Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 130

Hollós László - Tóth Szabolcs (szerk.): Emlékkönyv. A magyar állatorvoslásról Fejér és Somogy megyében, az elmúlt évszázadban még fellelhető eredeti dokumentumok szerint. (Korrajz 1956-tól napjainkig.) Székesfehérvár, 2018, Alpha-Vet, 653+[3] p. Kiadói kartonált papírkötés.
23579.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
23580.

Franz Friedberger -Eugen Fröhner: Lehrbuch der Speziellen Pathologie und Therapie der Hastiere für Tierärzte, Ärzte und Studirende. I-II. Bände. Stuttgart, 1904
Ferdinand Enke, 1 t. + XVI + 820+4 p.;VI+740+4 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott, kissé foltos borítóval, ceruzás aláhúzásokkal.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Platz Bonifác: Utazás a természetben. Bp., 1911, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai Rt.), 2+VI+186+4 p. 2. kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti szecessziós illusztrált elülső papírborítót a borítóra kasírozták.
23581.

Available for bidding
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Toborffy Zoltán: A csillámok. Adatok a hazai és külföldi csillámok felismeréséhez és megtalálásához. 26 szövegrajzzal és 6 táblán 36 képpel. Bp., 1916., Kir. M. Természettudományi Társulat, 6+96 p.+VI t. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal, kissé foltos borítóval
23582.

Available for bidding
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Hajas József - Rázsó Imre: Mezőgazdaság számokban. Bp., 1955, Mezőgazdasági Kiadó, 751+1 p. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötésben, laza fűzéssel, kijáró lapokkal.
23583.

Available for bidding
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Vörös könyv. A Magyarországon kipusztult és veszélyeztetett növény és állatfajok. Szerk.: Rakonczay Zoltán. Bp., 1990, Akadémiai Kiadó. 359p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban,
23584.

Available for bidding
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Hollós László: Világhírű Magyar Állatorvos Professzorok. A Kulcsi Hatok emlékkönyve. Dokumentumgyűjtemény. Székesfehérvár, 2015, Alpha-Vet, 272+[2] p. Kiadói papírkötés.
23585.

Available for bidding
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Schlampp, Wilhelm: Therapeutische Technik für Tierärzte. Mit besonderer Berücksichtigung der speziellen Therapie. II. Band. Verdauungs-, Geschlechts-, Atmungs-, Kreislauf- und Harn-Apparat, Nerven-System. Stuttgart, 1910, Ferdinand Enke, XV+(1)+1026+(8) p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban.
23586.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
23587.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Geleji, Alexander: "Bildsame Formung der Metalle in Rechnung und Versuch." (Plastic forming of metals in calculation and experiment.) Vol. I-II. [Tokyo], (1964), Corona. Japán nyelven. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban, kiadói kartontokokban, az egyik tok foltos.  Geleji Sándor (1898-1967), a csepeli Weiss Manfréd Művek igazgatójának (1945-49), kétszeres Kossuth-díjas professzornak a hagyatékából. + 1967 Kenéz Ernő (1912-1984) a Magyar Tudományos Akadémia könyvtárnoka által írt gépelt levél a munka japán nyelvű kiadásának átvételéről, fejléces papíron, Kenéz Ernő aláírásával.
23588.

Geleji, Alexander: "Bildsame Formung der Metalle in Rechnung und Versuch." (Plastic forming of metals in calculation and experiment.) Vol. I-II. [Tokyo], (1964), Corona. Japán nyelven. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban, kiadói kartontokokban, az egyik tok foltos.

Geleji Sándor (1898-1967), a csepeli Weiss Manfréd Művek igazgatójának (1945-49), kétszeres Kossuth-díjas professzornak a hagyatékából. + 1967 Kenéz Ernő (1912-1984) a Magyar Tudományos Akadémia könyvtárnoka által írt gépelt levél a munka japán nyelvű kiadásának átvételéről, fejléces papíron, Kenéz Ernő aláírásával.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Beke Manó: Differenciál- és integrálszámítás. I. kötet. Bp., 1910., Franklin, 2+536 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, 2 lap szélén javításokkal.  Geleji Sándor (1898-1967), a csepeli Weiss Manfréd Művek igazgatójának (1945-49), kétszeres Kossuth-díjas professzor névbejegyzéseivel és ceruzás jegyzeteivel, bejegyzéseivel, bejelöléseivel.
23589.

Beke Manó: Differenciál- és integrálszámítás. I. kötet. Bp., 1910., Franklin, 2+536 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, 2 lap szélén javításokkal.

Geleji Sándor (1898-1967), a csepeli Weiss Manfréd Művek igazgatójának (1945-49), kétszeres Kossuth-díjas professzor névbejegyzéseivel és ceruzás jegyzeteivel, bejegyzéseivel, bejelöléseivel.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Dr. Várszegi Zsolt: Kutyák bírószemmel. hn., én., MEOE Bírói Tanácsa. Kiadói kartonált papírkötés.
23590.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events