi ismeretterjesztő kötete döntően a szabadságharc időszakát idézi meg; kiegészítően a Rákóczi-szabadságharcot is méltatja. A rövid szövegek között Krúdy- és Farkas Emőd-novellák is feltűnnek.
Kötetünk fűzése meglazult, hat levélen kivágás, hat levélen kisebb sérülés, első előzéke sérült.
Példányunk az elbeszélés-kötet második kiadásából származik. Kiadási évét a kötet végi sajtóhirdetések alapján becsültük meg (a hirdetések közlik a Pósa Lajos-féle folyóirat, az Én Ujságom című periodika 1906. évi teljes évfolyamának fogyasztói árát is).
Sérült, hiányos gerincű, színes, illusztrált, kissé kopott, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben, a kötéstáblák sarkain kisebb hiánnyal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Rhoden, Emma: Makrancos Erzsike mátkasága. Fordította Roboz Andor. Budapest, [1930]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 160 p. Emmy von Rhoden (1829-1885) német ifjúsági író. Művei elsősorban fiatal leányok számára készültek, regényeit a nemzeti nyelvű kiadások jobbára átdolgozták. Kiadásunk illusztrációi a XIX. század végének szokásrendjét és modorkonvencióit idézik meg, a kötéstábla és a védőborító rajzai lényegesen modernebbek. Példányunk a második magyar kiadásból való. Illusztrált, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült, kissé foltos kiadói védőborítóban.
1
24221.

Rhoden, Emma: Makrancos Erzsike mátkasága. Fordította Roboz Andor.
Budapest, [1930]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 160 p.
Emmy von Rhoden (1829-1885) német ifjúsági író. Művei elsősorban fiatal leányok számára készültek, regényeit a nemzeti nyelvű kiadások jobbára átdolgozták. Kiadásunk illusztrációi a XIX. század végének szokásrendjét és modorkonvencióit idézik meg, a kötéstábla és a védőborító rajzai lényegesen modernebbek. Példányunk a második magyar kiadásból való.
Illusztrált, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült, kissé foltos kiadói védőborítóban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Daudet, Alphonse: Egy gyermek története. Ifjúsági regény képekkel. Ford.: Csetényi Erzsi. Bp., 1920., Az Ifjusági Könyvkiadó, (Heller K. és Társa-ny.), 174+2 p.+3 t. A borító illusztrációja és az egészoldalas fekete-fehér illusztrációk Haranghy Jenő munkái. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel. Irredenta bélyegzéssel a címlapon: "Csonka Magyarország nem ország. Egész Magyarország mennyország."
1
24222.

Daudet, Alphonse: Egy gyermek története. Ifjúsági regény képekkel. Ford.: Csetényi Erzsi. Bp., 1920., Az Ifjusági Könyvkiadó, (Heller K. és Társa-ny.), 174+2 p.+3 t. A borító illusztrációja és az egészoldalas fekete-fehér illusztrációk Haranghy Jenő munkái. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel. Irredenta bélyegzéssel a címlapon: "Csonka Magyarország nem ország. Egész Magyarország mennyország."

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
[Herchenbach, Wilhelm]: Oramaika. Elbeszélés az indián életből. Ford.: Az Esztergomi Növ. Papság Magy. Egyh. Irod. Iskolája. Ifjusági Könyvtár II. füzet. Esztergom, 1895, Laiszky János, 233+3 p. Kiadói kopott félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, laza, sérült kötéssel.
1
24223.

[Herchenbach, Wilhelm]: Oramaika. Elbeszélés az indián életből. Ford.: Az Esztergomi Növ. Papság Magy. Egyh. Irod. Iskolája. Ifjusági Könyvtár II. füzet. Esztergom, 1895, Laiszky János, 233+3 p. Kiadói kopott félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, laza, sérült kötéssel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 200 HUF
3,25
EUR
,
3,75
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
Szürke Bagoly indián vadász: Két kicsi hód. Bp., Kossuth. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
1
24224.

Szürke Bagoly indián vadász: Két kicsi hód. Bp., Kossuth. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

News

Auction 517:
From 13 to 22 January


End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February


 

  Events

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment