M. Zemplén Jolán: A magyarországi fizika története 1711-ig. Bp., 1961., Akadémiai. Megjelent 1200 példányban. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Eugen Fröhner - K. Neumann-Kleinpaul - Johs. Dobberstein: Lehrbuch der Gerichtlichen Tierheilkunde. Berlin, 1942, Richard Schoetz, XII+378 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, sérült gerinccel és kötéssel, aláhúzásokkal és bejelölésekkel.
Proszt János - Erdey-Grúz Tibor: Physikai-chemiai gyakorlatok. Függelék Buchnöck Gusztáv "Physikai-chemiai mérőműszerek" c. munkájához. Bp., 1926., 82 p.+III t. Gépirat. "M. Kir. Bánya- és Erdőmérnöki Főiskola Elemző- és Fizikai - Chemiai Tanszéke Sopron" bélyegzéssel. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült kötéssel, egy lapon ceruzás jegyzetekkel.
Dr. Schaffer X. Ferenc: Általános geológia. Ford.: Pappné Dr. Balogh Margit. Az eredetivel összehasonlította, kiegészítette és függelékkel ellátta: Dr. Papp Károly. Bp., 1919, Magyar Természettudományi Társulat,(Pátria-ny.), XV+707 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapon névbejegyzéssel, az elülső szennylapon ajándékozási bejegyzéssel, az elülső szennylapon szakadással.
Bonewitz, Ronald Louis: Rock and Gem. Consultants Margaret Carruthers, Richard Efthim. London, 2005, Dorling Kindersley. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Borosay Dávid: Geometria a gimnázium és reálgimnázium számára. I. rész: A IV., V. és VI. osztály számára. II. rész: A VI-VIII. osztály számára. Írta: - -. Az új középiskolai tanterv alapján átdolgozta: Dr. Mattyasóvszky Kasszián. Bp., 1929, Szent István-Társulat, 224 p.; 226 p. Átkötött félvászon-kötések, kopott borítókkal, a 2. könyvnél sérült gerinccel, kijáró lapokkal, bejegyzésekkel, bejelölésekkel, jegyzetekkel.
Albert Einstein A speciális és általános relativitás elmélete + Válogatott tanulmányok (2 mű) Bp., 1965. Gondolat. Kiadói vászonkötésben papír védőborítóval
1947-1949 Kolligátum a Csillagok Világa c. csillagászati folyóirat számaiból (9 db egybekötve). Felelős kiadó és szerk.: Dr. Kulin György. Félvászon-kötésben.
Becker, W.: Neuzeitliche Tierheilkunde. Handbuch der Gesundheitspflege, Zucht, Geburtshilfe, des Hufbeschlages usw. unserer Haustiere. Leipzig, 1941, Ernst Wiest Nachfolger, XX+1150+(8) p. Oldalszámozáson kívül színes táblákkal, köztük anatómiai mellékletekkel. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, sérült gerinccel.
Flammarion, Camille: Népszerű csillagászattan. Az égbolt egyetemes leírása I-II. köt. Ford.: Dr. Hoitsy Pál. Bp., 1900, Pallas, VIII + 336 p. + 4 t.+1 (csillagászati térkép) t.; IV+372 p.+3 (csillagászati térkép) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Átkötött félvászon-kötések, kopott borítóval, a II. kötet szétvált kötéssel és kijáró lapokkal, foltos lapokkal, néhány bejegyzéssel.