Books: Judaica

Number of items: 48

Komoróczy Géza: Zsidók a magyar társadalomban I-II. Írások az együttélésről, a feszültségekről és az értékekről. (1790-2012.) Hungaria Judaica, 25. Pozsony, 2015, Kalligram. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21279.

3 800 HUF
10,30
11,88

Bangha Béla - Iványi János - Pataky Arnold: Katolicizmus és zsidóság. Vallástörténeti előadások. Bp., 1939, Magyar Kultúra. Kiadói papírkötés, jó állapotban. + dr. Vida Márton (szerk.): Ítéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. Bp., 1939. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21280.

3 600 HUF
9,76
11,25

21281.

3 000 HUF

Régi izr. vallási könyv. Benne 1905-ös bejegyzéssel (Stein Jakab) + 1951 belépőjegy. Kiadói félbőr kötés, színezett lapszélek, kissé kopottas állapotban.
21282.

3 000 HUF

A zsidókérdés Magyarországon. A Huszadik Század körkérdése. [Bp., 1917, Társadalomtudományi Társaság], 164 p. Átkötött egészvászon-kötésben, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel, hiányzó címlappal.
21283.

3 000 HUF

21284.

2 400 HUF

21285.

3 000 HUF

21286.

3 000 HUF

Blau Lajos: Zsidó bűvészet a legrégibb kortól a jelenkorig. Bp., [1906.], Magyar Zsidó Könyvtár,(Márkus Samu-ny.), 78 p. Átkötött egészvászon-kötés.
21287.

3 000 HUF
10

A Dohány utcai Zsinagóga 150 éve. Tudományos konferencia a Dohány utcai Zsinagógáról 2010. május 2-3. Bp., 2010. Kiadói kartonált kötés, gerinc sérült, egyébként jó állapotban.
21288.

2 800 HUF

Edward van Voolen: Jüdische Kunst und Kultur. München,2006,Prestel,191+1 p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21289.

1 800 HUF

Magyar zsidó lexikon. Szerk.: Ujvári Péter. Bp., 1929, Zsidó Lexikon (Pallas-ny.), 8 sztl. lev.+ 1028 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kis kopással
21290.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF