Ugocsa vármegye kőnyomatú térképe (Beregszász - Nagyszőllős - Tiszaújlak). Megjelent, Hátsek Ignácz: Magyarország megyei térképei c. atlasz lapjaként. Rajzolta Hátsek Ignácz. kiadta: Lampel Róbert (Wodianer F. És Fiai) nyomtatta: Kunossy Vilmos és Fia, Budapest. Az atlasz lapjai a hazai térképtörténet talán legszebb térképei. A gyönyörűen színezett darabokon az adott vármegyére jellemző épületek, mezőgazdasági termények, állatok, ipari termékek, közlekedési eszközök, természeti látnivalók láthatóak.
1748 Mayer, Tobias (1723-1762) - Dorn, Sebastian (1705-1778): Carte des Indes Orientales dessinée suivant les observations les plus recentes, dont le principal est tirée des cartes hydrographiques de Mr. D'Apres de Mannevillette. Dediée tres humblement á Son Altesse Serenissime Monsgr. le Prince Guillaume Charles Henry Friso, Souverain Prince d'Orange, Pr. de S.E. de Nassa, Stadthoudre hereditaire, Admiral et General Capit. des Provinces unies etc. etc, Chevalier de l'Ordre de Jarretiere, par ses tres humbles et tres soumis serviteurs l'Auteur et les. Heritiers de Homan. ... Nuremberg, 1748, les Heritiers de Homann, francia nyelven, színezett rézmetszet, papír, jelzett a dúcon, paszpartu, üvegezett fa keretben, kis gyűrődésektől, apró foltoktól eltekintve jó állapotban, 51x86 cm, keret: 71x106 cm
1876 Közép-Európa rézmetszetű térképe. J. B. B. D'Anville térképe nyomán kiadva Troppauban. Rézmetszet, színezett. Próbanyomat. 11x19 cm, 22x18 cm Üvegezett keretben
1940 Franciaország térképe, az Illustrierter Beobachter c. német magazin különszámának melléklete, 1 : 750.000, kisebb lapszéli szakadással, 74,5x55 cm
1926 Budapest székesfőváros és környéke térképe, Bp., M. Kir. Állami Térképészet, 1:25.000, hajtott, sérült, hiánnyal (felső sarkán (cím/adatok), 85x94 cm
[Térkép] Bénye község átnézeti térképe. Mértéke: 1: 10,000. (1963 körül). [Budapest, 1963 körül] [ny. n.] Stencilezett térképmásolat. Mérete: 480x560 mm egy 650x700 mm méretű térképlapon. A mezőgazdaság kollektivizálása jegyében az 1940-es évek végétől állami gazdaságok és termelőszövetkezetek kezébe jutott az ország földterülete. A jelentősebb kutatói és mérnöki állománnyal is bíró állami gazdaságok területe az 1959-1960. évi fúziók révén folyamatosan bővült. Térképünk feltételezhetően ezen időszak felmérési munkálatainak gyümölcse, mely a Monori Állami Gazdaság és a bényei Népfront termelőszövetkezet tulajdonában álló földek dűlőfelosztását ábrázolja, úthálózati részletekkel. Mezőgazdasági térkép lévén a Pest megyei település belterületét üresen hagyja, ám a határ dűlői pontosan dokumentáltak, néhány felirat pedig a felszínformákra, illetve a termelési ágazatokra is utal (Fazekashegy, Temetőhegy, Pipishalom; Lomenvölgy, Régi szőlők, Régi kertek.) Térképünkön halvány foltosság, felső és alsó szélein apró szakadásnyomok. Jó állapotú térképlap.
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF
100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF
200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF
500.000 HUF
over 10.000.000 HUF
1.000.000 HUF
News
Auction 516:
From 20 December to 8 January
End of bidding: 19:00 8 January
Viewing: 6 to 8 January
Item pick up from 12 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 23 January
Pay-off from 28 January
Holiday opening hours:
20. December Saturday: 10-15
22. December Monday: 12-17
23. December Tuesday: 10-17
Our office will be closed from 24. December to 5. January.
Opening: Tuesday, January 6th 10 am
Please wait for the payment requests with postage before you send your payment!