Books: Judaica

Number of items: 48

Makai Emil: Zsidó költők. Műfordítások Salamon Ibn Gabiról, Juda Halévi, Sámuel Hánágid, Mózes Ibn Ezra, Ábráhám Ibn Ezra, Chárizi, Manuello verseiből. XI-XIV. század. Írta: - -. A fordító, Makai Emil (1870-1901) költő, műfordító által DEDIKÁLT példány. A személynek a nevét, akinek szól a dedikáció kivágták. "... őszinte tisztelettel és ragaszkodása jeléül. B(uda)pest, 1892. 10/II. Makai Emil." Bp., 1892, Singer és Wolfner, VIII+2+255+3 p. Első kiadás. László Fülöp rajzaival. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, javított, sérült kötéssel, az elülső papírborítót bekötötték, de ez sajnos sérült és részben kijár, a címlapon kisebb hiánnyal. Ritka!
21267.

Makai Emil: Zsidó költők. Műfordítások Salamon Ibn Gabiról, Juda Halévi, Sámuel Hánágid, Mózes Ibn Ezra, Ábráhám Ibn Ezra, Chárizi, Manuello verseiből. XI-XIV. század. Írta: - -.
A fordító, Makai Emil (1870-1901) költő, műfordító által DEDIKÁLT példány. A személynek a nevét, akinek szól a dedikáció kivágták. "... őszinte tisztelettel és ragaszkodása jeléül. B(uda)pest, 1892. 10/II. Makai Emil."
Bp., 1892, Singer és Wolfner, VIII+2+255+3 p. Első kiadás. László Fülöp rajzaival. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, javított, sérült kötéssel, az elülső papírborítót bekötötték, de ez sajnos sérült és részben kijár, a címlapon kisebb hiánnyal. Ritka!

10 000 HUF

Károlyi Imre: A zsidókérdés Magyarországon. Válasz Stern Samu hasoncimű röpiratára. Bp., 1938., Szerző, (Szentes, Csongrádmegyei Hirlap-ny.), 32 p. Antiszemita hangnemű röpirat. A szerző, gróf Károlyi Imre (187391943) arisztokrata, bankár, főrendiházi tag, császári és királyi kamarás, közgazdasági és politikai szakíró. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján. Kiadói papírkötés, a borító leszakadt, a címlap és az utolsó lap levált róla. Ritka!
21268.

Károlyi Imre: A zsidókérdés Magyarországon. Válasz Stern Samu hasoncimű röpiratára. Bp., 1938., Szerző, (Szentes, Csongrádmegyei Hirlap-ny.), 32 p.
Antiszemita hangnemű röpirat. A szerző, gróf Károlyi Imre (187391943) arisztokrata, bankár, főrendiházi tag, császári és királyi kamarás, közgazdasági és politikai szakíró.
Kiadói papírkötés, a borító leszakadt, a címlap és az utolsó lap levált róla. Ritka!

6 000 HUF

Szabolcsi Miksa (szerk.): A zsidók egyetemes története 6 kötetben. Graetz nagy műve alapján és különös tekintettel a magyar zsidók történetére. Függelék: A magyar zsidók története. Kohn Sámuel könyve nyomán összeáll.: Sebestyén Károly. 1-6. köt. Bp., 1906-1908, Phönix Irodalmi Rt. Kiadói aranyozott, szecessziós félvászon-kötés, változó állapotban, több kötet sérült gerinccel, helyenként sérült, koszos, foltos lapokkal, de a lapok többsége jó állapotban.
21269.

11 000 HUF
29,81
34,38

Hayim Halevy Donin: Zsidónak lenni. Kalauz a zsidóság előírásainak betartásához. Ford.: Naftali Kraus és Mikes Katalin. Bp., 1998, Göncöl, 286+(2) p. Kiadói papírkötés.
21270.

5 000 HUF

21271.

4 000 HUF

21272.

4 000 HUF

[WW Bogár katalógus] Stauber, Axel: Der Käfer Katalog. Alle Käfer ab 1947.  Staufenberg, 2000. Heussner & Stauber, 278p.
21273.

4 000 HUF

21274.

4 000 HUF

Borsi-Kálmán Béla: Zsidók Temesvárott ... és széles e világban. Esszék a magyar-zsidó (zsidó-magyar) szimbiózis történetéből. A szerző, Borsi-Kálmán Béla (1948-) történész, műfordító, diplomata által Tamás Pál (1948-2024) szociológus részére DEDIKÁLT példány! Kisebbségkutatás Könyvek. Bp., 2014., Lucidus, 303+1 p. Kiadói papírkötés.
21275.

3 600 HUF
9,76
11,25

Imádságos Könyv a tanuló ifjuság és a nagy közönség számára fordította és magyarázatokkal ellátta Dr. Pollák Miksa soproni főrabbi. Sopron, é.n., k.n. Kiadói sérült egészvászon-kötés, a belső borítón gyermekrajzokkal.
21276.

4 000 HUF

Dr. Kiss Arnold: MIrjam. Imádságok zsidó nők számára. Bp., Schlesinger. Kiadó bőr kötés, aranyozott lapélek, jó állapotban.
21277.

3 200 HUF
8,67
10,00

21278.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF