Maps

Number of items: 176

A Sajó átnézeti térképe. 1: 10 000 Bp., 1974. VITUKI. 27 db számozott térképlap és egy borító. 30x42 cm
20069.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
[A Magas Tátra nagy méretű litografált térképe] 1897 Detailkarte der Tátra-Gebietes in 2 Blättern. Reproduction der Neuaufnahme v. Jahre 1896/97. 1:25000, Hrsg. vom k. und k. militär-geographischen Institut, Wien. A Magas-Tátra térképe, négy vászonra ragasztott szelvényen, jelmagyarázattal. A teljesen soha el nem készült IV. katonai felmérés egyetlen, a történelmi Magyarországról készült szelvénye. Kopott, bőrborítású papír védőtokban. /  1897 Detailkarte der Tátra-Gebietes in 2 Blättern. Reproduction der Neuaufnahme v. Jahre 1896/97. 1:25000, Hrsg. vom k. und k. militär-geographischen Institut, Wien. The map of the High Tatras, four map sheets on canvas, with legend. The only part of the never totally finished 4th Military Mapping Survey of Austria-Hungary which was made about the territory of the Kingdom of Hungary. In a worn out leather-covered paper case.
20070.

[A Magas Tátra nagy méretű litografált térképe] 1897 Detailkarte der Tátra-Gebietes in 2 Blättern. Reproduction der Neuaufnahme v. Jahre 1896/97. 1:25000, Hrsg. vom k. und k. militär-geographischen Institut, Wien. A Magas-Tátra térképe, négy vászonra ragasztott szelvényen, jelmagyarázattal. A teljesen soha el nem készült IV. katonai felmérés egyetlen, a történelmi Magyarországról készült szelvénye. Kopott, bőrborítású papír védőtokban. /

1897 Detailkarte der Tátra-Gebietes in 2 Blättern. Reproduction der Neuaufnahme v. Jahre 1896/97. 1:25000, Hrsg. vom k. und k. militär-geographischen Institut, Wien. The map of the High Tatras, four map sheets on canvas, with legend. The only part of the never totally finished 4th Military Mapping Survey of Austria-Hungary which was made about the territory of the Kingdom of Hungary. In a worn out leather-covered paper case.

Available for bidding
100 000 HUF
271,00
312,50
Minimum bid:
100 000 HUF
100 000 120 000 140 000
ca 1825 [Bécs környékének térképe] Wien's Umbegung. Tranquillo Mollo ( 1767-1837 ) Rézmetszet. 45x33 cm          ca 1825 [Map of the Vienna area] Wien's Umbegung. Tranquillo Mollo ( 1767-1837 ) Copper engraving. 45x33 cm
20071.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
ca 1930 Kogutowitz: Magyarország térképe a trianoni határok feltüntetésével ca 1930.. 60x70 cm
20072.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1943 Magyarország Közigazgatási Térképe, 1:500 000, M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, 2 db nagy méretű térképszelvény a visszatért országrészekkel, komplett, hajtva, jó állapotban, 200x160 cm
20073.

Available for bidding
16 000 HUF
43,36
50,00
Minimum bid:
16 000 HUF
16 000 19 000 22 000
1804 Czetter Sámuel (1765-1829 k.): Bihar vármegye térképe. C[omitatus] Bihariensis. Tab. II. Pars Meridionalis Südlicher Theil. In: [Korabinszky János Mátyás]: Korabinsky, Johann Matthias: Atlas Regni Hungariae Portatilis. Bécs, 1804, Schaumburg und Compagnie. Színezett rézmetszet, apró lapszéli sérülésekkel, 13x19,5 cm
20074.

Available for bidding
6 500 HUF
17,62
20,31
Minimum bid:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
1544 Magyarország és Erdély korabeli, színezett, fametszetű térképe. Hátoldalán Magyarország leírása.  Megjelent: 1544-ben Baselben, Sebastian Münster: Cosmgraphia című művében. A térkép a könyv Magyarországgal foglalkozó részének első oldalán jelent meg.   Szathmáry: DH: 31/c Szánatai: Münster 3a Térkép mérete: 13,5 x 10 cm
20075.

Available for bidding
36 000 HUF
97,56
112,50
Minimum bid:
36 000 HUF
36 000 42 000 50 000
1803 - Magyarország és Erdély Ritka rézmetszetű határszínezett térképe ( Szabolcs, Heves, Bihar, Arad, Csanád, Békés és Csongrád vármegye). Felső-Magyarország négyrészes térképsorozatának második darabja. Középen Nagyvárad környékével, Eger, Kisvárda, Arad, Szeged. A térkép egyben gazdasági térkép is, így jelölve vannak rajta sótelepek, bányák, iskolák, postahivatalok stb. Német és francia nyelvű magyarázatokkal. Megjelent: Joseph Karl, Kindermann Liechtenstern, Joseph Marx von: Atlas Des Österreichischen Kaiserthums / Atlas De L'Empire Autrichien. Wien, Verlag des Kunst- und Industrie-Comptoirs. 1803. Az atlasz különleges érdeme, hogy a tartományok statisztikai leírását is tartalmazta. Az atlaszban összesen 13 magyar térkép szerepelt. Ugyan a szakirodalom külön nem említi, de valószínűsíthető, hogy az eredeti atlasz magyar lapjai önállóan, egy Magyarország-atlaszként is forgalomba kerültek. A gyönyörűen kidolgozott lapok metszését jórészt magyarok végezték: Berken János és Benedict Antal. Korabeli Kasírozással, jó állapotban. Mérete : 59 x 48 cm
20076.

Available for bidding
80 000 HUF
216,80
250,00
Minimum bid:
80 000 HUF
80 000 95 000 110 000
Csik vármegye nagy méretű (37 x 53 cm. ) kőnyomatú térképe (Tusnád - Csikszereda - Gyergyószentmiklós). Megjelent, Hátsek Ignácz: Magyarország megyei térképei c. atlasz lapjaként. Rajzolta Hátsek Ignácz. kiadta: Lampel Róbert (Wodianer F. És Fiai) nyomtatta: Kunossy Vilmos és Fia, Budapest. Az atlasz lapjai a hazai térképtörténet talán legszebb térképei. A gyönyörűen színezett darabokon az adott vármegyére jellemző épületek, mezőgazdasági termények, állatok, ipari termékek, közlekedési eszközök, természeti látnivalók láthatóak.
20077.

Available for bidding
30 000 HUF
81,30
93,75
Minimum bid:
30 000 HUF
30 000 36 000 42 000
Nagy-küküllő vármegye (Fogaras - Medgyes - Segesvár) nagy méretű (36 x 26 cm. ) kőnyomatú térképe . Megjelent, Hátsek Ignácz: Magyarország megyei térképei c. atlasz lapjaként. Rajzolta Hátsek Ignácz. kiadta: Lampel Róbert (Wodianer F. És Fiai) nyomtatta: Kunossy Vilmos és Fia, Budapest. Az atlasz lapjai a hazai térképtörténet talán legszebb térképei. A gyönyörűen színezett darabokon az adott vármegyére jellemző épületek, mezőgazdasági termények, állatok, ipari termékek, közlekedési eszközök, természeti látnivalók láthatóak.
20078.

Available for bidding
30 000 HUF
81,30
93,75
Minimum bid:
30 000 HUF
30 000 36 000 42 000
Kis-Küküllő vármegye (Marosvásárhely - Segesvár, Medgyes) kőnyomatú térképe Megjelent, Hátsek Ignácz: Magyarország megyei térképei c. atlasz lapjaként. Rajzolta Hátsek Ignácz. kiadta: Lampel Róbert (Wodianer F. És Fiai) nyomtatta: Kunossy Vilmos és Fia, Budapest. Az atlasz lapjai a hazai térképtörténet talán legszebb térképei. A gyönyörűen színezett darabokon az adott vármegyére jellemző épületek, mezőgazdasági termények, állatok, ipari termékek, közlekedési eszközök, természeti látnivalók láthatóak.
20079.

Available for bidding
30 000 HUF
81,30
93,75
Minimum bid:
30 000 HUF
30 000 36 000 42 000
Brassó vármegye (Földvár - Rozsnyó) kőnyomatú térképe Megjelent, Hátsek Ignácz: Magyarország megyei térképei c. atlasz lapjaként. Rajzolta Hátsek Ignácz. kiadta: Lampel Róbert (Wodianer F. És Fiai) nyomtatta: Kunossy Vilmos és Fia, Budapest. Az atlasz lapjai a hazai térképtörténet talán legszebb térképei. A gyönyörűen színezett darabokon az adott vármegyére jellemző épületek, mezőgazdasági termények, állatok, ipari termékek, közlekedési eszközök, természeti látnivalók láthatóak.
20080.

Available for bidding
30 000 HUF
81,30
93,75
Minimum bid:
30 000 HUF
30 000 36 000 42 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 516:
From 20 December to 8 January

End of bidding: 19:00 8 January

Viewing: 6 to 8 January
Item pick up from 12 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 23 January
Pay-off from 28 January

Holiday opening hours:
20. December Saturday: 10-15
22. December Monday: 12-17
23. December Tuesday: 10-17

Our office will be closed from 24. December to 5. January.
Opening: Tuesday, January 6th 10 am

Please wait for the payment requests with postage before you send your payment!

  Events