Books: Architecture, Art

Number of items: 515

Verhaeren, Émile:  Rembrandt. Übertragen von Stefan Zweig. [Lipcse] Leipzig, 1912. Insel Verlag (Spamersche Buchdruckerei). 111 + [1] p. + 40 t. (kétoldalas). Első német kiadás. Émile Verhaeren (1855-1916) flamand származású, francia nyelven alkotó belga költő és műkritikus. A szimbolista szabadverseket író költő első, 1883-as kötete komoly vihart kavart szülőföldjén, kinyomtatott példányait megpróbálták begyűjteni. A művészkörökben forgolódó költő az 1890-es évektől társadalmi kérdésekben is megnyilatkozik, népszerűsége a radikális baloldali körökhöz való csatlakozásával együtt csak növekedett. 1904-ban megjelent művészettörténeti értekezését levelezőpartnere és gyakori vendége, Stefan Zweig osztrák író fordította németre. A címlap előtt Ex libris, a címlapon régi tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott, enyhén kopott gerincű kiadói bőrkötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel.
22953.

Verhaeren, Émile: Rembrandt. Übertragen von Stefan Zweig.
[Lipcse] Leipzig, 1912. Insel Verlag (Spamersche Buchdruckerei). 111 + [1] p. + 40 t. (kétoldalas). Első német kiadás.
Émile Verhaeren (1855-1916) flamand származású, francia nyelven alkotó belga költő és műkritikus. A szimbolista szabadverseket író költő első, 1883-as kötete komoly vihart kavart szülőföldjén, kinyomtatott példányait megpróbálták begyűjteni. A művészkörökben forgolódó költő az 1890-es évektől társadalmi kérdésekben is megnyilatkozik, népszerűsége a radikális baloldali körökhöz való csatlakozásával együtt csak növekedett. 1904-ban megjelent művészettörténeti értekezését levelezőpartnere és gyakori vendége, Stefan Zweig osztrák író fordította németre. A címlap előtt Ex libris, a címlapon régi tulajdonosi bejegyzés.
Aranyozott, enyhén kopott gerincű kiadói bőrkötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Leonardo da Vinci:  Tagebücher und Aufzeichnungen. Übersetzt und herausgegeben von Theodor Lücke. [Lipcse] Leipzig, (1952). Paul List Verlag (VEB Offizin Haag-Drugulin). 1 t. (színes címkép) + XXIII + [1] + 954 p. + 32 t. (kétoldalas). A Leonardo da Vinci (1452-1519) születésének 500. évfordulója alkalmából kiadott munka Leonardo leginkább közérdeklődésre számot tartó munkáját, találmányi jegyzőkönyvét tárja az olvasóközönség elé. A legnagyobb reneszánsz polihisztor a matematika, az optika, a hidraulika, a vízépítéstan, az erődítéstan, a harcászat, az aerodinamika, az anatómia, a perspektíva-tan és még számos tudomány területén rengeteg találmányt jegyez, kötetünkben e nagyrészt meg nem valósult, de jól átgondolt találmányok németre fordított, szövegközti ábrákkal kísért jegyzőkönyveit lehet tanulmányozni. A Jegyzőkönyv a maga teljességében először 1940-ben jelent meg németül, példányunk az 1952. évi második kiadásból származik, amelyhez Heinz Lüdecke írt előszót. A címlapon régi tulajdonosi bélyegzés. Keretmintás kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, verzóján javított kiadói védőborítóban. Jó példány.
22954.

Leonardo da Vinci: Tagebücher und Aufzeichnungen. Übersetzt und herausgegeben von Theodor Lücke.
[Lipcse] Leipzig, (1952). Paul List Verlag (VEB Offizin Haag-Drugulin). 1 t. (színes címkép) + XXIII + [1] + 954 p. + 32 t. (kétoldalas).
A Leonardo da Vinci (1452-1519) születésének 500. évfordulója alkalmából kiadott munka Leonardo leginkább közérdeklődésre számot tartó munkáját, találmányi jegyzőkönyvét tárja az olvasóközönség elé. A legnagyobb reneszánsz polihisztor a matematika, az optika, a hidraulika, a vízépítéstan, az erődítéstan, a harcászat, az aerodinamika, az anatómia, a perspektíva-tan és még számos tudomány területén rengeteg találmányt jegyez, kötetünkben e nagyrészt meg nem valósult, de jól átgondolt találmányok németre fordított, szövegközti ábrákkal kísért jegyzőkönyveit lehet tanulmányozni. A Jegyzőkönyv a maga teljességében először 1940-ben jelent meg németül, példányunk az 1952. évi második kiadásból származik, amelyhez Heinz Lüdecke írt előszót.
A címlapon régi tulajdonosi bélyegzés.
Keretmintás kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, verzóján javított kiadói védőborítóban. Jó példány.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Chochol Károly: Előhívott emlékeim. Processing memories. Bp., 2015., Szerzői, (Mester-ny.),204+2 p. Gazdag fotóanyaggal, Chochol Károly (1935-2023) fotográfus, fotóriporter munkáival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
22955.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Rachael Feild: Buying Antique Silver. Greenwitch, 1988, angol nyelven, kartonált papírkötés papír védőborítóval, 175p. Gazdagon illusztrált kiadvány az antik ezüst tárgyakról.
22956.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Chris Blencowe - Judith Levine: Moholy's Edit. The Avant-garde at Sea August 1933. Lars Müller, kartonált papírkötés, bontatlan fóliájában.
22957.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Claudel, Paul:  L'oeil écoute. (Prohászka Lajos tulajdonosi névbejegyzésével.)  [Paris], (1946). Libraire Gallimard (Imprimerie Darantiere, Dijon). 240 + [6] p. + 23 t. (két oldalas). Első kiadás. Paul Claudel (1868-1955) francia drámaíró, költő, esszéíró és diplomata, a Francia Akadémia tagja. 'L'oeil écoute' címmel megjelent kötetében 1935 óta írt művészeti esszéit teszi közzé. A németalföldi és spanyol festészet, valamint a francia építészet jeles alkotásai nyomán keletkezett, katolikus szellemiségű értekezések először 1946-ban jelentek meg, példányunk a mű tizenhatodik lenyomatából származik. A címlapon ismeretlen kéz által írt, francia nyelvű ajándékozási bejegyzés, a címlap előtti levélen Prohászka Lajos pedagógiaprofesszor, kultúrfilozófus tulajdonosi bejegyzése. Poss.: Prohászka Lajos (1897-1963) filozófus, neveléstudományi író, egyetemi tanár, az MTA tagja, akadémiai tagságától 1949-ben megfosztották. Aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
22958.

Claudel, Paul: L'oeil écoute. (Prohászka Lajos tulajdonosi névbejegyzésével.)
[Paris], (1946). Libraire Gallimard (Imprimerie Darantiere, Dijon). 240 + [6] p. + 23 t. (két oldalas). Első kiadás. Paul Claudel (1868-1955) francia drámaíró, költő, esszéíró és diplomata, a Francia Akadémia tagja. 'L'oeil écoute' címmel megjelent kötetében 1935 óta írt művészeti esszéit teszi közzé. A németalföldi és spanyol festészet, valamint a francia építészet jeles alkotásai nyomán keletkezett, katolikus szellemiségű értekezések először 1946-ban jelentek meg, példányunk a mű tizenhatodik lenyomatából származik.
A címlapon ismeretlen kéz által írt, francia nyelvű ajándékozási bejegyzés, a címlap előtti levélen Prohászka Lajos pedagógiaprofesszor, kultúrfilozófus tulajdonosi bejegyzése.
Poss.: Prohászka Lajos (1897-1963) filozófus, neveléstudományi író, egyetemi tanár, az MTA tagja, akadémiai tagságától 1949-ben megfosztották.
Aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
22959.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Mezei Ottó: Papp Oszkár. A művész, Papp Oszkár (1925-2011) Kossuth-díjas festő, tűzzománcművész által dedikált példány (rajzos dedikációval)! Bp., 2003, Körmendi Galéria. Kiadói kartonált papírkötés.
22960.

Available for bidding
5 500 HUF
14,91
17,19
Minimum bid:
5 500 HUF
5 500 6 500 7 500
Makovecz Imre: Válaszok 2001-1981. 2001. Editio Plurilingua. Gazdag képanyaggal illusztrált. Számozott, 0974. számú, a művész Makovecz Imre (1935-2011) építész által aláírt példány! Kiadói papírkötés.
22961.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Vinczellér Imre. DEDIKÁLT! Bp., 2009, Luther Kiadó. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
22962.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Gyöngyösi Nándor. M. Harmath Hedvig emlékezete. Előszóval ellátta: Molnár Ferenc. Bp., 1912. Studio. Singer és Wolfner. 95p. Képekkel gazdagon illusztrált, folio Korabeli kissé sérült papírborítóval. Ritka!
22963.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Gellér Katalin:  Szikora Tamás. [Képzőművészeti album.] (Dedikált.) Budapest, 2001. Új Művészet Alapítvány (Nalors Grafika Kft., Vác). 165 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "[Bajkó] Anikónak szeretettel: [Szikora] Tamás. 2002. jún. 27". Szikora Tamás festőművész (1943-2012), a magyar neokonstruktivizmus kiemelkedő mestere, Munkácsy Mihály-díjas és érdemes művész. Késő expresszionista festményei után 1982-ben talált rá igazi témájára, a dobozfestészetre. Térhatású illúziókat felidéző doboz-festményei, illetve doboz-installációi lelkes közönségre találtak. Színes reprodukciókkal gazdagon illusztrált, angol-magyar nyelvű albumunk 65. oldalától képmelléklet. Prov.: Bajkó Anikó textilművész (1947-2025), Ferenczi Noémi-díjas iparművész, számos kiállítás díjazottja, a Velemi Textilművészeti Alkotótelep szervezője, a budapesti Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola óraadó tanára. Feliratozott kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
22964.

Gellér Katalin: Szikora Tamás. [Képzőművészeti album.] (Dedikált.)
Budapest, 2001. Új Művészet Alapítvány (Nalors Grafika Kft., Vác). 165 + [3] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "[Bajkó] Anikónak szeretettel: [Szikora] Tamás. 2002. jún. 27".
Szikora Tamás festőművész (1943-2012), a magyar neokonstruktivizmus kiemelkedő mestere, Munkácsy Mihály-díjas és érdemes művész. Késő expresszionista festményei után 1982-ben talált rá igazi témájára, a dobozfestészetre. Térhatású illúziókat felidéző doboz-festményei, illetve doboz-installációi lelkes közönségre találtak. Színes reprodukciókkal gazdagon illusztrált, angol-magyar nyelvű albumunk 65. oldalától képmelléklet.
Prov.: Bajkó Anikó textilművész (1947-2025), Ferenczi Noémi-díjas iparművész, számos kiállítás díjazottja, a Velemi Textilművészeti Alkotótelep szervezője, a budapesti Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola óraadó tanára.
Feliratozott kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF