Első felvételek a hold túlsó oldaláról. A Szovjetunió Tudományos Akadémiájának közleménye. Bp., 1960, Akadémiai Kiadó, 38+1 p. Fekete-fehér fotókkal, képekkel illusztrált. Megjelent 3000 példányban. Kiadói egészvászon-kötés.
W. Pfeiffer - M. Westhues: Operationskursus für Tieräzte und Studierende. Berlin, 1934., Richard Schoetz, 189 p. Német nyelven. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Moesz Gusztáv: A házigomba és az épületek elgombásodása. 39 képpel. Budapest, 1934. Királyi Magyar Természettudományi Társulat ("Pátria" Nyomda Rt.) 206 p. Egyetlen kiadás. Moesz Gusztáv (1873-1946) botanikus, mikológus, mikrobiológus, a Magyar Nemzeti Múzeum növénytárának igazgatója. Rövid, ismeretterjesztő munkájában évtizedes gombatani tapasztalatait foglalja össze az épületek, a faanyag és a falak gombásodása témájában, az utolsó fejezetben az épület-felújítások utáni gombásodások jogi vonatkozásaira is kitérve. (Népszerű természettudományi könyvtár. 18. kötet.) Fűzve, keretdíszes kiadói borítóban, kis sérüléssel a gerincen
Dr. Dudich Endre: Az Aggteleki-cseppkőbarlang és környéke. Függelék: Kisebb barlangjaink áttekintése. A Sajó-Bódva közének ismeretlen szépségei fejezetet írta: Lendvay Károly. Népszerű Természettudományi Könyvtár 12. Bp., 1932, Kir. M.Természettudományi Társulat. Kiadói keretdíszes papírkötésben, folttal.
Makara György - Mihályi Ferenc: Rovarok és betegségek. Összefoglalás az emberi egészségre káros ízeltlábúakról és betegségterjesztő szerepükről, különös tekintettel a hazai viszonyokra. Bp., 1943., Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és kötéssel, foltos borítóval, a borító egyik sarkán hiánnyal, "Tiszteletpéldány" bélyegzéssel.