https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Maps

Number of items: 176

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
1973 A Magyar Népköztársaság államigazgatási térképe, a Központi Statisztikai Hivatal 1973. évi Helységnévtárának melléklete, két részből álló, nagyméretű térkép, 1 : 400.000, Bp., Kartográfiai Vállalat, jó állapotban, (2x) 98x68 cm
1
20105.

1973 A Magyar Népköztársaság államigazgatási térképe, a Központi Statisztikai Hivatal 1973. évi Helységnévtárának melléklete, két részből álló, nagyméretű térkép, 1 : 400.000, Bp., Kartográfiai Vállalat, jó állapotban, (2x) 98x68 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
1978 Moszkva közlekedési hálózatának térképe, 70x69 cm + A Szovjetunió térképe, 65x95 cm
1
20106.

1978 Moszkva közlekedési hálózatának térképe, 70x69 cm + A Szovjetunió térképe, 65x95 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Kb 60 db modern térkép, nagyrészt magyar várostérképek, kevés európai.
1
20108.

Kb 60 db modern térkép, nagyrészt magyar várostérképek, kevés európai.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
10 000 HUF
27,10
EUR
,
31,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
[Térkép] Csonkamagyarország áttekintő autotérképe. Tervezte: Gergely Endre. Mérték: 1:500,000. (1928). Budapest, 1928. Magyar Királyi Állami Térképészet. Színes térkép, mérete: 585x930 mm egy 690x995 mm méretű térképlapon. Vízrajzi, település- és közlekedéshálózati részleteket hordozó térképünk elsődleges célja az ország első-, másod- és harmadrendű autóútjainak feltüntetése. Térképünk megyebeosztása az 1923-as megyerendezést követi: így jött létre a térképünkön látható Nógrád és Hont, Borsod, Gömör és Kishont vagy déli határszélen Csanád, Arad és Torontál vármegyék átmenetinek szánt közigazgatási egysége. Főbb országos utaink már ekkor is a későbbi autópályák útvonalát követik. Az ország dunántúli és alföldi része közötti összeköttetés hiányát már érzékelte a politikai vezetés, és mivel Budapesttől délre csak Bajánál vezetett át közúti (és vasúti) híd, így 1928-ban, térképünk készültének évében megkezdődött az új híd építése Dunaföldvárnál. Ezt az új közúti hidat 1930-ban adták át, térképünk értelemszerűen még nem szerepelteti. Lapunk rendőrkapitánysági részletei első ránézésre furcsának hathatnak, ám egyből érthetővé válik, ha tekintetbe vesszük az alul elhelyezett feliratot, mely szerint térképünk a Rendőrségi zsebkönyv tulajdona. Alsó sarkaiban kisebb foltosság, apró sérülések és halvány elszíneződések a hajtások mentén, apró foltosság a hátoldalon. Jó állapotú térkép, hajtogatva.
1
20109.

[Térkép] Csonkamagyarország áttekintő autotérképe. Tervezte: Gergely Endre. Mérték: 1:500,000. (1928).
Budapest, 1928. Magyar Királyi Állami Térképészet. Színes térkép, mérete: 585x930 mm egy 690x995 mm méretű térképlapon.
Vízrajzi, település- és közlekedéshálózati részleteket hordozó térképünk elsődleges célja az ország első-, másod- és harmadrendű autóútjainak feltüntetése. Térképünk megyebeosztása az 1923-as megyerendezést követi: így jött létre a térképünkön látható Nógrád és Hont, Borsod, Gömör és Kishont vagy déli határszélen Csanád, Arad és Torontál vármegyék átmenetinek szánt közigazgatási egysége. Főbb országos utaink már ekkor is a későbbi autópályák útvonalát követik. Az ország dunántúli és alföldi része közötti összeköttetés hiányát már érzékelte a politikai vezetés, és mivel Budapesttől délre csak Bajánál vezetett át közúti (és vasúti) híd, így 1928-ban, térképünk készültének évében megkezdődött az új híd építése Dunaföldvárnál. Ezt az új közúti hidat 1930-ban adták át, térképünk értelemszerűen még nem szerepelteti. Lapunk rendőrkapitánysági részletei első ránézésre furcsának hathatnak, ám egyből érthetővé válik, ha tekintetbe vesszük az alul elhelyezett feliratot, mely szerint térképünk a Rendőrségi zsebkönyv tulajdona. Alsó sarkaiban kisebb foltosság, apró sérülések és halvány elszíneződések a hajtások mentén, apró foltosság a hátoldalon.
Jó állapotú térkép, hajtogatva.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
ca 1930 Baranya vármegye térképe, Czakó István, vászonra kasírozva. 32x32 cm
1
20110.

ca 1930 Baranya vármegye térképe, Czakó István, vászonra kasírozva. 32x32 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
1
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Máramaros vármegye közigazgatási térképe. Rajz.: Hátsek Ignác. 1:500000, Lampel, Litográfia 53x36 cm hajtva / Maramures county map Lithography
1
20111.

Máramaros vármegye közigazgatási térképe. Rajz.: Hátsek Ignác. 1:500000, Lampel, Litográfia 53x36 cm hajtva / Maramures county map Lithography

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
20 000 HUF
54,20
EUR
,
62,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
cca 1935 Etiópia (Abesszínia) térképe, 1 : 5.000.000, Bp., M. Kir. Állami Térképészet, jó állapotban, 59,5x47,5 cm Borítóval
1
20112.

cca 1935 Etiópia (Abesszínia) térképe, 1 : 5.000.000, Bp., M. Kir. Állami Térképészet, jó állapotban, 59,5x47,5 cm Borítóval

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 800 HUF
7,59
EUR
,
8,75
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
1955 Magyarországi autóutak térképe, kiadja: Kartográfiai Vállalat, sérült egészvászon kötésben
1
20113.

1955 Magyarországi autóutak térképe, kiadja: Kartográfiai Vállalat, sérült egészvászon kötésben

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Sümeghy József: A Tiszántúl. Bp., 1944. M. Kir. Földtani Int. (Attila-Nyomda). III+[1]+208 p.+39 t. (Ebből . 2 színes térkép /960x360 és 1000x690 mm/, hajtogatva. Számos földtani szelvénnyel, metszettel. Külön tokban). /Magyar Tájak Földtani Leírása VI./ Kiadói papírborítókkal
1
20114.

Sümeghy József: A Tiszántúl. Bp., 1944. M. Kir. Földtani Int. (Attila-Nyomda). III+[1]+208 p.+39 t. (Ebből . 2 színes térkép /960x360 és 1000x690 mm/, hajtogatva. Számos földtani szelvénnyel, metszettel. Külön tokban). /Magyar Tájak Földtani Leírása VI./ Kiadói papírborítókkal

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
15 000 HUF
40,65
EUR
,
46,88
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
Sopron térképe, Székely és Társa kiadása, szakadással, 28×33 cm
1
20115.

Sopron térképe, Székely és Társa kiadása, szakadással, 28×33 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
2 db történelmi térkép: Magyarország a Hunyadiak és Jagellók korában + Magyarország 1718-1848, kissé sérült, ragasztott, 23x30 cm
1
20116.

2 db történelmi térkép: Magyarország a Hunyadiak és Jagellók korában + Magyarország 1718-1848, kissé sérült, ragasztott, 23x30 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
ca 1920 Az érdi weekend I. üdülőtelep térképe. Gáll Imre 46x65 cm
1
20117.

ca 1920 Az érdi weekend I. üdülőtelep térképe. Gáll Imre 46x65 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
7 000 HUF
18,97
EUR
,
21,88
USD
Number of bids:
2
Minimum bid:
7 500 HUF
7 500 9 000 10 000

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

News

Auction 516:
From 20 December to 8 January


End of bidding: 19:00 8 January

Viewing: 6 to 8 January
Item pick up from 12 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 23 January
Pay-off from 28 January



Holiday opening hours:
20. December Saturday: 10-15
22. December Monday: 12-17
23. December Tuesday: 10-17


Our office will be closed from 24. December to 5. January.
Opening: Tuesday, January 6th 10 am

Due to the postal and courrier shutdown we can only send out parcels until 18 December.
For this reason we will NOT send payment requests of the 515th auction in December, only in January together with the 516th auction.
Please wait for the payment requests with postage before you send your payment!
We will send out payment requests and parcels from 9th January 515-516 combined!

 

  Events

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment