Maps

Number of items: 176

1888-1891 Az Osztrák-magyar Monarchia, a Magyar Királyság és Románia közötti határmegállapításáról szóló térképek A Magyarország és Románia között 1887. évi december hó 7-én/november hó 25-én kötött s az 1888. évi XIV. törvénycikkel az ország törvényei közé iktatott határegyezmény VI. cikke alapján, az 1888. év folyamán véghezvitt határjelzés leirása, az ide tartozó 30 határtérkép lappal. Bpest, 1889. Magy. kir. államnyomda. c. munka két óriási térkép melléklete, egyenként kb 4 méter hosszú és 34 cm széles térképszelvénnyel, vászonra vonva. Alapvetően jó állapotban. (A térkép 4 részben teljes) / 1888-1891 Maps on the border between the Austro-Hungarian Monarchy, the Kingdom of Hungary and Romania The Description of the border marking carried out during the year 1888, based on Article VI of the border agreement concluded between Hungary and Romania on December 7/November 25, 1887 and incorporated into the laws of the country by Act XIV of 1888, with the 30 border map sheets belonging to it. Budapest, 1889. Hungarian Royal State Printing House. Two huge maps annexation of the work, each with a map section approximately 4 meters long and 34 cm wide, drawn on canvas. Basically in good condition. (The map is complete in 4 parts)
20057.

1888-1891 Az Osztrák-magyar Monarchia, a Magyar Királyság és Románia közötti határmegállapításáról szóló térképek
A Magyarország és Románia között 1887. évi december hó 7-én/november hó 25-én kötött s az 1888. évi XIV. törvénycikkel az ország törvényei közé iktatott határegyezmény VI. cikke alapján, az 1888. év folyamán véghezvitt határjelzés leirása, az ide tartozó 30 határtérkép lappal. Bpest, 1889. Magy. kir. államnyomda. c. munka két óriási térkép melléklete, egyenként kb 4 méter hosszú és 34 cm széles térképszelvénnyel, vászonra vonva. Alapvetően jó állapotban. (A térkép 4 részben teljes)
/ 1888-1891 Maps on the border between the Austro-Hungarian Monarchy, the Kingdom of Hungary and Romania The Description of the border marking carried out during the year 1888, based on Article VI of the border agreement concluded between Hungary and Romania on December 7/November 25, 1887 and incorporated into the laws of the country by Act XIV of 1888, with the 30 border map sheets belonging to it. Budapest, 1889. Hungarian Royal State Printing House. Two huge maps annexation of the work, each with a map section approximately 4 meters long and 34 cm wide, drawn on canvas. Basically in good condition. (The map is complete in 4 parts)

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
40 000 HUF
108,40
125,00
Minimum bid:
42 000 HUF
42 000 50 000 55 000
20058.

Available for bidding
7 000 HUF
18,97
21,88
Minimum bid:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
ca 1940 Magyarország nagy méretű térképe a visszatért Erdéllyel és Felvidékkel 160x100 cm Hajtva, kisebb sérülésekkel
20059.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
ca 1890-1920 Kb 50 db vegyes külföldi és magyar térkép részben Pallasok
20060.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
cca 1944 Európa térképe, Bp., Kókai Lajos kiadása (Hornyánszky Viktor-ny.), kissé foltos, hajtásnál beszakadással 82x103 cm
20061.

Available for bidding
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Kb 50 db nagyrészt 1945 előtti térkép sok katonai térkép, sok Kogutowitz, vegyes állapotban
20062.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
cca 1902 Magyarország felekezeti népessége megyejárásonkint II. A népfajok Magyarországon II. tervezte: Balogh Pál, rajzolta: Kocsárd Sándor, 110x118 cm. Hajtsánál szakadások
20063.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
cca 1902 A népfajok Északon, (Felvidék néprajzi térképe) A népfajok Magyarországon V. tervezte: Balogh Pál, rajzolta: Kocsárd Sándor, 110x118 cm.
20064.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
I. világháború és környéke Lengyelországi területek térképgyűjteménye. Katonai és front térképek, ritka kiadások, részben kézzel rajzoltak változó méretekben ca 1900-1918  World War I and its surroundings Map collection of Polish territories. Military and front maps, rare editions, partly hand-drawn in varying sizes ca 1900-1918
20065.

I. világháború és környéke Lengyelországi területek térképgyűjteménye. Katonai és front térképek, ritka kiadások, részben kézzel rajzoltak változó méretekben ca 1900-1918

World War I and its surroundings Map collection of Polish territories. Military and front maps, rare editions, partly hand-drawn in varying sizes ca 1900-1918

Available for bidding
30 000 HUF
81,30
93,75
Minimum bid:
30 000 HUF
30 000 36 000 42 000
1 : 75.000-es méretarányú katonai térképek gyűjteménye: a történelmi Magyarország és az Osztrák-Magyar Monarchia területei (Magyarország, Ausztria, Csehország, Szlovákia, Horvátország, Szerbia, stb.); összesen 125 db térkép, nagyrészt jó állapotú lapokkal. néhány lap vászonra kasírozva Tartalmas gyűjtemény, érdemes személyesen is átnézni!
20066.

1 : 75.000-es méretarányú katonai térképek gyűjteménye: a történelmi Magyarország és az Osztrák-Magyar Monarchia területei (Magyarország, Ausztria, Csehország, Szlovákia, Horvátország, Szerbia, stb.); összesen 125 db térkép, nagyrészt jó állapotú lapokkal. néhány lap vászonra kasírozva
Tartalmas gyűjtemény, érdemes személyesen is átnézni!

Available for bidding
120 000 HUF
325,20
375,00
Minimum bid:
120 000 HUF
120 000 140 000 160 000
1948 Miskolc kézzel rajzolt térképe 60x43 cm Hajtásnél elszakadt.
20067.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
2 db térkép-melléklet könyvben (egy duplummal): Pesti Magyar Kereskedelmi Bank - Az intézet fiókhálózata 1941-ben Budapest székesfőváros területén, 56x29 cm + Magyarország 1941 július havában - Az intézet vidéki fiók és leányintézeteinek hálózata, 29x41,5 cm (x2) Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 1841-1941. Száz esztendő emlékei. Dr. Lamotte Károly bevezetőjével. Bp., 1941, Pesti Magyar Kereskedelmi Bank. Kiadói papírkötés, hártyapapír védőborítóban.
20068.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 516:
From 20 December to 8 January

End of bidding: 19:00 8 January

Viewing: 6 to 8 January
Item pick up from 12 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 23 January
Pay-off from 28 January

Holiday opening hours:
20. December Saturday: 10-15
22. December Monday: 12-17
23. December Tuesday: 10-17

Our office will be closed from 24. December to 5. January.
Opening: Tuesday, January 6th 10 am

Please wait for the payment requests with postage before you send your payment!

  Events