Printed Materials

Number of items: 256

1884 Szemle Illusztrált gazdasági és sportrovatokkal. szerk: gróf Zichy Imre, gróf Kreith Béla. 2. évfolyam. Kb 3/4 évfolyam 1-21. szám szeptemberig. Korabeli sérült félvászon kötésben, néhány sérült, egy-két hiányzó lappal.
20160.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
1885 Temesvár, Jelmezes batyubál magyar és német nyelvű meghívója.   1885 Timisoara, Invitation in Hungarian and German to the Costumed Ball.
20162.

1885 Temesvár, Jelmezes batyubál magyar és német nyelvű meghívója.

1885 Timisoara, Invitation in Hungarian and German to the Costumed Ball.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
cca 1890 Pedro Miguel, Panama-csatorna építése, munkások, gőzmozdony, vasútépítés, 3 db fénynyomat, hátoldalán feliratozva, 13,5x17,5 cm / Panama Canal zone, the Canal Cut, Spanish and Italian workers, machine shops, locomotive, railway, 13,5x17,5 cm
20163.

Available for bidding
9 500 HUF
25,75
29,69
Minimum bid:
9 500 HUF
9 500 11 000 13 000
cca. 1890 Támogatói ív az "Ex Oriente Lux" (Keletről jön a fény) társaság felállításához. A nyomtatvány egy kiváló kordokumentuma a magyar ős- és eredettörténete iránt feléledt érdeklődésnek a dualizmus kori Magyarországon. A társaság a magyar őstörténetet és a honfoglalást, illetve az azt követően kialakuló etnikai fejlődést kívánta vizsgálni, egyúttal a magyar nép nyelvi vagy ethnológiai rokonait feltárni. Eredményeik forráskiadványokban és a társaság saját folyóiratában kerültek volna kiadásra. Két ív, kitöltetlenek. A társaság nem került felállításra. Kissé sérült
20164.

cca. 1890 Támogatói ív az "Ex Oriente Lux" (Keletről jön a fény) társaság felállításához. A nyomtatvány egy kiváló kordokumentuma a magyar ős- és eredettörténete iránt feléledt érdeklődésnek a dualizmus kori Magyarországon.
A társaság a magyar őstörténetet és a honfoglalást, illetve az azt követően kialakuló etnikai fejlődést kívánta vizsgálni, egyúttal a magyar nép nyelvi vagy ethnológiai rokonait feltárni. Eredményeik forráskiadványokban és a társaság saját folyóiratában kerültek volna kiadásra. Két ív, kitöltetlenek. A társaság nem került felállításra. Kissé sérült

Available for bidding
1 800 HUF
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
1894 Kossuth Lajos halálával foglalkozó újság és újságkivágás gyűjtemény.
20165.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 200 HUF
4 200 5 000 5 500
1897 Meghívó a Magyar Királyi József-Műegyetem 1897/98-ik tanévének megnyitása alkalmából. aranyozott, dombronyomott címer díszítéssel 22x15 cm
20166.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
1897 Karlsbad, 47 fekete-fehér képet tartalmazó kihajtható leporello, egy lapon hajtásnyommal, kettő lap foltos, egy helyen javított, névbélyegzéssel és dátumozással. Kissé foltos, kissé kopott aranyozott, festett egészvászon-kötésben, borító: 12x17 cm közötti méretben
20167.

Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
1899 Bp., Hoor Vencel (1825-1899) nyug. cs. és kir. vezértörzsorvos, a Lipót- és Ferenc József-rend lovagja halotti értesítője, lapszéli sérülésekkel, 24x31 cm
20168.

Available for bidding
1 400 HUF
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
cca 1900 Magyar koronázási palást, színes litográfia, a Pallas Nagy Lexikona melléklete, kis lapszéli sérüléssel, 15,5x24 cm
20169.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
ca 1900 Venezia 32 vedute leporello
20170.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
1900 Temesvár leányiskolai bizonyítvány hajtva 4p . / Girl school diploma folded
20171.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
20172.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events