1888-1891 Az Osztrák-magyar Monarchia, a Magyar Királyság és Románia közötti határmegállapításáról szóló térképek A Magyarország és Románia között 1887. évi december hó 7-én/november hó 25-én kötött s az 1888. évi XIV. törvénycikkel az ország törvényei közé iktatott határegyezmény VI. cikke alapján, az 1888. év folyamán véghezvitt határjelzés leirása, az ide tartozó 30 határtérkép lappal. Bpest, 1889. Magy. kir. államnyomda. c. munka két óriási térkép melléklete, egyenként kb 4 méter hosszú és 34 cm széles térképszelvénnyel, vászonra vonva. Alapvetően jó állapotban. (A térkép 4 részben teljes) / 1888-1891 Maps on the border between the Austro-Hungarian Monarchy, the Kingdom of Hungary and Romania The Description of the border marking carried out during the year 1888, based on Article VI of the border agreement concluded between Hungary and Romania on December 7/November 25, 1887 and incorporated into the laws of the country by Act XIV of 1888, with the 30 border map sheets belonging to it. Budapest, 1889. Hungarian Royal State Printing House. Two huge maps annexation of the work, each with a map section approximately 4 meters long and 34 cm wide, drawn on canvas. Basically in good condition. (The map is complete in 4 parts)
1939 A Nyugati-Mecsek turista térképe. Litográfia, kiadja Pécs sz. kir. város idegenforgalmi irodája. 51x35 cm + A Keleti-Mecsek Turista térképe 31x34 cm
cca 1902 Magyarország felekezeti népessége megyejárásonkint II. A népfajok Magyarországon II. tervezte: Balogh Pál, rajzolta: Kocsárd Sándor, 110x118 cm. Hajtsánál szakadások
I. világháború és környéke Lengyelországi területek térképgyűjteménye. Katonai és front térképek, ritka kiadások, részben kézzel rajzoltak változó méretekben ca 1900-1918
World War I and its surroundings Map collection of Polish territories. Military and front maps, rare editions, partly hand-drawn in varying sizes ca 1900-1918
1 : 75.000-es méretarányú katonai térképek gyűjteménye: a történelmi Magyarország és az Osztrák-Magyar Monarchia területei (Magyarország, Ausztria, Csehország, Szlovákia, Horvátország, Szerbia, stb.); összesen 125 db térkép, nagyrészt jó állapotú lapokkal. néhány lap vászonra kasírozva Tartalmas gyűjtemény, érdemes személyesen is átnézni!
2 db térkép-melléklet könyvben (egy duplummal): Pesti Magyar Kereskedelmi Bank - Az intézet fiókhálózata 1941-ben Budapest székesfőváros területén, 56x29 cm + Magyarország 1941 július havában - Az intézet vidéki fiók és leányintézeteinek hálózata, 29x41,5 cm (x2) Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 1841-1941. Száz esztendő emlékei. Dr. Lamotte Károly bevezetőjével. Bp., 1941, Pesti Magyar Kereskedelmi Bank. Kiadói papírkötés, hártyapapír védőborítóban.
The bids are accepted according to the following bid increments:
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF
100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF
200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF
500.000 HUF
over 10.000.000 HUF
1.000.000 HUF
Filter auction items
News
Auction 516:
From 20 December to 8 January
End of bidding: 19:00 8 January
Viewing: 6 to 8 January
Item pick up from 12 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 23 January
Pay-off from 28 January
Holiday opening hours:
20. December Saturday: 10-15
22. December Monday: 12-17
23. December Tuesday: 10-17
Our office will be closed from 24. December to 5. January.
Opening: Tuesday, January 6th 10 am
Due to the postal and courrier shutdown we can only send out parcels until 18 December.
For this reason we will NOT send payment requests of the 515th auction in December, only in January together with the 516th auction.
Please wait for the payment requests with postage before you send your payment!
We will send out payment requests and parcels from 9th January 515-516 combined!