Maps

Number of items: 176

[Belgrád - Arad és a Bánság környékének közúti térképe] (1941) Blatt 55: Beograd - Arad Staßenkarte 1 : 300,000. [Bécs] Wien, 1941. Druck und Verlag Kartographische Anstalt Freytag-Berndt und Artaria K. G. Színes térkép, mérete: 740x750 mm egy 800x1110 mm méretű térképlapon. Hivatalos használatra szánt, színes a. A fő térképtől jobbra a térség hétkiemelt városának színes közlekedési térképvázlata: Arad, Újvidék, Zombor, Pancsova, Zimony vászonra kasírozva        [Road map of Belgrade - Arad and the Banat region] (1941) Sheet 55: Beograd - Arad Staßenkarte 1 : 300,000. [Vienna] Wien, 1941. Druck und Verlag Kartographische Anstalt Freytag-Berndt und Artaria K. G. Coloured map, size: 740x750 mm on a 800x1110 mm map sheet. Intended for official use, coloured a. To the right of the main map is a coloured traffic map of the seven prominent cities of the region: Arad, Novi Sad, Sombor, Pančevo, Zimony, laminated on canvas
20044.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
ca 1900 Budapest és Nagytétény, Óbuda 2 db 1:75 000 térkép, vászonra kasírozva. kb 55x40 cm
20045.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
ca 1970 Alacska környékének rendezési terve. Térkép 41x41 cm
20046.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1935 Kogutowicz Lajos: Elemi térképolvasás, Kókai Lajos kiadása, számos rajzzal és térképmelléklettel, 87p borító elvált
20047.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
ca 1910 4 db érdekes térkép: Románia, Arad. a Duna térképe, a Déli vasút térképe. 24x15 cm, 24x30 cm
20048.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Térkép-vázlatok teljes füzet 1921 Franklin 39. térképpel. Kiadói papírborítóval.
20049.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
cca 1890 Magyarország megyéinek kézi atlasza. Tervezte: Gönczy Pál. Rajzolta: Kogutowicz Manó. Bp., Posner Károly Lajos és Fia, [2] p.+ 68 (duplaoldalas, színes térképek) t. [Komplett.] Aranyozott félbőr-kötésben, sérült, a könyvtesttől különvált borítóval, néhány erősebben sérült lappal.
20050.

Available for bidding
40 000 HUF
108,40
125,00
Minimum bid:
40 000 HUF
40 000 48 000 55 000
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye térképe, Bp., Magyar Földrajzi Intézet R.T., sérült, 30x23 cm
20051.

Available for bidding
1 400 HUF
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
[A Magyar királyság, Erdély és a környező területek térképe] Homann, Johann Babtist - Johann Matthias Hazius.: Hungariae ampliori significatu et veteris vel Methodicae, complexae Regna Hungariae Propriae...Stereogra phicae legitimae descripta a I. M. Hasio M. P. P. Curantibus Homannianis Heredibus. C. P. S. C. M. 1744. Fenti szöveg a képmezőben balra lent, a fegyverekkel díszített kartusban. A térkép felett francia nyelvű címleírás. A térkép alatti sorban lévő szöveg utalás a pozsareváci és a belgrádi békekötésre. Megjelent: Nürnberg, 1747. Atlas Novus Terrarum Orbis Imperia. színezett rézmetszet 59x50 cm Szélén beszakadásokkal, hátoldalán folttal / Map of Hungary, Serbia Transylvania, Romania (Walachia, Moldova) colored engraving. 59x50 cm
20052.

[A Magyar királyság, Erdély és a környező területek térképe] Homann, Johann Babtist - Johann Matthias Hazius.: Hungariae ampliori significatu et veteris vel Methodicae, complexae Regna Hungariae Propriae...Stereogra phicae legitimae descripta a I. M. Hasio M. P. P. Curantibus Homannianis Heredibus. C. P. S. C. M. 1744. Fenti szöveg a képmezőben balra lent, a fegyverekkel díszített kartusban. A térkép felett francia nyelvű címleírás. A térkép alatti sorban lévő szöveg utalás a pozsareváci és a belgrádi békekötésre. Megjelent: Nürnberg, 1747. Atlas Novus Terrarum Orbis Imperia. színezett rézmetszet 59x50 cm Szélén beszakadásokkal, hátoldalán folttal
/ Map of Hungary, Serbia Transylvania, Romania (Walachia, Moldova) colored engraving. 59x50 cm

Available for bidding
40 000 HUF
108,40
125,00
Minimum bid:
40 000 HUF
40 000 48 000 55 000
cca 1920 An American map of the Center of Paris, Chicago Tribune - Daily News, 33x41 cm.
20053.

Available for bidding
1 800 HUF
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
ca 1930-1650 5 db iskolai térkép atlasz vegyes állapotban, egy turista térkép
20055.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
ca 1930 3 db Honvéd térképészet által készített történelmi Magyarország térkép, kissé megviselt állapotban 44x30 cm
20056.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 516:
From 20 December to 8 January

End of bidding: 19:00 8 January

Viewing: 6 to 8 January
Item pick up from 12 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 23 January
Pay-off from 28 January

Holiday opening hours:
20. December Saturday: 10-15
22. December Monday: 12-17
23. December Tuesday: 10-17

Our office will be closed from 24. December to 5. January.
Opening: Tuesday, January 6th 10 am

Please wait for the payment requests with postage before you send your payment!

  Events