Books: Architecture, Art

Number of items: 515

Déry Attila: Építészeti bibliográfia a könyvnyomtatás kezdetétől az első világháborúig. Bp., 2008, Terc, 226 p. Kiadói papírkötés.
22977.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Hevesy Iván: A film életrajza. A film őskora és hőskora. A filmjáték dramaturgiája. Bp.,(1943.),HAFA (Hatschek és Farkas), 320 p. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, restaurált borítóval, modern kartontokban, jó állapotban.
22978.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Domanovszky György: A magyar nép díszítőművészete I-II. köt. Bp., 1981, Akadémiai Kiadó. A II. kötet képkötet, benne gazdag, rendkívül izgalmas képanyaggal. Kiadói egészvászon kötésben, szakadt, karcos kiadói papír védőborítóval.
22979.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Gerevich László: A felvidéki szobrászat stílusfejlődése. A szerző, Gerevich László (1911-1997) Kossuth-díjas régész, művészettörténész, az MTA tagja által dedikált példány! Bp., 1943, Egyetemi Nyomda, 23+[1] p.+ 9 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, helyenként kissé foltos.
22980.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Kiss Ákos: Mattioni Eszter művészete. Pogány Ö. Gábor bevezető tanulmányával. Szerk.: Lencsés László. Szekszárd, 1972., Szekszárdi Városi Tanács, 63+3 p.+38 t. Fekete-fehér és színes reprodukciókkal, fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé kopott, kissé szakadt papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban. DEDIKÁLT
22981.

Available for bidding
4 600 HUF
12,47
14,38
Minimum bid:
4 600 HUF
4 600 5 500 6 000
Architektúra sorozat 4 kötete:   Pál Balázs: Kós Károly. Architektúra. Bp., 1971, Akadémiai Kiadó. 1. kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, karcos, kopott kiadói papír védőborítóban.;  Moravánszky Ákos: Antoni Gaudí. Architektúra sorozat. Bp., 1984, Akadémiai Kiadó. 1. kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.;   Kubinszky Mihály: Györgyi Dénes. Architektúra. Bp., 1974, Akadémiai. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, karcos, kopott kiadói papír védőborítóban.;  Major Máté: Vágó Péter. Architektúra. Bp.,1982, Akadémia. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói nylon-kötés, karcos, kopott kiadói papír védőborítóban. + Pierre Vago építész kiállítása a Vigadó Galériában. Bp., 1985, Vigadó Galeria, 8 sztl. lev. Kiadói papírkötés. Benne egy cikkel.;
22982.

Architektúra sorozat 4 kötete:

Pál Balázs: Kós Károly. Architektúra. Bp., 1971, Akadémiai Kiadó. 1. kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, karcos, kopott kiadói papír védőborítóban.;

Moravánszky Ákos: Antoni Gaudí. Architektúra sorozat. Bp., 1984, Akadémiai Kiadó. 1. kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.;

Kubinszky Mihály: Györgyi Dénes. Architektúra. Bp., 1974, Akadémiai. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, karcos, kopott kiadói papír védőborítóban.;

Major Máté: Vágó Péter. Architektúra. Bp.,1982, Akadémia. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói nylon-kötés, karcos, kopott kiadói papír védőborítóban. + Pierre Vago építész kiállítása a Vigadó Galériában. Bp., 1985, Vigadó Galeria, 8 sztl. lev. Kiadói papírkötés. Benne egy cikkel.;

Available for bidding
4 400 HUF
11,92
13,75
Minimum bid:
4 400 HUF
4 400 5 000 6 000
A gótika és a Távol-kelet. Szerk.: Aradi Nóra. A művészet története. Bp., 1992, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt, karcos, kissé kopott kiadói papír védőborítóban.
22983.

Available for bidding
4 200 HUF
11,38
13,13
Minimum bid:
4 200 HUF
4 200 5 000 5 500
22984.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
22985.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Hay, Julius: Haben. Schauspiel. Ajándékozási bejegyzéssel. Paris, C. Mayer &amp; Cie. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
22986.

Hay, Julius: Haben. Schauspiel. Ajándékozási bejegyzéssel. Paris, C. Mayer & Cie. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1896. Ezredéves Országos Kiállítás Budapesten. Az Országos Magyar Képzőművészeti Társulat által a Városligeti Uj Műcsarnokban rendezett Kiállítás ideiglenes tárgymutatója az uj Műcsarnok alaprajzával. 79p. Sérült papírborítóval
22987.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Cyril Manley: Decorative Victorian Glass. London, 1988, Ward Lock, kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, angol nyelven, tulajdonosi bejefgyzéssel. E rendkívül gazdagon illusztrált kötet 443 darab viktoriánus korabeli üvegtárgy fotóját és részletes leírását tartalmazza, jelzések feloldásával kiegészítve.
22988.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events