Books: Religion

Number of items: 97

24017.

II. kötet: Közép kor. Egerben, 1859. Érseki Lyceum ny. [4], 473, IV p. 23,7 cm.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
8 500 HUF
23,04
26,56
Minimum bid:
8 500 HUF
8 500 10 000 11 000
24018.

Available for bidding
8 500 HUF
23,04
26,56
Minimum bid:
8 500 HUF
8 500 10 000 11 000
Kovács Sándor (1893-1972) szombathelyi püspökkel (1944. március 25. - 1972. március 23.) kapcsolatos tétel, 3 db:  Isten embere. Rekollekciós elmélkedések. DEDIKÁLT! Bp., 1966, Szent István Társulat, 307 p. Kiadói félvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány.  Kovács Sándor szombathelyi püspök, muravidéki apostoli kormányzó főpásztori szózata híveihez püspöki székfoglalása alkalmával. (Püspökként az első megnyilatkozása.) Szombathely, 1944, Martineum-ny., 30+1 p. Kiadói papírkötés.;  Isten felé - Hazafelé. Szentbeszédek 1944. év advent vasárnapjaira, karácsonyra, és évvégi hálaadásra. Bp., 1944, Martineum-ny., 60 p. Kiadói haránt-alakú papírkötés, a hátsó szennylapon kis sérüléssel.;
24019.

Kovács Sándor (1893-1972) szombathelyi püspökkel (1944. március 25. - 1972. március 23.) kapcsolatos tétel, 3 db:

Isten embere. Rekollekciós elmélkedések. DEDIKÁLT! Bp., 1966, Szent István Társulat, 307 p. Kiadói félvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány.

Kovács Sándor szombathelyi püspök, muravidéki apostoli kormányzó főpásztori szózata híveihez püspöki székfoglalása alkalmával. (Püspökként az első megnyilatkozása.) Szombathely, 1944, Martineum-ny., 30+1 p. Kiadói papírkötés.;

Isten felé - Hazafelé. Szentbeszédek 1944. év advent vasárnapjaira, karácsonyra, és évvégi hálaadásra. Bp., 1944, Martineum-ny., 60 p. Kiadói haránt-alakú papírkötés, a hátsó szennylapon kis sérüléssel.;

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Nicolao L'Herminier: Summa theologiae ad usum scholae accomodata tomus primus [septimus], complectens tractatum De attributis divinis. Auctore Nicolao L'Herminier .., Tom. 3. Venetiis, 1761, Bapt. Pasquali. 263p. (22). Korabeli, kissé sérült egészbőr kötésben.
24020.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Csomasz Tóth Kálmán: A református gyülekezeti éneklés. Útmutató és adattár a próbaénekeskönyvhöz. Református Egyházi Könyvtár. XXV - Budapest, 1950, Magyar Református Egyház. I-VII, [1], 447, [1] p. Kiadói papírkötésben. borítón foltok
24021.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Dornn, Francisco Xaverio: Diurnale Concionatorium id est Conceptus Praedicabiles? Editio tertia. Pars Vernalis. Augustae Vindelicorum, 1759. J. B. Burckart, Weinsradl. [24] 510 p. fametszett könyvdíszekkel. Korabeli bordázott egészbőr kötésben.
24022.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Báthory Gábor (1755-1842): A' megholt csecsemő gyermekeiken kesergő keresztyén szüléknek vígasztaltatások, mellyet méltóságos L. báró beleznai Beleznay Sámuel úr ő nagysága, és mélt L. B. Barsi Susánna aszszony kedves csecsemő gyermekek, mélt. L. B. beleznai Beleznay Ferentz úrfi eltemettetése alkalmatosságával halotti tanításában előadott Pesten 29. decemb. 1802. Báthori Gabor, a' Pesti Reformáta Ekklésia Lelki Pásztora, és a' Dunán innen lévő Fő Tiszt. Superint. Generalis Vice Notariussa. Pesten, 1803, Trattner Mátyás betűivel, 30 p. Borító nélkül, szétvált kötéssel, kijáró lapokkal, kissé foxing foltos lapokkal.
24023.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Nicolao L'Herminier: Summa theologiae ad usum scholae accomodata tomus septimus, complectens tractatum De attributis divinis. Auctore Nicolao L'Herminier Venetiis, 1761, Bapt. Pasquali. 266p. (21). Korabeli, sérült egészbőr kötésben.
24024.

Available for bidding
4 600 HUF
12,47
14,38
Minimum bid:
4 600 HUF
4 600 5 500 6 000
Pócs Éva (szerk.): Lélek, halál, túlvilág - Vallásetnológiai fogalmak tudományközi megközelítésben - (Tanulmányok a transzcendensről II.) Balassi Kiadó, 2001. Kiadói kartonált papírkötés
24025.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Garrigou-Lagrange, Réginald:  De revelatione per ecclesiam catholicam proposita. Volumen I-II. [Teljes mű, egybekötve.] [Róma-Párizs] Romae-Parisiis, 1921. Libreria Editrice Religoisa F. Ferrari - Librarie J. Gabalda (Stabilimento Poligrafico). XVI + [2] + 564 + [4] p.; [6] + 490 p. Réginald Garrigou-Lagrande (1877-1964) francia domonkos szerzetes, teológus, újskolasztikus filozófus, egyetemi tanár. Latin nyelvű munkájában a katolikus egyház tanítását rendszerezi az új idők filozófiai kihívásainak fényében. A mű első kiadása 1918-ban jelent meg, a művet az 1950-es évekig számos alkalommal kiadták. Példányunk a hitvédelmi munka második, javított kiadásból való. Az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés és bélyegzés. (Theologia fundamentalis secundum S. Thomae doctrinam. Pars apologetica.) Aranyozott gerincű korabeli félpergamen kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen bordó címkén. Jó példány.
24026.

Garrigou-Lagrange, Réginald: De revelatione per ecclesiam catholicam proposita. Volumen I-II. [Teljes mű, egybekötve.]
[Róma-Párizs] Romae-Parisiis, 1921. Libreria Editrice Religoisa F. Ferrari - Librarie J. Gabalda (Stabilimento Poligrafico). XVI + [2] + 564 + [4] p.; [6] + 490 p.
Réginald Garrigou-Lagrande (1877-1964) francia domonkos szerzetes, teológus, újskolasztikus filozófus, egyetemi tanár. Latin nyelvű munkájában a katolikus egyház tanítását rendszerezi az új idők filozófiai kihívásainak fényében. A mű első kiadása 1918-ban jelent meg, a művet az 1950-es évekig számos alkalommal kiadták. Példányunk a hitvédelmi munka második, javított kiadásból való.
Az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés és bélyegzés.
(Theologia fundamentalis secundum S. Thomae doctrinam. Pars apologetica.)
Aranyozott gerincű korabeli félpergamen kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen bordó címkén. Jó példány.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
[Fischer István, nagyszalatnyai báró (1754-1822)]: Rituale Agriense, seu formula agendorum in administratione sacramentorum et caeteris ecclesiae publicis functionibus [...] Budae, 1815, Typis Regiae Universitatis Pestanae, XII+595 p. Latin nyelven. Aranyozott egészbőr-kötésben, viseltes állapotban, sérült borítóval és gerinccel, helyenként foltos, sérült lapokkal.
24027.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Perrone, Joannes (Giovanni). Praelectiones Theologicae quas in collegio Rom. Soc. Jesu. Vol. 1,2 és 8-9. Két kötetben. Bécs, 1842. Cong Mechitariscae. 270,384p., 363, 316p., Korabeli aranyozott félbőr kötésben
24028.

Perrone, Joannes (Giovanni).
Praelectiones Theologicae quas in collegio Rom. Soc. Jesu. Vol. 1,2 és 8-9. Két kötetben. Bécs, 1842. Cong Mechitariscae. 270,384p., 363, 316p., Korabeli aranyozott félbőr kötésben

Available for bidding
3 400 HUF
9,21
10,63
Minimum bid:
3 400 HUF
3 400 4 000 4 600

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF