2 db könyv - Heisenberg, Werner: A mai fizika világképe. 1958, Gondolat. + Laune, Max von: A fizika története. 1960, Gondolat. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Slíz György: Felfedezések a föld alatt. Magyarország új barlangjai 2003-2013. Bp., Szent Özséb Barlangkutató Egyesület. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Velhagen, Karl: Tafeln zur Prüfung des Farbensinnes. Leipzig, 1967, VEB Georg Thieme, 14 p.+ 16 (színlátás tesztelésére szolgáló színes táblák) t. Német nyelven. Kiadói nyl-borítóban, kissé viseltes állapotban.
Bölsche, [Wilhelm]: Szerelem az élők világában. A szerelem fejlődéstörténete és földi vándorútja. I-III. köt. Ford.: Wildner Ödön, Merényi József, Sidó Zoltán, Kremmer Dezső. Bp., 1910, Politzer Zsigmond és Fia. Kiadói egészvászon-kötés, változó állapotban.
Fiedler, Wilhelm: Die arstellende Geometrie in Organischer Verbindung mit der Geometrie der Lage. 1. Teil: Die Methoden der Darstellenden und die Elemente der Projektivischen Geometrie. Leipzig, 1904, B. G. Teubner, XXIV+431+1 p.+2 t. Német nyelven. Korabeli kopott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval.
Értekezések a természettudományok köréből. XIV. kötet. Szerk.: Szabó József. Hozzákötve: Hőgyes Endre: Az asszocialt szemmozgások idegmechanismusáról. Harmadik közlemény. Hozzákötve: Zsigmondy Vilmos: Tapasztalataim az artézi szökőkutak fúrása körül. Bp.-Pest, 188-1871, MTA - Eggenberger, 4+121 p.+I+IV t.+84+4 p.+I t.+1-3 (táblázat) t.+II-VI (táblázat) t.+46+2 p.+2 t. Átkötött félvászon-kötés, régi könyvtári példány, a gerincen címkével, régi intézményi bélyegzésekkel, kopott borítóval, kijáró lapokkal (118. oldalnál 2 lap és a IV tábla), egy táblán szakadással.